Canlı Yayın E-Dergi Destek Olun

ABD'den Türkiye'ye 1 Haftada 3. 'Resmî' Darbe Tehdidi!

Fatih Tezcan - Özel Analiz / AnalizMerkezi.com  Küresel Emperyalizm'in lideri ABD'den Türkiye'ye son dönemde tam

ABD'den Türkiye'ye 1 Haftada 3. 'Resmî' Darbe Tehdidi!

Fatih Tezcan - Özel Analiz / AnalizMerkezi.com 

Küresel Emperyalizm'in lideri ABD'den Türkiye'ye son dönemde tam 3 'resmî' darbe ve işgal tehdidi geldi.
Önce ABD Ordusu'na bağlı Avrupa Donanması'nın resmi hesabında 'kıpkırmızı' bir silüetle Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne yer verildi.

 

Kamuoyunca fazla dikkat edilmeyen bu 'mesaj' için 'rastgele mi?' soruları sorulurken bu kez ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo resmî Twitter hesabından paylaştığı ve Venezuela'da ABD'nin sürdürdüğü Darbe sürecine destek veren ve vermeyen ülkeleri gösteren haritada Türkiye'yi 'bölünmüş' olarak gösterdi.


Fatih Tezcan / AnalizMerkezi.com olarak 'Emperyalizm Türkiye'de özerk bölgeler kurmayı amaçlıyor!' açıklamamızın 1 hafta sonrasında CIA eski Başkanı ve güncel ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'nun 'Bölünmüş Türkiye' haritası yayınlaması, başta AnalizMerkezi.com takipçileri olmak üzere tüm kamuoyunca 'kasıtlı tehdit' olarak algılandı.
Son olarak ise ABD Ordusu'nun Deniz Kuvvetleri'nin yani ABD Donanması'nın Twitter'daki resmî sayfasında arka plan resmi yapılan fotoğrafta İstanbul Boğazı'nda seyreden bir ABD Savaş Gemisi'nin silüetine yer verildi.

TESADÜF MÜ?

"İki NATO müttefikinden birinin, diğerinin topraklarından geçerken çektiği fotoğrafları paylaşmasında ne gibi bir sıkıntı gibi olabilir?" şeklinde bir soruyla da karşılanabilecek ABD'nin bu tacizleri ve tehditleri, Truman Doktrini, Marshall Yardımları, Yalta Bölüşümü, Gladio Operasyonları, 1980 Darbesi, Özal Suikasti, 28 Şubat Darbesi ve 15 Temmuz CIA-NATO-FETÖ Darbesi birlikte değerlendirildiğinde hiçbir ihtimalde 'tesadüf' izi taşımıyor.

Tam tersine, ABD'nin Venezuela'da çıkarmaya çalıştığı iç savaş ve kaosa, diğer deyimle darbe ve müdahale ortamına karşı çıkan ve keza Suriye-Münbiç özelinde kararlılığını sürdüren Türkiye Cumhuriyeti Devleti, ABD'nin Türkiye Büyükelçiliği'nin resmî Twitter hesabından atılan Türkçe twitle daha henüz taciz edilmişken ABD Ordusu'ndan ve Hükümeti'nden gelen bu 3 taciz ve tehdit, ABD'nin 'Güvenmediğimiz Hükümeti Devirme hakkımız vardır' şeklinde özetlenebilecek Roosvelt Doktrini'ne yaslanıyor.

'BÜYÜK SOPA' DOKTRİNİ: "İŞİMİZE GELMEYENİ DEVİRİRİZ!"

Cumhuriyetçi ABD Başkanı Theodore Roosevelt 1904'te Kongre'de yaptığı konuşmayla 'Big Stick' yani 'Büyük Sopa' Doktrini'ne geçiş yaptı. Bu doktrin, dünya ülkelerine sopa gösterilerek/vurularak Washington'un isteklerini sert güç kullanmaya gerek kalmadan yapmalarını sağlamaktan ibaretti.

Sırasıyla Reagan, Bush, Clinton, Bush, Obama ile süren Emperyalist ABD Darbeciliği, Trump ile minimalizasyon sinyalleri verse de 15 Temmuz 2016 Türkiye Darbe Girişimi ile Derin ABD'nin Büyük Sopa Doktrini'nin 'çok da başkanlara takılı olmadığı' işaretini vermişti.

İşte tüm bunlardan dolayıdır ki, konu ABD'nin taciz ve tehditleri ise, tesadüf ihtimali sadece 'büyük sopadan habersiz saflar' ve ABD işbirlikçileri için geçerlidir.

AnalizMerkezi.com olarak sıklıkla dile getirdiğimiz 'Emperyalizm'in Türkiye'de Özerk Bölgeler oluşturma planı'nı en son 1 hafta önce canlı yayınlarda dile getirdiğimiz ve manşetimizde hatırlattığımız düşünülürse, sanıyoruz herşey biraz daha netleşir.

 İzlemek için:Fatih Tezcan - Özel Analiz / AnalizMerkezi.com 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Her Şey Çok Güzel Olacak Ama Kimler İçin?
Her Şey Çok Güzel Olacak Ama Kimler İçin?
BELEDİYEDE ŞOV YAPAN EKREM İMAMOĞLU LÜKS BALIKÇIYA KAÇMIŞ!
BELEDİYEDE ŞOV YAPAN EKREM İMAMOĞLU LÜKS BALIKÇIYA KAÇMIŞ!