Canlı Yayın E-Dergi Destek Olun

Denizli Valisi'nden Skandal Açıklama: Başsavcı'nın Ölümü Suikast Değil Kaza!

 ANALİZ MERKEZİ - ÖZEL

Denizli Valisi'nden Skandal Açıklama: Başsavcı'nın Ölümü Suikast Değil Kaza!

 


ANALİZ MERKEZİ - ÖZEL
Türkiye'de FETÖ hakkında ilk defa terör iddianamesi hazırlayan Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper'in sabah saatlerinde Susurluk Kazası'nın bir kopyasını andırır şekilde korumasıyla beraber öldürülmesi üzerine kamuoyunun bütün dikkati Denizli'ye çevrildi.


FETÖ'nün kalelerinden biri olarak bilinen Denizli'de, FETÖ'nün kabusu olan Denizli Cumhuriyet Başsavcısı'nın ölümü üzerine hemen tüm kamuoyu suikast şüphesine kapılırken Analiz Merkezi olarak konuyu net bir "kaza süsü verilmiş suikast" olarak tanımlıyoruz.

Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, gazetecilerin sorularına verdiği cevapta skandal bir ifade kullanarak "Kamyonla Cumhuriyet Savcımızın ölümüne sebep olan şoför zaten daha önce de alkollü yakalanmış ve ehliyetine el konulmuş şimdi böyle bir kazaya sebebiyet verdi. Kaza kesinlikle suikast değil. Zaten Başsavcımız her zaman gittiği yoldan gitmiyordu. Bir takip olayı da görünmüyor." dedi.

Denizli Valisi'ni skandal olarak nitelememizin nedeni Türkiye'de ilk kez Fethullahçı Terör Ögütü hakkında terör iddianamesi düzenleyen başsavcının, daha öldürüldüğü gün "bu bir suikast değildir" denilmesidir. "Diğer yandan Başsavcımız takip edilmemiş, zaten her zaman gittiği yoldan da gitmiyormuşarkadaşlar. Bu olay suikat değildir." açıklaması yapan Denizli Valisi'nin FETÖ için neden uzaktan takip yapamayacak veya  FETÖ için ilk defa Terör iddianamesi düzenleyen Başsavcının ertesi gün nereye gideceğini bilemeyecek kadar istihbaratsız bir örgüt tanımlaması yaptığı tam olarak şüpheleri bu kazaya (!) çekmiştir. 

Analiz Merkezi olarak, Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper'in "Susurluk Metodu" ile katledilmesinin üzrerine ciddiyetle gidilmesini derin ve acil bir soruşturma başlatılmaını ve bu soruşturma bitmeden hiçbir devlet görevlisinin "Suikast değildir" şeklinde bir erken çıkış yapmaması gerektiğini değerlendiriyoruz.

 

İŞTE DENİZLİ VALİSİ ALTIPARMAK'IN O AÇIKLAMASI:

 İLGİLİ HABER-ANALİZ:

Fatih Tezcan: FETÖ'nün Canına Okuyan Başsavcı
Susurluk Taktiğiyle Öldürüldü!

Fatih Tezcan: Denizli Başsavcısı Mustafa Alper'in Kazasına FETÖ Soruşturması Yapılmalı!FETÖ'cü Tuncay Opçin'den İntihar Saldırısı Talimatı!?
FETÖ'cü Tuncay Opçin'den İntihar Saldırısı Talimatı!

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Her Şey Çok Güzel Olacak Ama Kimler İçin?
Her Şey Çok Güzel Olacak Ama Kimler İçin?
BELEDİYEDE ŞOV YAPAN EKREM İMAMOĞLU LÜKS BALIKÇIYA KAÇMIŞ!
BELEDİYEDE ŞOV YAPAN EKREM İMAMOĞLU LÜKS BALIKÇIYA KAÇMIŞ!