• Dolar
  5,4619
 • Euro
  6,1927
 • Altın
  212,45
 • Bist
  92.839
 • Bitcoin
  $6.412

Denizli Valisi'nden Skandal Açıklama: Başsavcı'nın Ölümü Suikast Değil Kaza!

Denizli Valisi Altıparmak sanki FETÖ'nün uzaktan takip sistemi veya hiçbir istihbarat uzantısı yokmuş gibi son derece erken ve garip bir açıklama yaptı.

Denizli Valisinden Skandal Açıklama: Başsavcının Ölümü Suikast Değil Kaza!

 


ANALİZ MERKEZİ - ÖZEL
Türkiye'de FETÖ hakkında ilk defa terör iddianamesi hazırlayan Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper'in sabah saatlerinde Susurluk Kazası'nın bir kopyasını andırır şekilde korumasıyla beraber öldürülmesi üzerine kamuoyunun bütün dikkati Denizli'ye çevrildi.


FETÖ'nün kalelerinden biri olarak bilinen Denizli'de, FETÖ'nün kabusu olan Denizli Cumhuriyet Başsavcısı'nın ölümü üzerine hemen tüm kamuoyu suikast şüphesine kapılırken Analiz Merkezi olarak konuyu net bir "kaza süsü verilmiş suikast" olarak tanımlıyoruz.

Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, gazetecilerin sorularına verdiği cevapta skandal bir ifade kullanarak "Kamyonla Cumhuriyet Savcımızın ölümüne sebep olan şoför zaten daha önce de alkollü yakalanmış ve ehliyetine el konulmuş şimdi böyle bir kazaya sebebiyet verdi. Kaza kesinlikle suikast değil. Zaten Başsavcımız her zaman gittiği yoldan gitmiyordu. Bir takip olayı da görünmüyor." dedi.

Denizli Valisi'ni skandal olarak nitelememizin nedeni Türkiye'de ilk kez Fethullahçı Terör Ögütü hakkında terör iddianamesi düzenleyen başsavcının, daha öldürüldüğü gün "bu bir suikast değildir" denilmesidir. "Diğer yandan Başsavcımız takip edilmemiş, zaten her zaman gittiği yoldan da gitmiyormuşarkadaşlar. Bu olay suikat değildir." açıklaması yapan Denizli Valisi'nin FETÖ için neden uzaktan takip yapamayacak veya  FETÖ için ilk defa Terör iddianamesi düzenleyen Başsavcının ertesi gün nereye gideceğini bilemeyecek kadar istihbaratsız bir örgüt tanımlaması yaptığı tam olarak şüpheleri bu kazaya (!) çekmiştir. 

Analiz Merkezi olarak, Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper'in "Susurluk Metodu" ile katledilmesinin üzrerine ciddiyetle gidilmesini derin ve acil bir soruşturma başlatılmaını ve bu soruşturma bitmeden hiçbir devlet görevlisinin "Suikast değildir" şeklinde bir erken çıkış yapmaması gerektiğini değerlendiriyoruz.

 

İŞTE DENİZLİ VALİSİ ALTIPARMAK'IN O AÇIKLAMASI:

 İLGİLİ HABER-ANALİZ:

Fatih Tezcan: FETÖ'nün Canına Okuyan Başsavcı
Susurluk Taktiğiyle Öldürüldü!

Fatih Tezcan: Denizli Başsavcısı Mustafa Alper'in Kazasına FETÖ Soruşturması Yapılmalı!FETÖ'cü Tuncay Opçin'den İntihar Saldırısı Talimatı!​
FETÖ'cü Tuncay Opçin'den İntihar Saldırısı Talimatı!

 

Bize Destek Olur Musunuz?

Ne Düşünüyorsunuz ?

Yorumlar (2)

Muhammad - Bunlari birak su amerikan islami ni bir yazsan akpnin alayi amerikan islami na secde ediyorlar.
Bak akp onayladi pyd ye silah vermeyi hani meler nerde melerrrrr.amerikan meleri
Birde su akpnin hirsiz islami guya cocuklarini bir yaz artik.hirsiz namussuz akp cocuklarini

12 Mayıs 2017 Cuma 00:20

Muhammad - Guleni birak akpye bak serefsizler amerikan kopegi ciktilar.hani tezcan 16nisandan sonra Hersey degisecekti bak akpnin islami
Pyd pkk ya silah verdiriyor.akp islami bir hic hadi akp musluman kani iciyor.amerikan kani icebileceklermi acaba
Hani akp 16nisandan sonra musluman olacakti.hadi akp gorelim muslumanmisiniz amerikan picimi.hadi16nisan gecti.

10 Mayıs 2017 Çarşamba 18:50


İstediğiniz haberi, bir ya da birkaç kelime ile arama yaparak hızlıca bulabilirsiniz.anket

İdam Cezası için ne düşünüyorsunuz?