• Dolar
  5,4619
 • Euro
  6,1927
 • Altın
  212,45
 • Bist
  92.839
 • Bitcoin
  $6.412

Star Gazetesi Yazarı Sevil Nureyeva'nın Eşi Azeri İşadamını Katleden Katil 3 Saatte Yakalandı!

Azeri işadamı İtimat İsmaiyılov’u Bakırköy Florya'daki ofisinde silahla vurmak suretiyle öldüren katil, İstanbul Beşiktaş’ta şoförü ile sokakta yürürken yakalandı. Katil, İstanbul polisinin başarısı sayesinde 3 saatte ele geçirildi.

Star Gazetesi Yazarı Sevil Nureyevanın Eşi Azeri İşadamını Katleden Katil 3 Saatte Yakalandı!

Ünlü Azeri işadamı İtimat İsmailov'u öldürdüğü ileri sürülen Azeri eski polis şefi, emekli albay ve işadamı Gözal Damirov yapılan operasyonla 3 saatte yakalandı.

 

Bakırköy Florya'da ofisi bulunan Azeri işadamı İtimat İsmailov, akşam saatlerinde Azeri eski polis şefi Gözel Damirov ile buluştu. İkili çay içiyordu. Bu sırada tartışma başladı. Alacak verecek meselesinden kaynaklandığı öne sürülen tartışma sonucunda Damirov, silahını çekerek İsmailov'a peş peşe ateş açtı.

SSCB döneminde Azerbaycan Cumhuriyet Başsavcılığı ve bir dönemde Adalet Bakanlığı yapan İlyas İsmailov'un oğlu olan işadamı İtimat İsmailov başına 2 kurşun isabet ederken kalbine de 1 kurşun isabet etti.

 

Bir çocuk babası olan İsmailov, yaralı olarak kaldırıldığı hastanede bir süre kalbinin durması suretiyle hayatını kaybetti. İsmailov'u vurduktan sonra büro çalışanlarına da silah doğrultarak olay yerinden çıkan Damirov kayıplara karıştı.

 

İstanbul Organize ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Beşiktaş Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin de desteği ile Beşiktaş Meydanı'nda yürüdüğü sırada katili yakaladı. Damirov'un üzerinde olayda kullandığı silah da ele geçirildi. Katilin şoförü de yanındaydı. İki şüpheli İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Emekli albay olan Gözal Damirov'un 1990'lı yılların başında Azerbaycan'da İl Emniyet Müdürlüğü görevinde bulunduğu, Bakü'de bir buzdolabı fabrikasının yöneticisi olduğu belirtildi. Damirov'un Azerbaycan ve Türkiye'de yatırımları olduğu bildirildi.

 

Bize Destek Olur Musunuz?

Ne Düşünüyorsunuz ?

Henüz yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak ister misiniz ?