• Dolar
  5,4619
 • Euro
  6,1927
 • Altın
  212,45
 • Bist
  92.839
 • Bitcoin
  $6.412

Erdoğan 'ÖLDÜRÜLÜRSEM' Mesajı Vermiş ama CIA-GOOGLE Böyle Sansürlemiş!

Fatih Tezcan, Tayyip Erdoğan'a uygulanan sansürü, canlı yayında ekran görüntüleriyle ortaya çıkardı.

Erdoğan ÖLDÜRÜLÜRSEM Mesajı Vermiş ama CIA-GOOGLE Böyle Sansürlemiş!

ANALİZ MERKEZİ

CIA-GOOGLE Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hangi Sözünü Neden Sansürlüyor?

Google dahil tüm arama motorları için esas kural şu: Bir metin veya kelime grubu, internette varsa, arama motorunda arattırıldığında çıkar. Eğer bu metin, Google tarafından listelenmiyor yani arayıcıya gösterilmiyorsa, Google Algoristması'na sistematik veya manuel olarak müdahale edilmiş demektir.

Bu tartışma yani Google Algoritması'nın ideolojik ve politik sebeplerle 'derin ve art niyetli' bir şekilde dizayn edildiğine dair münakaşalar başta ABD olmak üzere ve özellikle Donald Trump'ın ABD Başkanı seçldiği süreçte çokça yaşanmıştı. Ancak Türkiye kamuoyu, bu konuya büyük ölçüde uzak ve yabancı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 17 Mayıs 2015'te yani 15 Temmuz darbesinden yaklaşık 14 ay önce yaptığı bir konuşmada, hayatının en önemli sözlerini söyledi ve en kritik mesajını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle demişti:

 

"İşte, gerek Mursi konusu, gerekse şu adaletsiz adımlar bize şunu hatırlatıyor, Mursi, şayet idam edilirse ki inanmıyorum, inşallah edilmeyecek, edemeyecekler, terör örgütüyle mücadele hayatını kaybeden bir kardeşim şehitlik rütbesine erişmiş olacaktır. Ben de eğer böyle bir akıbete uğrarsam, Rabbim inşallah bizlere de o makamı lütfedecektir diye inanıyorum.

Biz, Allah'ın huzurunda eğiliriz, başka hiçbir yerde, hiçbir makam karşısında, emperyal güç karşısında eğilmek bugüne kadar hamdolsun olmadı, bundan sonra da olmayacaktır. Şunu unutmayın, şehitler tepesi boş değil. Biri var, bekliyor ve bir göğüs nefes almak için rüzgar bekliyor. Biz, bu yola şehitler tepesinde kendimizi bekleyen yeri şerefle, şanla, gururla, başımızın üzerine koyarak çıktık. Biz, ölürsek bu yolda şehit oluruz. Asıl, o malum takım, onlar ölünce ne olacaklar onlar düşünsünler."

- "Hak yolunda kefenimizi giydik"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bakın milletimiz Menderes'i, 'Şehit Başbakan Adnan Menderes' diye yad ediyor. Onu darağacına gönderenleri ise nasıl anıyor, biliyorsunuz. 'Demokrasi düşmanları, millet düşmanları ve vatan hainleri' olarak anıyorlar. Ben, bunlara diyorum ki 'Siz tehdidi bırakın, milletin geleceği için, evlatlarımızın geleceği için ne yapacaksınız onları anlatın'."

Erdoğan, "Ey Kılıçdaroğlu, ey Doğan Medyası, ey Pensilvanya, ey Kandil, aslında cevap vermeye bile değmezsiniz. Ama size tekrar bir tek sözüm var. Hak yolunda kefenimizi giydik. Biz, buna inandık, böyle iman ettik. Bizi, şehitlerin akıbetiyle tehdit ederek, yolumuzdan çevireceğinizi sanıyorsanız, çok yanılıyorsunuz.Peki bu sözlerin önemi neydi?
CIA ile ilişkisi bilinen Google, tam da darbeden önce Tayyip Erdoğan’ın öldürülebileceğine dair bu en kritik mesajı taşıyan sözlerini hangi amaçla sansürledi ve sansürlüyor?
Erdoğan'ın başka sözleri listelenirken bu sözler neden gözlerden uzağa itildi ve itiliyor?
Google bünyesinde olan ve başka kelimelerle arandığında hemen verdiği bir metni neden 'Erdoğan Şehit Eilirsem' şeklinde arandığında vermiyor veya ilk 10 aramada 1 adet gibi sembolik ve son derece art niyetli bir sunumla listeliyor?
Bu Google Sansürü'nün 15 Temmuz'la ilgisi ne?
Tüm bu soruların cevaplarını Fatih Tezcan canlı ekran görüntüleriyle anlattı.


İşte Fatih Tezcan'ın deşifre ettiği Google Sansürü:Kaynak: analizmerkezi.com 

Bize Destek Olur Musunuz?

Ne Düşünüyorsunuz ?

Yorumlar (5)

Meriç - Bir tek google mı var diğer arama motorunu kullanın araştırın biraz.

11 Ocak 2019 Cuma 11:41

mustafa.e - fatih kardesim googlenin almanca versionunda bahsi gecen metin ve haberler cikiyor. En bastada analizmerkezinin haberi cikiyor.

14 Aralık 2018 Cuma 19:20

İsimsiz - sorun çift tırnak kullanmanızdan kaynaklanıyor. çift tırnakları kaldırarak denersiniz aradığınız haber gelecektir, yapmayın Allah aşkına yakıştıramadım size.

10 Aralık 2018 Pazartesi 18:33

Ahmed - videoyu düzgün izle sansür yemiş sansür aslı hanım

10 Aralık 2018 Pazartesi 01:14

Asli - Selamün aleyküm peki siz bu konuşma metnine nereden ulastiniz Google da çıkmıyor madem?

10 Aralık 2018 Pazartesi 00:20