Canlı Yayın E-Dergi Destek Olun

İslamî Direniş Hareketi Hamas'tan "İlk Kıbleyi Savunun" Çağrısı!

  İsrail, Mescid-i Aksa’ya el koymaya hazırlanıyor. “Yüzyılın Anlaşması” adı altında ABD ve Suudi Arabistan’ın desteklediği planlar Filistin yönetimine dayatılırken Yahudilerin mukaddes Mescid-i Aks

İslamî Direniş Hareketi Hamas'tan

 

İsrail, Mescid-i Aksa’ya el koymaya hazırlanıyor. “Yüzyılın Anlaşması” adı altında ABD ve Suudi Arabistan’ın desteklediği planlar Filistin yönetimine dayatılırken Yahudilerin mukaddes Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskınların dozu arttı. Hamas, İsrail polisi eşliğindeki fanatik Yahudilerin, işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskınlardaki artışın İsrail’in Aksa’ya hükmetme planlarının yansıması olarak değerlendirdi.

 

ZAMAN VE MEKAN BÖLÜNDÜ

Açıklamada, baskınların “Aksa’yı tamamen kontrol altına alma çalışmasının ön hazırlığı olarak ve mescidin zamansal ve mekansal olarak ikiye bölünmesi amacıyla İsrail’in buradaki hakimiyetini dayatmayı hedefleyen planlarını yansıtmaktadır” ifadesine yer verildi. Aksa’nın mekansal bölünmesi Müslümanlar ve Yahudilerin ziyaret yerlerinin ayrılmasını, zamansal bölünme ise mescidin belirli saatlerde Yahudilere belirli saatlerde de Müslümanlara ayrılmasını öngörüyor.

 

İSRAİL SORUMLU

Söz konusu planların, ABD’nin, “Yüzyılın Anlaşması” olarak bilinen plan aracılığıyla bölgede uygulamaya çalıştığı projeyle aynı paralelde olduğuna dikkat çekiliyor. Baskınların Aksa’ya yönelik saldırgan ve provokatif bir yöntem olduğu belirtilen açıklamada, söz konusu baskınlardan doğacak gerginlikten İsrail sorumlu tutuldu.

 

ÖFKENİZİ GÖSTERİN

Açıklamada Filistinlilere, İsrail’in baskınlarına karşı koyma çağrısı yapan Hamas, Arap ve İslam ülkelerinden de Müslümanların ilk kıblesini koruma ve İsrail’in ihlallerine duydukları öfkeyi göstermelerini istedi. İsrail polisi, 2003’ten bu yana İslami Vakıflar Müdürlüğünün onayını almaksızın, Yahudi yerleşimcilerin Aksa’ya baskın düzenlemesine izin veriyor. Son olarak önceki gün, İsrail polisi eşliğindeki 127 fanatik Yahudi, işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemişti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Her Şey Çok Güzel Olacak Ama Kimler İçin?
Her Şey Çok Güzel Olacak Ama Kimler İçin?
BELEDİYEDE ŞOV YAPAN EKREM İMAMOĞLU LÜKS BALIKÇIYA KAÇMIŞ!
BELEDİYEDE ŞOV YAPAN EKREM İMAMOĞLU LÜKS BALIKÇIYA KAÇMIŞ!