• Dolar
  5,4619
 • Euro
  6,1927
 • Altın
  212,45
 • Bist
  92.839
 • Bitcoin
  $6.412

Başkan Erdoğan'dan Faiz Açıklaması: "Türkiye Olarak Fırsatçıları da Destekçileri de Unutmayacağız!"

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Merkez Bankası'nın dünkü kararını değerlendiren Erdoğan, 'Şu an şahsen benim sabır safhamdır ve bu sabır bir yere kadar. Çünkü biz sömürü manivelalarına eyvallah edemeyiz' ifadesini kullandı. Erdoğan ayrıca 'ilaçlar yok, kitaplar basılmıyor' dedikodularına da sert bir yanıt verdi ve 'Kesinlikle böyle bir sorun yok. Burası bir kabile devleti değil. Bizim çözmeyeceğimiz sorun yok' dedi. Yerel seçimlere de değinen Başkan, 'Mahalli idareler seçimlerinde ittifak imkanı olur mu bakacağız. Birlikte bunu değerlendireceğiz' şeklinde konuştu.

Başkan Erdoğandan Faiz Açıklaması: Türkiye Olarak Fırsatçıları da Destekçileri de Unutmayacağız!

Erdoğan'ın açıklamasından öne çıkanlar şöyle:

"Türkiye, 24 Haziran seçimlerini başarıyla geride bırakarak demokatik olgunluğunu tüm dünyaya göstermiştir. Milletimiz tercihini, Cumhurbaşkanlığı'nda şahsımı, Meclis'te partimizden yana kullanmıştır, istikrar demiştir. Biz döviz kurunun yatay seyre geçmesini beklerken tam tersi bir durumla karşılaştık.

Finans kuruluşlarının ayakta kalması da reel ekonomi ve reel yatırımcıya bağlıdır. Tulumbadan su gelmezse susuz kalırsın. Kişisel olarak faiz meselesine bakışımı böyle bilmenizi isterim.

Yatırımları güncellemeye aldık. Bitim noktasına gelenler ile bitmesi uzak olanlar arasında bir sıralama yapacağız. Şuan için sıfırdan bir yatırım düşünmüyoruz.

Bizi sandıkta yenemeyenler cuntacıları harekete geçirdi. Milletimizle bir olduk. Son umutları 24 Haziran'dı onu da aştık.

Aday belirleme çalışmalarımızı biraz öne çekip başlatacağız.

Önemli olan gönüllere girmektir. Biz gönüllere girdiğimiz zaman bu millet bizi asla unutmaz."

 

 

Bize Destek Olur Musunuz?

Ne Düşünüyorsunuz ?

Henüz yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak ister misiniz ?