Canlı Yayın E-Dergi Destek Olun

50 Şehide Karşılık 1 Yumurta!

Analizmerkezi.com Yeni Zelanda’daki katliam sonrası Avustralyalı İslam düşmanı, faşist, ırkçı senatör Fraser Anning “Solcular olayı yine milliyetçiliğe bağlayacak. Ancak kan dökülmesinin

50 Şehide Karşılık 1 Yumurta!

Analizmerkezi.com

Yeni Zelanda’daki katliam sonrası Avustralyalı İslam düşmanı, faşist, ırkçı senatör Fraser Anning “Solcular olayı yine milliyetçiliğe bağlayacak. Ancak kan dökülmesinin nedeni bu ülkeye Müslüman göçmenlerin alınmasıdır” demişti. 17 yaşındaki Will Connolly adlı liseli bir genç Senatör Anning basına konuşurken kafasında yumurta kırdı. Irkçı senatör, genci tokatladı. Yere düşen Will’i, senatörün yandaşları üstüne abanıp darp etti. Gözaltına alınan genç serbest bırakıldı. Tüm dünyanın sosyal medyadan teşekkür mesajları gönderdiği Will’e ‘yumurta çocuk’ ismi takıldı.

Avusturalya Başbakanı Scott Morrison sosyal medya hesabından senatöre tepki göstererek, yaptığı yorumları ‘iğrenç’ bulduğunu ve bu tarz görüşlerin ne Avusturalya’da ne de Avusturalya Parlamentosu’nda bir yeri olmadığını açıklamıştı.

Diğer yandan kendi içlerindeki 'Amerikan siparişi teolojik tartışmalar' ile oyalanan Müslümanlar'ın Yeni Zelanda'daki veya herhangi bir yerdeki Terör saldırısına karşı hep birlikte bir protesto gösterisi yapamadan veya bir Ümmet Bildirisi bile yayınlayamadan, sadece liseli bir gencin kırdığı yumurta ile gururlanmaları da, tarihe geçecek bir ibret olarak kayıtlara geçiyor.

Fâtih Tezcan: Yeni Zelanda Katliamı Bize Ne Anlatıyor?

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Her Şey Çok Güzel Olacak Ama Kimler İçin?
Her Şey Çok Güzel Olacak Ama Kimler İçin?
BELEDİYEDE ŞOV YAPAN EKREM İMAMOĞLU LÜKS BALIKÇIYA KAÇMIŞ!
BELEDİYEDE ŞOV YAPAN EKREM İMAMOĞLU LÜKS BALIKÇIYA KAÇMIŞ!