Canlı Yayın E-Dergi Destek Olun
Her Şey Çok Güzel Olacak Ama Kimler İçin?
Fatih Tezcan

Her Şey Çok Güzel Olacak Ama Kimler İçin?

‘Her şey çok güzel olacak’ diyorlar...
Evet, tabi, Allah’ın izniyle inşâallah öyle olacak ama Kimler için?
*
13 Nisan 1909’da ‘Her şey çok güzel olacak’ diye geldiler Selanik’ten İstanbul’a…
Osmanlı Ordusu’na sızıp kendisine Hareket Ordusu diye bir isim uyduran Yabancı Devlet bağlantılı ve Yahudi ağırlıklı çete, Osmanlı Devlet Başkanı’na darbe yaparak indirdi, 14 gün sonra Selanik’e sürgün etti.
Sonraki 10 senede vatan topraklarının 4’te 3’ü yani Milyonlarca km² elimizden uçtu gitti, 40 sene geçmeden Filistin aynı Darbeciler’in ihanetiyle Yahudilere verildi ve İsrail kuruldu. ‘Her şey çok güzel olacak’ dediler ama hiçbir şey güzel olmadı. Bu topraklara bir daha asla huzur, güven ve itibar gelmedi. 
*
24 Temmuz 1923’te ‘Her şey çok güzel olacak’ diye imzaladılar Lozan’ı…
İsmet İnönü bir kaç sene sonra Ege ziyaretine çıktığında kıyıdan bakınca kedilerine kadar görünen adanın güzelliğinden bahsetmeye kalktı ki lafını kestiler, Lozan’da Yunan’a verdiniz dediler, bu kadar yakındakini bile mi, dedi, kendi ihanetine kendi bile inanamadı.
Millete ‘Denize Döktük’ diye yutturdukları herifler ‘Höyt’ dediler, bunlar da sırf iktidar olmak için kanla alınmış vatan toprağını peşkeş çekip 'Alın Size Adalar, Musul, Kerkük’ dediler.
*
29 Ekim 1923’te ‘Her şey çok güzel olacak’ diye Cumhuriyet’i ilan ettiler.
Cumhuriyet, Cumhur’un dediğinin olması demekti.
Zira Cumhur, halkın salt çoğunluğuna yani %51’ine verilen isimdi.
Bunu anlamanın tek yolu seçim yapmaktı.
1923’ten 1950’ye kadar Türk Milleti’nden kaçtılar.
Bir (yazıyla 1) tane bile seçim yapmadılar, yapamadılar.
Cumhuriyet’i ‘yalan bir proje’ olarak ortaya koyup iktidar oldular.
1923, 1927,1931 ve 1935 seçimlerinde Millet’in %89’una varan kısmı tarafından boykot edildiler. Geriye kalanlarsa zaten Rumlar, Ermeniler ve Yahudilerdi.
Şimdi ağzına kadar yalanlarla doldurulmuş, şahitsiz bir tarih anlatıldığına bakmayın.
Mustafa Kemal, Millet’in kendisine yapacağından korkmayıp sadece 1 tane çok partili seçim yapsaydı, şimdi adı zor hatırlanan bir işbirlikçiden başka biri değildi ama Cumhur’a gidemedi, yapmadı ve zaten yapamazdı.
1924’te Kazım Karabekir’in açtığı TCF’yi 1925’te kapattı.
1930’da Fethi Okyar’ın açtığı SCF’yi 3 ay sonra kapattı.
Mustafa Kemal’in kim olduğunu ve neler yaptığını o zaman herkes bildiği için, asla seçime cesaret edemedi.
Hem kendine Türk’ün Atası yani Atatürk dedi hem de 15 sene Türk Milleti’nden köşe bucak kaçtı, Dolmabahçe’ye sığındı, kendini içkiye ve eğlencelere (!) verdi.
15 sene boyunca kendi kurduğu partiyle, yani CHP ile tek başına tam 4 kez seçime (???) gitmeye yüzü kızarmadı.
En son 16 Mayıs 1919'da 'Ben çeyiz düzücem' diye İstanbul'da kalıp Samsun'a veya Yunan'ın işgal ettiği İzmir'e gitmeye tenezzül etmeyen İsmet İnönü bile 'Memleket içki masalarından idare ediliyor! Böyle olmaz!' diye postasını koyup kalkıyor, gidiyordu. Kur'an da Ezan da Arapça diye yasaklandı, Kemal olan isim Arapça diye Kamâl'e çevrildi, memleket komple kliniğe evrildi, seçimsiz referandumsuz harflerinden giyimine kadar her şeyine saldırılan Millet, resmen açık hava hapishanesine hapsedildi.  
'Her şey çok güzel olacak' dediler, tek bir şeyin bile güzel olmasına izin vermediler.  
*
Büyük bir yalanı devamlı söylersen sana inanırlar derdi Hitler’in Propaganda Sorumlusu Dr.Goebbels ve Mustafa Kemal tam da bunu yaptı. Zaten Hitler de Milliyet’e verdiği demeçte onun için 'örnek aldığımız yıldız’ diyordu.
Bir Yahudi vatandaşımız olarak kendine Ulu Önder AtaTürk dedirtti, Kemalist medya tarafından Türk’ün babası diye manşetlere çekildi, Millet isyan etti ama ne fayda, o büyük isyanın sonuç bulmasına yani Cumhur’un konuşmasına asla izin vermedi, verilmedi. Darağaçları kuruldu ama sandık asla…
*
1960’ta 'Her şey çok güzel olacak' diye geldiler.
Adnan Menderes daha ilk seçimde Ulu Önder'in partisi diye etiketlenen ama hiç seçime sokulmayan CHP’yi tarihe gömmüştü, fark bile atmıştı ama 27 sene seçim yapmayanlar, 1960’ta onu devirip 1961’de öldürdüler. Yanında 2 Bakanı’da asarak katlettiler. Sandıktan dar ağacı yaptılar.
*
1980’de 'Her şey çok güzel olacak' diye geldiler.
Bir sağdan bir soldan öldürdüler. 1925’te, 1930’da, 1960'ta olduğu gibi yine partileri kapattılar.
Mamak’ta, Diyarbekir’de işkence merkezleri kurdular, 1920’lerde olduğu gibi yine yakaladıklarını inlettiler, 1930’larda olduğu gibi yine Milleti ezdiler.
*
28 Şubat 1996’da ‘Her şey çok güzel olacak’ diye geldiler, Seçilmiş Başbakan Erbakan’a Pezevenk deyip seçilmiş partiyi silah tehdidiyle indirdiler, milletin seçmediği partiye milleti yönetme yetkisi verdiler.
Askerin anasını başında örtüsü var diye kışladaki oğlunun yemin törenine almadılar, okuldaki kızı okula, fabrikadaki işçiyi fabrikaya…
'Her şey çok güzel olacak' diyenler daima çirkinleştiler...
*
Gezi’de 'Her şey çok güzel olacak' diye sokağa çıktılar, önce ağaç dediler, sonra mesele ağaç değil diye itiraf ettiler, Londra’dan yönetilen senaryoyu hayat geçirip İstanbul üzerinden Ankara’ya darbe yapmaya kastılar, başbakanlık konutunu bastılar, On binlercesi birleşip Erdoğan'ın ölmüş anasına kadar sövdüler saydılar, polislerin anasına avradına küfrettiler, istedikleri olmayınca bakkala ekmek almaya gidiyorduk dediler.
*
17-25 Aralık’ta ‘Her şey çok güzel olacak’ diye sözde Hırsızlık özde Darbe Operasyonu yaptılar. FETÖ’cüsü, Kemalisti, Komunisti, Saadetçisi hepsi birleştiler, Fetullah Gülen’in Askeri oldular, FETÖ nasıl istiyorsa öyle, yani Hırsız Tayyip diye bağırdılar, Devlet’in ekonomik sırlarını Cohen’lere verdiler ve daha nicesi… Ertesi hafta MİT Tırları'nı durdurdular, MİT elemanlarını yerlerde dövdüler. Fetullahçı Terör örgütü bastı, Kemalist Terör Örgütü yayınladı. FETÖ ve KETÖ olarak Fuat Doğu'nun başlattığı yarım asırlık işbirliğine devam ettiler. 
*
Aralık 2013’te ilk kez açıktan açığa Emre Uslu 'Her şey çok güzel olacak' diye yazdı.
FETÖ bunu yazdığında daha 17-25 Aralık'a günler vardı...
Bu slogan o gün bu gün FETÖ’nün mottosu oldu.
15 Temmuz’a kadar sosyal, sonrasında askeri olarak geri dönüşlerinin, yani Devlete ve Millete tehditlerinin parolası olarak bu mottoyu kullandılar. İmamoğlu boşuna mı arkasına Kuleli Askeri Lisesi’ni alarak 'Her şey çok güzel olacak' dedi sanıyorsunuz? Kuleli'den çıkanların Çengelköy’de 13, toplamda 251 vatandaşımızı şehid ettiklerini bilmiyor mu sanıyorsunuz?
Hayır, biliyorlar. 'Her şey çok güzel olacak' diyerek FETÖ’cülere selam gönderiyor, oy istiyorlar.
*
15 Temmuz’da 'Her şey çok güzel olacak' diye çıktılar, insanları bağırsakları çıkana kadar ezdiler, gençleri kırmızı lazer noktalayıcılar tam da tazecik göğüslerde gezerken öldürdüler.
100 senedir Cumhur’a küfür edenler o gece ‘Yaşasın Tayyip’i öldürüyorlar’ diye çığlık çığlığa birbirine sarılıp bayram ederken, cezaevlerindeki PKK koğuşlarında halaylar çekilirken, Camiler basılıp imamlar müezzinler "SELA OKUMAYACAKSIN ULAN!" diye dövülürken, Cumhur bunlara aldırmayıp sokağa çıktı, Cumhur kükreyince FETÖ yani Amerikan Tetikçisi Yeşil Kemalistler teslim olmak zorunda kaldı, darbeyi daha ziyade elmacık kemiklerinde hissettiler.
*
31 Mart’ta 'Her şey çok güzel olacak' dediler, oyların daha %10’u yeniden sayılmışken farkın %50 kapandığını kendileri itiraf ettiler, Ak Parti 'Oyların hepsi baştan sayılsın' deyince delirdiler, sonunda ‘Yeniden Seçim’ kararı alındı ve Kazan/Kazan durumuna geldikleri için yine sevindiler.
Seçimi kazansalar: Kazan.
Kazanamazlarsa ‘Türkiye’de Demokrasi Yok! Seçim Yapılamıyor! Başkanlığı elimizden aldılar!’ algısı yaparak Batı’daki sahiplerinin ayaklarını yalayabilecekleri ve yeni kemikler/görevler isteyebilecekleri için yine: Kazan.
CHP Adayının girmediği hiçbir konu kalmadı, Türkiye'nin Akdeniz'de petrol aramasına da karşı çıktı, Rusya'dan S-400 alınmasına da...
15 Temmuz'da belki de izleyicileri, takipçileri, hayranları, okurları yani kendilerini o yerlere getiren insanlar tek tek ve topluca katledilirken 1 harf bile yazmayan sözde Sanatçı özde Soytarılar, aldıkları tek talimatla bir anda CHP tetikçileri kesildiler. Milletçe kınandılar ama emir/arpa büyük yerden, utanmadılar, sıkılmadılar, geri adım atmadılar.   
Velhasıl, yine 'Her şey çok güzel olacak' dediler, yine Cumhur'un iradesini ezdiler, tarihin gördüğü en büyük oy hırsızlığını yapıp üstüne Mazbatayı verin diye tehdit ettiler, oylar sayıldıkça fark azalıyor, böyle galibiyet istemeyiz demek erdemini zaten düşünmediler ve yine yeni yeniden çirkefleştiler.    
*
Kısacası;
'Her şey çok güzel olacak' dedikleri her gün, her sene, her olay, Millet’in aleyhine oldu.
'Her şey çok güzel olacak' dedikleri her konuda sonradan anlaşıldı ki, bunlar başkalarının adına konuşuyorlardı.
Bunlar aslında ABD, Avrupa, İsrail, Yunanistan, Ermenistan, FETÖ adına 'Her şey çok güzel olacak' diyorlardı. 
Çünkü sadece kendilerini düşünüyorlardı ve hedeflerine ulaşmaları için Yabancılarla veya Düşmanlarımızla işbirliği yapmaları onlara göre İhanet değil stratejiydi, normaldi, sıradandı. 
Onlar aslında ’BİZ VE PATRONLARIMIZ İÇİN Her şey çok güzel olacak’ diyorlardı ama CHP’li Canan Kaftancıoğlu’nun da itiraf ettiği gibi, sağdan oy almak için takiye yapmak zorundalardı.
Şimdilik ‘Her şey çok güzel olacak’ deyip geçiştiriyorlardı.
*

23 Haziran’da İstanbul’da yeniden seçim var.
*
Bir yanda ‘Her şey çok güzel olacak’ deyip duvarlara ‘Zulüm 1453’te Başladı’ diye yazanlar var;
Diğer yandaysa, 'CHP kazandıysa neden Yunan Medyası bayram ediyor' veya 'YSK Seçim yenilenmeli deyince Almanya neden Savaş İlanıdır diyor ABD neden tehdit ediyor' diye düşünüp “‘Hainler İçin Her şey çok güzel olacak’ ise benim ecdadım da evladım da bana lanet okur” deyip, zamanın ve mekanın kendisine yüklediği görevi Darağacından bozma Sandıkta yapacak olanlar!..
*
‘Her şey çok güzel olacak’
Evet, tabi, Allah’ın izniyle inşâallah öyle olacak ama Kimler için?
'Karar sizin!'

F.Fâtih Tezcan
twitter.com/fatihtezcan
Bize Destek Olun: https://www.analizmerkezi.com/destek

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Her Şey Çok Güzel Olacak Ama Kimler İçin?
Her Şey Çok Güzel Olacak Ama Kimler İçin?
BELEDİYEDE ŞOV YAPAN EKREM İMAMOĞLU LÜKS BALIKÇIYA KAÇMIŞ!
BELEDİYEDE ŞOV YAPAN EKREM İMAMOĞLU LÜKS BALIKÇIYA KAÇMIŞ!