Canlı Yayın E-Dergi Destek Olun

Atatürk İlah Değildir diyen 21 yaşındaki Üniversite Öğrencisi Kız Tutuklanarak Cezaevine Atıldı!

AnalizMerkezi.com / ÖZEL Muhafazakar Kemalizm veya diğer bir deyişle Yeşil Atatürkçülük, seçimler yaklaştıkça yeniden hortladı. Edirne'de düzenlenen 1

Atatürk İlah Değildir diyen 21 yaşındaki Üniversite Öğrencisi Kız Tutuklanarak Cezaevine Atıldı!

AnalizMerkezi.com / ÖZEL

Muhafazakar Kemalizm veya diğer bir deyişle Yeşil Atatürkçülük, seçimler yaklaştıkça yeniden hortladı.

Edirne'de düzenlenen 10 Kasım Atatürk'ü anma törenleri esnasında yoldan geçen üniversite öğrencisi Emine Şahin isimli bir kız "Bu bir kıyamdır. Putlara tapmayı bırakın. Allah'a yönelin. Atatürk ilah değildir. Allah'ın kanunları vardır. Atatürk Allah'ın kanunları yerine Batı kanunlarını getirmiştir" demesi üzerine polislerce gözaltına alındı. Savcılığa sevk olunan Emine Şahin için Savcılık, hukukla alakasız ve tamamen tribünlere oynayan, ucuz, iğrenç ve ideolojik bir tavır alarak tutuklama talep etti.

Hâkim Kadir Tuncay'ın baktığı davada Emine Şahin "Ben daha 'Bu bir kıyamdır' dediğim an polislerce ağzım kapatıldı. Zaten ne dediysem polislere diyebildim, kalabalığa değil. Onlar aktarmışlar. Kaldı ki benim hiçbir sözümde hakaret kastı veya hakarrt de yok. Ben Müslümanım. Dinim Allah'tan başkasına tapmaya, Allah'ın kanunlarından başkasına uymaya izin vermez. Ben bunu söylemek istedim" dese de hâkim Kadir Tuncay tarafından TUTUKLAMA kararı verildi.

SKANDAL

Skandal bununla da bitmedi. bartın nüfusuna kayıtlı olan ve Edirne'de Aylıkayda 500 lira gelirle öğrenci yurdunda kalan 21 yaşındaki bir kız öğrenci için hâkim Kadir Tuncay 'Şüphelinin kaçma şüphesinin ağırlık bastığına ve cezanın ağırlığıyla kaçma riski kıyaslandığında şahsın tutuklanıp hapse atılmasının daha doğru olacağına...' mealindeki hukuk skandalına imza atarak Emine Şahin'i cezaevine gönderdi.

KEMALİST AVUKATLAR WHATSAPP GRUPLARINDAN SALDIRMIŞLAR

Diğer yandan skandal kararla alakalı Edirne'den son derece vahim bir iddia daha geldi. Buna göre Müslüman protestocu Emine Şahin'in gözaltına alındığını duyan Kemalist avukatlar, Whatsapp gruplarında organize olarak emniyet, savcılık ve mahkeme sürecine baskıda bulundular.

HUKUKÇULAR ANALİZMERKEZİ'NE KONUŞTULAR

AnalizMerkezi'nin bilgisine başvurduğu avukatlar ve yargı mensupları, mevcut kanunlarla bu sözlere bu kararın verilmesinin imkansız olduğunu ve kararın tamamen tribünlere oynayan, populist ve hukukla alakasız bir karar olduğunu belirttiler. Adalet Bakanlığı'nın, Cumhuriyet Başsavcılığı'nın ve özellikle HSK'nın konuya dair soruşturma başlatması gerektiğini belirten hukukçular, Kemalist avukatların bir organizasyonu ve baskısı varsa bunun da suç olacağını ve gerek Savcı gerek Hâkim hakkında soruşturmanın derinleşebileceğini ifade ettiler.     

ANALİZMERKEZİ.COM / ÖZEL
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
FETÖ'den PKK destekçisi Holmes’e Direkt Destek!
FETÖ'den PKK destekçisi Holmes’e Direkt Destek!
Her Şey Çok Güzel Olacak Ama Kimler İçin?
Her Şey Çok Güzel Olacak Ama Kimler İçin?