Canlı Yayın E-Dergi Destek Olun

Fatih Tezcan'dan Zonguldak'ta ‘Türkiye Neden Hedefte?’ Konferansı!

 

Fatih Tezcan'dan Zonguldak'ta ‘Türkiye Neden Hedefte?’ Konferansı!

 

Gazeteci-Yazar Fatih Tezcan 5 Mayıs Cuma günü(dün) Zonguldak Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde "Türkiye Neden Hedefte? Türkiye Nasıl Küresel Güç Olur?" başlıklı bir konferans verdi.
 

Üniversite Aktivite Öğrenci Topluluğu’nun düzenlediği konferansta konuşan Fatih Tezcan şunları dile getirdi: “Çok kültürlülük sadece Müslüman coğrafyasında vardır. Batıda çok kültürlülük görünüşte vardır. Batının yaptıkları sorgulanmaya başlanana kadar çok kültürlüdür. Batının politikalarını eleştirdiğinizde çok kültürlülükten eser kalmaz. Kendisi gibi olmayanı, farklı düşüneni hemen ötekileştirir, düşmanlaştırır. Bizim kendi tarihimizde çok kültürlülük var. Osmanlıda çok kültürlülük var. Çok farklı etnik kimlikler, çok farklı dinler çok uzun süre bir arada yaşadılar. Farklılıklarımızla bir olmalıyız. Farklılıklarımıza tahammül etmeliyiz” dedi. “Türkiye’nin hedefte olması manevi nedenlerdendir. Kendi sahip olduğu değerler nedeniyle Türkiye hedeftedir. Kapitalizmle ile uzlaşmadığı sürece Türkiye hedeftedir diyen Fatih Tezcan sözlerini şöyle sürdürdü: “Aydınlanma batınınki gibi olmamalı. Bizim aydınlanmamız kitaba göre olmalıdır. Müslümanlık davasının kökü Türkiye’dedir. Allah’a inananlar önce adımı düşünür sonra adamı düşünür. Mühim olan davadır. Türkiye doğru İslam’ı anladığı için hedeftedir” dedi.

Konferans sonunda dinleyenlerden gelen soruları yanıtlayan Gazeteci Fatih Tezcan’a BEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. K. Varım Numanoğlu, verdiği konferans anısına teşekkür plaketi takdim etti.
(Programın videosunu en kısa sürede sizlerle paylaşacağız..)


KONFERANSTAN FOTOĞRAFLAR:

z1.pngz2.pngz3.pngz4.pngz5.pngz6.pngz7.pngz8.png

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Her Şey Çok Güzel Olacak Ama Kimler İçin?
Her Şey Çok Güzel Olacak Ama Kimler İçin?
BELEDİYEDE ŞOV YAPAN EKREM İMAMOĞLU LÜKS BALIKÇIYA KAÇMIŞ!
BELEDİYEDE ŞOV YAPAN EKREM İMAMOĞLU LÜKS BALIKÇIYA KAÇMIŞ!