• Dolar
  5,4619
 • Euro
  6,1927
 • Altın
  212,45
 • Bist
  92.839
 • Bitcoin
  $6.412

Ve nihayet: TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın Görevden Alındı!

Meydana gelen trafik kazaları sonrasında yavruları ölen insanları bile sosyal medyada engellemesiyle bilinen ve Fatih Tezcan'ın da sert şekilde protesto ettiği TCDD Müdürü İsa Apaydın görevden alındı.

Ve nihayet: TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın Görevden Alındı!

www.analizmerkezi.com 

Ulaştırma Bakanlığı’nda kadro değişimi sürüyor.

Geçen hafta Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak, TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Veysi Kurt emekliye ayrılmıştı.

Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Erol Çıtak da görevinden ayrılmıştı. Çıtak, Ulaştırma Bakanlığı özel kalemde görevlendirilmişti.

BAKAN TURHAN GÖREVDEN ALDI 
Geçen hafta, TCDD İşletmesi Genel Müdürü İsa Apaydın Umre'deydi. Apaydın’ın Umre dönüşü görevden alınacağı belirtilmişti. Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan, dün gece Apaydın’ı görevden aldı.

Apaydın, yaşanan ölümlü tren kazalarıyla gündeme gelmişti.

TCDD Genel Müdür Genel Müdürü görevden alındı

İKİ KAZADA 34 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
8 Temmuz 2018 günü Kapıkule-İstanbul Halkalı seferini yapan yolcu treni, Tekirdağ Çorlu Sarılar Köyü mevkinde devrilmiş, kazada 25 kişi hayatını kaybetmişti.

TCDD Genel Müdür Genel Müdürü görevden alındı

13 Aralık 2018'de ise Ankara-Konya seferini yapan YHT (Yüksek Hızlı Tren), Ankara Garı'ndan çıktığı sırada kılavuz trenle çarpışmış, 9 kişi hayatını kaybetmişti.

TCDD Genel Müdür Genel Müdürü görevden alındı

EN ÇOK KONUŞULAN İSİM İSA APAYDIN OLDU

Bu kazaların ardından en çok tepki çeken ve sessiz kalan isim, TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın oldu. Hatta Apaydın, Çorlu'daki kazada hayatını kaybedenlerin yakınlarını Twitter'dan engellemiş, Ankara'daki kaza sonrasında ise hesabını gizli konumuna getirmişti.

TCDD Genel Müdür Genel Müdürü görevden alındı.

TCDD Genel Müdür Genel Müdürü görevden alındı


FATİH TEZCAN'DAN BÜYÜK TEPKİ GELMİŞTİ: 

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, tren kazalarında hayatını kaybeden insanların akrabalarını bile engellemesiyle biliniyordu. TCDD Genel Müdürü'nün sosyal medyada büyük tepki çeken bu tavırlarına bir tepki de Fatih Tezcan'dan gelmişti.


Fatih Tezcan İsa Apaydın'ı şu sözlerle eleştirmişti:

TCDD
Genel Müdürü İsa Apaydın, Çorlu’daki tren kazasında ölen 9 yaşındaki Oğuz Arda Sel’in annesini engellemiş. Evlâdını kaybeden bir anne hangi ideolojik görüşte olursa olsun ve bize ne derse desin engelleyemeyiz! İsa Bey! Siz de bizim tarafımızdan Engellendiniz!
  

 

GÖREVDEN ALINDI
Yaşanan tüm bu olaylardan sonra Genel Müdür İsa Apaydın görevden alındı.

Öte yandan İsa Apaydın'la birlikte, TCDD'nin yolcu taşımacılığıyla ilgilinen şirketi TCDD Taşımacılık'ın Genel Müdürü Veysi Kurt'un da görevden aldığı kulislerde konuşuluyor. Kurt'un görevden alınma nedenlerinin arasında ise Doğu Ekspresi yaşanan bilet sorunları olduğu da konuşuluyor.

 

Bize Destek Olur Musunuz?

Ne Düşünüyorsunuz ?

Yorumlar (1)

Ali aktaş - Ben tcdd hundai rotemde özel sektör görevlilerinin fotocu olduğun dedikodular yüzünden şüphe ediyordum taki saf iyi niyetli arkadaşlarımın aleyhime kullanılması ve turlu yipratmalar kumpaslar iki kusur sene çektim darısı bu yapının sözde özel sektör ayağının ayıklanması.

04 Mart 2019 Pazartesi 23:09