Canlı Yayın E-Dergi Destek Olun

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik'in görevden alındığına dair haber yalanlandı! -ÖZEL HABER-

AnalizMerkezi.com  / ÖZEL HABER Hamile eşini Gezi Eylemleri'ne götürüp polise saldırı içerikli fotoğraflar paylaşması ve yaptığı aspar

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik'in görevden alındığına dair haber yalanlandı! -ÖZEL HABER-


AnalizMerkezi.com  / ÖZEL HABER

Hamile eşini Gezi Eylemleri'ne götürüp polise saldırı içerikli fotoğraflar paylaşması ve yaptığı asparagas haberlerle bilinen Hürriyet muhabiri Eray Görgülü, PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik'in görevden alındığını ve yerine BTK'dan Aysel Kandemir'in geçtiğini iddia eden yalan bir habere daha imza attı.

YİNE ANALİZ MERKEZİ FARKI

Medyada kısa sürede yayılan iddiayı Analiz Merkezi olarak hem PTT'ye hem BTK'ya sorduk.

Kenan Bozgeyik'in makamından yapılan açıklamada PTT Genel Müdürü'nün görevde olduğu, üretilen yalan haberin maksatlı olduğu ifade edildi.

BTK'dan Analiz Merkezi'ne yapılan açıklamadaysa, Aysel Kandemir'in de görevinin başında olduğu ve haberin yalan ve yanlış olduğu belirtildi.  

Son derece stratejik bir kuruluş olan PTT'ye ve hem FETÖ'nün hem Soros'çu odakların uzun süreden bu yana diş bilediği isimlerden Kenan Bozgeyik'e yapılan algı operasyonu dikkat çekti.

AYSEL KANDEMİR İDDİASI

Ak Parti'yi geçmiş tüm partilerden ayıran en büyük özellik, halkı, parti içi konularıyla oyalamamak olmuştu. 2013'te yaşanan Gezi Darbe Girişimi'nden itibaren başta Abdullah Gül ve Bülent Arınç gibi isimler tarafından ihlal edilen bu özellik, 17-25 Aralık Darbe Girişimi sırasında da zedelenmişti. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın, yürürlüğe konulacak uygulamalar veya alacağı kararlarla ilgili kendisinin izni olmadan yani şahsından önce spekülasyonlar yapılmasına şiddetle karşı olduğu biliniyor. Bu bağlamda, PTT Genel Müdürü'nün görevden alındığına ve yerine BTK'dan Aysel Kandemir'in geçtiğine yönelik Hürriyet gazetesinde Eray Görgülü'ye yaptırılan bu yalan haber, parti içinde hizipçilik iddialarını ön plana çıkarıyor.  

MEDYA YİNE SINIFTA KALDI

Her ikisi de görevinin başında olan isimler için Hürriyet'in başlattığı yalan haber furyasının, ilk olarak DHKPC yanlısı siteler ve FETÖ'nün medya organlarında ve daha sonra hemen tüm medyada yer bulması ise, Türkiye'de medyanın geldiği noktayı göstermesi açısından ibretlik bir fotoğraf veriyor.

Haber tüm taraflarıyla yalanlanmasına rağmen Habertürk dışında hemen hiçbir internet sitesinin düzeltme yapmaması, medyatik anlamda ironik bir durum.       

İLK SABIKASI DEĞİL

Haberi yapan Hürriyer muhabiri Eray Görgülü, daha önce de Melih Gökçek hakkında yaptığı asparagas yani uydurma haberlerle gündem olmuştu.

Ankara Büyükşehir belediye başkanı Melih Gökçek, Eray Görgülü hakkında ağır eleştiriler paylaşırken Hürriyet muhabirinin cevap verememişti.

AnalizMerkezi.com / ÖZEL HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Her Şey Çok Güzel Olacak Ama Kimler İçin?
Her Şey Çok Güzel Olacak Ama Kimler İçin?
BELEDİYEDE ŞOV YAPAN EKREM İMAMOĞLU LÜKS BALIKÇIYA KAÇMIŞ!
BELEDİYEDE ŞOV YAPAN EKREM İMAMOĞLU LÜKS BALIKÇIYA KAÇMIŞ!