Canlı Yayın E-Dergi Destek Olun

Selma Yazıcı Önce İsyan Etti Sonra Kocası Hayati Yazıcı'ya Makam Verilince Twitini Sildi

Analizmerkezi.comEski Bakan Hayati Yazıcı'nın eşi Selma Yazıcı, Twitter'a "yeni kabineye hayırlı olsun diyemeyeceğim" yazdı. Selma Yazıcı, eşi Hayati Yazıcı'nın AKP genel başkan yardımcısı olmasının ardından yazd

Selma Yazıcı Önce İsyan Etti Sonra Kocası Hayati Yazıcı'ya Makam Verilince Twitini Sildi


Analizmerkezi.com

Eski Bakan Hayati Yazıcı'nın eşi Selma Yazıcı, Twitter'a "yeni kabineye hayırlı olsun diyemeyeceğim" yazdı. Selma Yazıcı, eşi Hayati Yazıcı'nın AKP genel başkan yardımcısı olmasının ardından yazdığı tweeti sildi.

Gümrük ve Ticaret eski Bakanı ve MKYK üyesi Hayatı Yazıcı'nın eşi ve AKP İstanbul İl Kadın Kolları üyesi Selma Yazıcı, kocası bakan olamayınca kızdı ve twitter'daki hesabından “Bazılarının vazgeçilmezliğinin sırrı ne?” diye yazdı. Bir süre sonra Hayati Yazıcı AKP Genel Başkan Yardımcılığı’na atanınca Selma Yazıcı attığı tweeti sildi.

twt-1.png

Selma Yazıcı, mesajına tepkiler gelince “hacklendim” dedi. Ancak sosyal medyayı ikna edemeyen Selma Yazıcı, “Yapanları Allah’a havale ediyorum; hukuki süreci başlatacağım” diyerek tweetini sildi.

“BİRAZ BAĞIR ÇAĞIR”

Yazıcı, 7 Haziran seçimleri için AKP’nin açıkladığı milletvekili aday listesine de tepki göstermiş twitter hesabında şunları yazmıştı:

“Biraz bağır çağır, biraz şarkı söyle, biraz çalışır gibi yap adaylık senin de olsun.. Yazık AK Parti bunlarla mı seçime gidecek… Partili olmak, yıllarca partide ter dökmek, çalışkan, güvenilir olmak meziyet değilmiş gördük .Gerçekten hak eden adayları listede görememek veya seçilemeyecek pozisyonda görmek üzücü. İlla da birilerine yakın mı olmak gerekiyor?”

twt2.png

SABİT MESAJ

Yazıcı'nın sosyal medya hesabındaki sabitlenmiş mesaj ise dikkat çekti. Yazıcı, “Yıllar öncesinden bir anı. “İstanbul Belediye Başkanı Erdoğan 26 Mart 1999 günü Pınarhisar Cezaevine girdi. Erdoğan ve avukatı Hayati Yazıcı” mesajıyla Erdoğan'ın ve eşi Hayati Yazıcı'nın 1999 yılındaki fotoğrafına yer verdi.

EŞİ HAYATİ YAZICI 17-25 ARALIK'TAN 1 AY SONRA PARALEL DEVLET İDDİASI GERÇEKÇİ DEĞİL DEMİŞTİ

Selma Yazıcı Hayati Yazıcı'nın eşi.
Hayati Yazıcı 17-25 Aralık Fetullahçı Terör Örgütü darbe girişiminden bir ay sonra Ocak 2013'te "paralel devlet iddiaları gerçekçi değil paralel devlet parlel yapı yok" şeklinde açıklama yapmış ama aynı gün gelen tepkilerden sonra Rize'de yaptığı açıklamayı ertesi gün Trabzon'da değiştirmek zorunda kalmıştı. Buna rağmen 17-25 Aralık darbesinden 1 ay sonra yaptığı paralel devlet yok açıklaması dönemin Başbakanı günümüzün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı 'Paralel Devletin karşısında yalnız bırakılmış adam' algısına sokmaya çalışan bu açıklamalar, çok büyük tepki çekmişti.

İşte o açıklamalar:

"Türkiye'de bizim 4 tane kırmızı çizgimiz var. Tek devlet, tek bayrak, tek vatan, tek millet diyoruz. Bu topraklarda tek devletin yanında hiçbir zaman paralel diye bir yapı söz konusu değil ama devletin yönetim şeması içerisinde bazı kişilerin paralel uygulamalar içerisine girdiklerini söyleyenler var. Bunlar söylenebilir. Bunların da bir paralel devlet şeklinde değerlendirilmesinin çok gerçekçi olmadığını düşünüyorum. Böyle bir şey olamaz çünkü tek devlet var. Devletin yönetim şeması içerisinde, yaşanan olayları da dikkate aldığımızda paralel uygulamalara gidildiği iddiaları var. Bunların elbette ki kanıt ve belgelerle ortaya çıkması lazım. Öyle bir saptama olursa onu da hep birlikte göreceğiz."

İKİNCİ AÇIKLAMA

Sözlerin medyada geniş yer bulunca Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, bir gün sonra Trabzon'da şu açıklamayı yapmıştı: 

“Dolayısıyla biz aralık ayının ortalarından itibaren Türkiye’de yaşananları, hükümetimize yönelik, hükümetimizin halktan aldığı desteği azaltmaya dönük ve elbette ki AK Parti’nin lideri Türkiye’nin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın karizmasını çizmeye dönük bir proje olarak görüyoruz. Bunda şüphe yok. Buna paralel devlet mi dersiniz paralel yapı mı dersiniz hepsi aynı sonuca çıkar. Ben orada sadece bu paralel yapı anlamında bir değerlendirme yapmıştım. Paralel yapı anlamında değerlendirme yaparken tabi ki böyle bir şey olmadığının sonucunun çıkarsanmasının doğru olmadığının altını çizmek istiyorum.”

Kaynak: AnalizMerkezi.com 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Her Şey Çok Güzel Olacak Ama Kimler İçin?
Her Şey Çok Güzel Olacak Ama Kimler İçin?
BELEDİYEDE ŞOV YAPAN EKREM İMAMOĞLU LÜKS BALIKÇIYA KAÇMIŞ!
BELEDİYEDE ŞOV YAPAN EKREM İMAMOĞLU LÜKS BALIKÇIYA KAÇMIŞ!