Canlı Yayın E-Dergi Destek Olun

Yargı'daki Anti-Erdoğancılar'ın Metotları ve Amaçları nedir?

 ANALİZ MERKEZİ - ÖZEL HABER Fatih Tezcan

Yargı'daki Anti-Erdoğancılar'ın Metotları ve Amaçları nedir?

 


ANALİZ MERKEZİ - ÖZEL HABER


 

Fatih Tezcan inceledi: "FETÖ'cülere Tahliyeler neden? Yargı'daki Anti-Erdoğancılar'ın metot ve amaçları?"

İşte konu ile ilgili twitleri:

Yargı'daki Anti-Erdoğan Grubu'nu en iyi benim takipçilerim bilir.

F.Gülen'e hakaretten 4 yıldır ceza yağdırılan bir adamı okudukları için...

Yine F.Gülen'e hakaretten ceza aldığım bir gün yargıdaki bir dostumu arayıp "Bu işin hukuki boyutu ne?" demiştim. O da vehameti aktarmıştı.

Kadir Topbaş'ın damadı Kavurmacı veya Arınç'ın damadı Ekrem Yeter veya bazı isimler neden ve kimler tarafından tahliye ediliyor? Anlatayım.

FETÖ tahliyelerinin Yeni Darbe Planı'nın habercisi ve ön şartı olduğunu anlatmıştım. Şimdi sıra hukuki kısımda...

 

F.Gülen'e ve Hakan Şükür'e hakaretten hapis/para cezaları aldığımda "Hakimler FETÖ'cü" derdim. Oysa daha vahim. Bir çok grup birlikteler.

Yargı'daki sözünü ettiğim dostumun bana özetlediği ve benim bir çok üst düzey isimle yaptığım görüşmelerden sonra ortaya çıkan fotoğraf şu:

Hakim ve Savcılar 'FETÖ'cü veya değil' diye ayrılıyor sanmayın, yalan.

Hakim ve Savcılar 'Erdoğan düşmanları ve diğerleri' diye ayrılmışlar.

Yargı mensupları Atatürkçü Ülkücü Solcu Kemalist Liberal Sosyal Demokrat Muhafazakar diye ayrılıyorlar sanılıyor. Değil. O aslında şöyle.

Yargı'da bir dosya CB Erdoğan'la menfi/müspet alakalı olduğu an 'Gerçek Sınıflandırma' ortaya çıkıyor: Erdoğan Düşmanları ve diğerleri...

Söz konusu Erdoğan veya onunla alakalı bir dosya/kişi/kurum olduğu an Erdoğan Düşmanı hakim/savcı dünya görüşünü anında satıyor! Anında!..

Elbette bu açıkladığım mevzu ve analiz, bütün hakim ve savcıları kapsamıyor. Ben burada bir kısmını anlatıyorum diyeyim. Siz onu anlayın...

'Erdoğan Düşmanlığı' uğruna mesleki onurunu satan, bazısı kripto bazısı da normal hakim ve savcılar, bunu etraflarına nasıl izah ediyorlar?

Bu hakim/savcılar 'Erdoğan Düşmanlığı' ile taraflı/yanlış kararlar bağlarken, bu yaptıklarının FETÖ'ye yarayacağını zehir gibi biliyorlar.

Ama bu yargı mensuplarının 'CB Erdoğan'dan sonra (?) F.Gülen'in Türkiye'ye geleceğine' (!) dair inançları tam. O döneme yatırım yapıyorlar.

Bu yargı mensuplarının WhatsApp'ta veya toplantılarda kendi aralarında ve yakın çevrelerine konuşmaları bir kaç ana başlıkta toplanıyor:

"Bu cemaati buraya kendi getirmedi mi? Ne istedilerse vermedi mi? O zaman şimdi biz neden sadece bunlara ceza verelim? Onu geçsin" diyorlar.

Bir başka argümanları: "Cemaat diyorlardı da neye göre örgüt oldu? Bunun kararını kim verdiyse gelsin bu filanca dosyaya da o baksın!"

Bir diğer sözleri var ki 'hukukçular arası önemli içtihad farkı' gibi lanse ediliyor. Aldığım cezaları da böyle tartışmış ve savunmuşlar:

"Ne olursa olsun F.Gülen'in ve FETÖ'cü denilen her bireyin savunma hakkı var. Yargılanıp mahkum olmadan suçlu muamelesi yapamayız" diyorlar.

Hakan Şükür'e hakaretten hapis cezası aldığımda arkamdan söyledikleri: "Hakan Şükür yargılanmadı kaçtı ama hain olsa bile hakaret edilemez."

Çok daha sert laflar duydum ama buraya yazmam. Hepsi FETÖ'nün 'fark ve tespit edilemez yargı sızmaları' aracılığıyla yaydığı psikolojiler...

'Bir sızma nasıl fark ve tespit edilemez?' derseniz güzel soru olur. Cevap: FETÖ'nün senelerdir ve şaşmadan 'ters renk' vermiş üyeleri var.

Hukuk fakültesinden beri misal 20 senedir Atatürkçü veya Ülkücü bilinen birine nasıl Paralel denilsin? FETÖ bunu 50 sene önce planlamış...

F.Gülen veya Cemaatle alakası bilinmeyen ama 17-25 öncesi bir şekilde yükselen isimlere dikkat edin. Bunların bir kısmı bu özel sızmalardır.

Bunlara 'asimetrik ve özel sızma' diyoruz. Temsil kuvvetleri ve argümanları korkunç derecede hatta en üst düzeyde güçlüdür. Düşünsenize: +

"Biz F.Gülen'e söverken bunlar Hoca diyordu" diyen özel bir sızma, hele de hakim savcı siyasi veya medya ise herkesi domine edip susturuyor.

"Atatürkçüler Silivri'de yatarken 'bu davanın savcısıyım' diyenler gelsinler şimdi bu x davanın da Savcısı olsunlar" diyen özel sızmalar...

Bunlardan 1 tanesi bile koca Hakim-Savcı WhatsApp Grubu'nu bir anda Erdoğan'ın aleyhine çeviriyor. Çevrelerindeki herkesi inandırıyorlar.

Bu Kozmik-Kripto'lar korku salıp netice almak için tehdit ediyorlar: "Elbet devran değişecek! Herkes şimdi yaptıklarından hesap verecek!"

Şimdi başını çevirdiği her yerde bunları okuyan bir hakim/savcı düşünün. Erdoğan Düşmanı veya Erdoğancı değil. Sizce hangi tarafta yer alır?

Erdoğan'ı sevse bile ondan başkası-sonrası yok diyor.

AK Parti zaten FETÖ'cü dolu.

Medyasında hiçbir argümana cevap yok.

 

Ve Korkuyor...

Misal Kavurmacı'ya tahliye. Siz o kararın hakimler üzerindeki etkisini düşündünüz mü? Bir daha hangi hakim hangi FETÖ'cüyü nasıl tutuklasın?

"Damatları bıraktıranlar demek öyle güçlüler ki Erdoğan'ı bile tehdit ediyorlar! Biz ne yaparız!" diyen bir Hakim'den siz ne bekliyorsunuz?

Tüm bunların sonunda FETÖ'nün dediği oluyor ve Yargı'daki Erdoğan Düşmanları güçleniyor. Kararlar adalete göre değil, nefrete göre çıkıyor.

Herhangi biri adalet'ten bahsettiği an hemen "Adalet varsa Erdoğan da yargılansın o zaman" bombası ortaya atılıyor. Herkes suspus oluyor.

Oysa bunları söyleyen Erdoğan Düşmanları'nın 1 tanesi bile bizim WhatsApp Grupları'na gönderdiğimiz isimsiz cevaplara karşılık veremiyor!

Bizim cevaplarımızı o gruplara, toplantılara taşıyan savcılar, hakimler 'Senin cevabını aktardım öylece kalakaldı lafı değiştirdi' diyorlar.

Peki neden hakim savcı müdür başkan hiçkimse Erdoğan Düşmanları'na cevaplarını verip susturamıyor? Çünkü Perspektif alınacak bir MEDYA yok!

'Erdoğancı' görünen medyada her gün gargara var ama argüman yok!

CHP'ye çakarak prim yapma yöntemi zaten klasik çakallık olmuş. İcraat yok!

Goygoy Medyası'ndan 1 isme sormuştum:

-1 savcı ismi söyle?

+Hiç bilmem.

-1 Emniyet Müdürü?

+ Hiçbirini bilmem.

-E senin tv'de ne işin var?

!

Suriye anlatıyor

haritaya bakmamış.

Yargıya sallıyor

1 hakim savcı dinlememiş.

Olayı konuşuyor ama müdüre sormamış.

Sıfır bilgi

Sırf goygoy.

Medya Erdoğan'cı takılıp ayda 200 bin lira götüren şantaj goygoy tafyasına kalınca Hakim Savcı Müdür Başkan Siyasetçi herkes boş bakıyor.

Oysa Erdoğan'ın temel sermayesi Samimiyeti. Herkesin söylediğiyse şu: Erdoğan iyi ama yalnız. Yanında veya medyada samimi dava insanı yok.

Böyle olunca yukarılarda sözünü ettiğim o ortalığı domine edip bastıran Erdoğan Düşmanları da, diledikleri yerde ve konuda at koşturuyorlar.

Sonuç?

Erdoğan sonrasından korkan hakim savcı müdürler.

Sonuç?

Erdoğan'cı takılan münafık bir iş dünyası.

Sonuç?

16 Nisan'da zar zor %51.

Misal:

Burada Arınç'ın damadı Ekrem Yeter'in tahliyesi konuşuluyor.

Ya o kulislerde?

"16 Nisan öncesi Arınç'ı Başbakanlık'ta ağırlayan kim?"

Paralelci diye aldıran da, serbest bıraktıran da, medyada sokakta "Zenginler Serbest Adalet Ölmüş AK Parti Bitmiş!" dedirten de aynı FETÖ...

Yoksa Ekrem Yeter "Herşeyi kayınpederimin tavsiyesiyle yaptım" dediğinde Arınç'ı alamayacaklarını bile bile damadı başka ne için alsınlar...

"Topbaş FETÖ'cü damadın ortağına 400 milyon aktardı" diyorum beni dava ediyor ama 400'ü inkar edemiyor. Bu ülkede 1 savcı ona dava açamıyor.

"Demek Erdoğan filancayı hala silmedi ki görevden almıyor" düşüncesi de eksik ve yanlış. CB Erdoğan daima birçok dengeyi aynı anda gözetir.

Misal: 15 Temmuz'dan sonra dernek kuruluyor. Kadir Topbaş hemen derneğe para ve araba yardımı yapıyor. Damadı bırakılıyor. Dernekte çıt yok.

Herşeyden habersiz millet derneğe dönüp "Neden susuyorsunuz?" diyor, tabi cevap yok. Şimdi siz bu örneğe Erdoğan'ın açısından bakar mısınız?

Kızını bir FETÖ'cüden geri çekemeyen Belediye Başkanı İstanbul'u yönetiyor, fonladığı dernekleri ve medyayı susturuyor. OHAL Ortamı'na bak!

15 Temmuz 2016 22:00-24:30 arası Halk'a 1 kanaldan 1 kez bile DARBE VAR SOKAĞA ÇIKIN demeyen Medyada 1 değişiklik bile yapılmadı yapılmıyor!

FETÖ'cüler Genelkurmaybaşkanı kaçırmış tanklarla uçaklarla çıkmış Cumhurbaşkanı 00:04'te konuşuyor ama İSTİSNASIZ TÜM MEDYADA SANSÜRLENİYOR!

İstisnasız bütün kanalların mikrofonları orada CB Erdoğan "DARBE VAR DİRENİN" diyor 1 kanal bile yayın şöyle dursun ALT YAZI bile geçmiyor!

FETÖ Darbe yaparken Cumhurbaşkanı Sansürleyen Medya'da 1 kişi bile FETÖ'den alınmıyor. 1 kanal sahibi hesap vermiyor. Herşey aynen devam!

CB Erdoğan 24:30'a kadar sansürlendiği için Millet Twitter'a bakıp darbe olduğunu anlıyor ve Sokağa çıkıyor. Darbe sonrası ise sürpriz var!

Erdoğan'a milletin 15 Temmuz'da Twitter Facebook'a bakıp sokaklara döküldüğü anlatılmıyor. Bilakis sosyal medya ona aşağılanıp kötüleniyor.

Ülkenin ve Hayatının en zor saatlerinde yalnız bırakılan CB Erdoğan, sizce o saatlerde öne atılanlara Vefasızlık yapacak biri midir? Asla!..

+O zaman CB Erdoğan'a nasıl bir 'Bilgi ve Algı Ablukası' uygulandığını, ne yalanlar söylendiğini, ondan nelerin gizlendiğini anlayın artık.

CB Erdoğan'a bile sansür uygulayabilen, ona bile abluka kurabilenler istihbaratta, yargıda, siyasette neler yapmazlar onu da siz hesab edin!

"Ben oyumu verdim temizlik isterim" diyenler var ve FETÖ bunu istiyor zaten. Kısmen haklı ama Geçersiz. FETÖ 60 senelik mevzu. Hemen bitmez.

Finalde kısa ve net: Erdoğan ömründe asla bu kadar 'kuşatılmış' olmadı. En zor zamanları bile düşman bundan daha netti. Şimdi heryer duman.

Ve Erdoğan'a destek asla şimdiki kadar 'Vatan'a ve Devlet'e Destek' anlamına gelmemişti. Bu şimdiden ve bundan sonra hep böyle olacak.

CB Erdoğan bu tehlikeleri gördüğü için "Uyum Hükümeti+Yeni Proje Atakları" yani daha fazla icraat=halk desteği'yle kuşatmayı kırmak istiyor.

NATO-CIA-FETÖ'nün Türkiye'nin 2023 Vizyonu'na bin bir suratla ve metotla saldıracağını da 2023 vizesinin 2019'dan geçtiğini de iyi biliyor.

CB Erdoğan 2 iş adamı damat alınmış bırakılmış bu oyunlara bakmıyor zira hainlerin üstüne daha önemli ve köklü meselelerle gitmek istiyor.

"AK Parti'de FETÖ Temizliği" dahil tüm taleplerde Erdoğan halkıyla hemfikir ama kural herkesi kapsıyor:

 

"Hakkını, Gücün Ölçüsünde Alırsın!"

Daha 1 Cumhuriyet Savcımız veya 1 Tümgeneralimiz bile korunamadı.

 

'Kaza' denilip kapatıldı.

 

Tahliye edilen damatlar mı?

 

FETÖ için neki...

ABD'de yaşayan ve adresi bilinen Emre Uslu şanlı şehidimiz için 'Sinek gibi ezildi Akıllı Olun' diyor da gidip o yüzüne tükürebilen yok...

Şimdi okuduğunuz konuyla alakalı olduğu için tekrar paylaşıyorum. Okumayanlar için önemlidir. Lütfen Paylaşınız.

 

 

Bu zincir de şimdilik bitti. Saygılar...

 

AnalizMerkezi.com-ÖZEL

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Her Şey Çok Güzel Olacak Ama Kimler İçin?
Her Şey Çok Güzel Olacak Ama Kimler İçin?
BELEDİYEDE ŞOV YAPAN EKREM İMAMOĞLU LÜKS BALIKÇIYA KAÇMIŞ!
BELEDİYEDE ŞOV YAPAN EKREM İMAMOĞLU LÜKS BALIKÇIYA KAÇMIŞ!