Canlı Yayın E-Dergi Destek Olun

50 Müslüman'ın Kâtili Şova Hazırlanıyor: Pişman Değilim! Avukat İstemiyorum!

www.analizmerkezi.com

50 Müslüman'ın Kâtili Şova Hazırlanıyor: Pişman Değilim! Avukat İstemiyorum!

www.analizmerkezi.com

Yeni Zelanda'da cuma saati 2 camiye birden terör saldırısı düzenleyerek 50 kişinin ölümüne neden olan ve birçok kişiyi yaralayan katil Brenton Tarrant'ın avukatı Richard Peters, müvekkilinin kendisini azlettiğini doğruladı.

 

AŞIRICI FİKİRLERİNİ TANITACAK

 

Peters, Tarrant'ın duruşmada kendisini temsil etmek istediğini söylediğini aktardı. Peters, saldırganın mahkemeyi aşırıcı fikirlerini tanıtmak amacıyla kullanabileceği olasılığını gündeme getirdi.

Yeni Zelanda'nın Christchurch şehrinde iki camiye yapılan saldırıların ardından bölgede geniş güvenlik önlemleri alındı.

 

"MAHKEME ANLAYIŞ GÖSTERMEYECEKTİR"

 

Peters, "Eğer duruşmayı kendi düşüncelerini aktarmak için kullanırsa mahkeme anlayış göstermeyecektir" dedi.

 

"AKIL SAĞLIĞI BOZUK DEĞİL"

 

Tarrant hakkındaki tespitini de paylaşan Peters, "Aşırı görüşlere sahip olmasının dışında Tarrant bana akıl sağlığı bozuk ya da zorluklarla mücadele etmiş biri gibi gelmedi" dedi.

 

 

 

 

PİŞMANLIK BELİRTİSİ YOK

 

Saldırı hakkında Tarrant'la konuşma fırsatı bulamadığını aktaran avukat, yine de herhangi bir pişmanlık ya da vicdan azabı belirtisi görmediğini söyledi.

 

 

5 NİSAN'DA MAHKEMEYE ÇIKACAK

 

Christchurch kentinde 50 müslümanın şehit edildiği cami saldırılarının baş zanlısı katil Brenton Tarrant, 5 Nisan'da yeniden mahkeme önüne çıkacak. Tarrant'a cinayet dışında başka suçlamaların da yöneltilmesi bekleniyor.

 Tarrant ile aynı gün gözaltına alınan diğer üç kişininse saldırılara karıştığına dair herhangi bir kanıt bulunmadı. Yeni Zelenda Emniyet Genel Müdürü Mike Bush, saldırıları sadece bir kişinin düzenlediğini düşündüklerini aktardı.

 Aracında silah bulunduğu için gözaltına alınan bir kadın serbest bırakıldı. Yine aynı gerekçeyle gözaltına alınan bir adam silahla yasadışı başka bir suça karışmakla suçlandı. Gözaltındaki diğer bir adamda ırkçılığı kışkırtmakla suçlanıyor ve bugün mahkemeye çıkması bekleniyor.

 

Fâtih Tezcan: Yeni Zelanda Katliamı Bize Ne Anlatıyor?

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Her Şey Çok Güzel Olacak Ama Kimler İçin?
Her Şey Çok Güzel Olacak Ama Kimler İçin?
BELEDİYEDE ŞOV YAPAN EKREM İMAMOĞLU LÜKS BALIKÇIYA KAÇMIŞ!
BELEDİYEDE ŞOV YAPAN EKREM İMAMOĞLU LÜKS BALIKÇIYA KAÇMIŞ!