Canlı Yayın E-Dergi Destek Olun

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Trump'a: Suriye'ye Müdahale Lafta Kalmasın!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan katıldığı canlı yayında ABD Başkanı Trump’ın Suriye’ye yönelik askeri müdahale açıklamasıyla ilgili açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Trump'a: Suriye'ye Müdahale Lafta Kalmasın!

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kanal 7 - Ülke TV ortak yayınında gündeme ilişkin değerlendirmeler yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump'ın "İdlib'deki kimyasal saldırı sonrası Suriye'ye askeri müdahaleyi gözden geçiriyoruz" şeklindeki sözlerini değerlendirdi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuya ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı...

6 yıllık süre içerisinde her şeyden önce Sayın Obama ne yazık ki ne Suriye'de ne Irak'ta üzerine düşen görevi yapması gerektiği şekilde yerine getirmedi. Bunları kendileri ile çok konuştuk.  Şu anda Trump Obama'nın bıraktığı o tabloyu devralmış durumda. Bunu hangi kadro ile nasıl yapacak? Şu anda gördüğüm kadarıyla Obama'nın bıraktığı kadro var elinde. Henüz kendi kadrosu duruma hakim değil.

Bu böyle devam edecek olursa bu terör esintileri ve cinayetler devam edecek. ABD'nin önce bunu değiştirmesi lazım. Bir terör örgütünü bir başka terör örgütü ile yok edelim elimiz de sıcaktan soğuğa değmesin bu olmaz. Bu teklifi Obama'ya da yapmıştık şimdi de size yapıyoruz. Gelin DEAŞ'ı oradan birlikte temizleyelim. Ama siz buna hala olumlu cevap veremiyorsunuz dedim. Beyaz Saray'dan yapılan açıklamaya baktığımızda masum insanları hedef alan bugün ki saldırı göz ardı edilemez. Beşar Esed'in bu hain eylemleri önceki yönetimin beceriksizliğidir.

Ben dedim burada konuşacak biri varsa o da benim. Burada Suriye'ye sınırı olan başka ülke yok ve tehdit altında olan ülke biziz. Eğer burada siz sürekli olarak kimyasal silahlardan bahsederseniz bu yanlış olur. Silahlar arasında fark yok. Neticesi ölüm veya öldürmek olan silah aynıdır.

LAFTA KALMASIN İCRAAT GEREK

Konvansiyonel silahlarla o zaman 200 bin civarında insan öldürülmüştü. Kimyasal silahlarla ne kadar insan öldürülebilir 3-5 bin insan. Şimdi 3-5 bini mi konuşacağız 200 bin kişiyi mi konuşacağız? Varil bombaları ile gökten yağdırdıkları bombalarla Suriye halkını öldürüyorlar. Bunu görmek zorundayız.  Trump'ın en son açıklamasındaki 'Suriye'deki kimyasal saldırıya karşı harekete geçme sorumluluğum var, dün yapılanlar benim için kabul edilemez' ifadesini kullandı. Burası çok önemli 'Benim için pek çok çizgi aşıldı' dedi. Teşekkür ederim ama lafta kalmasın, icraat istiyoruz kesinlikle. İcraat ortaya konulursa biz de Türkiye olarak bize ne düşüyorsa biz bunu yapmaya hazırız.

 


İLGİLİ HABER:

Trump'tan "Suriye'ye Askeri Müdahale" Sinyali
Trump'tan "Suriye'ye Askeri Müdahale" Sinyali

 

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CIA-MOSSAD’s ISIS-Baghdadi Plot on Turkey Falling Through-SPECIAL NEWS-
CIA-MOSSAD’s ISIS-Baghdadi Plot on Turkey Falling Through-SPECIAL NEWS-
CIA-MOSSAD’ın Türkiye’ye kurduğu DAEŞ-Bağdadi Tuzağı Nasıl Bozuldu?-ÖZEL HABER-
CIA-MOSSAD’ın Türkiye’ye kurduğu DAEŞ-Bağdadi Tuzağı Nasıl Bozuldu?-ÖZEL HABER-