• Dolar
  5,4619
 • Euro
  6,1927
 • Altın
  212,45
 • Bist
  92.839
 • Bitcoin
  $6.412

TRT Suçunu ve Skandalını İtirafı Etti!

TRT Müzik'te Ahmet Özhan'ın Fethullah Gülen'in şiirinden bestelenen şarkıyı söylemesinin ardından TRT Müzik açıklamada bulundu.

TRT Suçunu ve Skandalını İtirafı Etti!

 

 


ANALİZ MERKEZİ - ÖZEL


 

TRT Kamuoyundaki tepki üzerine bir açıklama yayınlayarak suçunu ve skadalı itiraf etti. Ancak TRT özür dilerken bile terör örgütünün ve iş birlikçilerinin eline koz verdi.

TRT, Fethullah Gülen'in şarkısının yayınlanmasını "sehven" diye açıklarken, programın 2005'teki bir programın tekrarı olduğunu açıkladı. 

TRT bu vurguyu yaparak, FETÖ ve bağlı iş birlikçilerinin yıllardır ağızlarına sakız yaptığı "AK Parti yıllarca F.Gülen ile birlikte yürüdü." argümanını da hatırlatmış, kuvvetlendirmiş ve desteklemiş oldu. Oysa TRT, daha önceki bir programın tekrarı demekle yetinse, yani AK Parti'nin iktidara geldiği 2002'den sonrasına dair bir paylaşmasa da olurdu. Ve 16 Nisan referandumu öncesi hem bu ihanet kokan skandala imza atmış hem de terör örgütüne koz vermiş olmazdı.

Ne TRT'nin iki cümlelik açıklamasında kamuoyundan bir özür bile dilememesi ne de aynı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve AK Parti'yi FETÖ'ye karşı zora düşürmeye çalışan bir vurguda bulunması Analiz Merkezi olarak bizi şaşırtmadığı gibi TRT-FETÖ ilişkisine dair bütün iddialarımızı da bir kez daha doğrulamış oldu.

 

 

BENZER HABERLER:

 Devlet Kanalı TRT'de Terör Örgütü Lideri Fethullah Gülen'in Şarkısı Söylendi!

TRT ile ilgili senelerden beri kamuoyunda süregelen TRT-FETÖ iddiaları 1 Nisan 2017 akşamı devlet televizyonu TRT'de yayınlanan skandal bir programla zirveye ulaştı.

Devlet televizyonu TRT'de de devleti yabancı güçlerle işbirliğine giderek yıkmaya ve vatanı işgal etmeye çalışan Fetullahçı Terör Örgütü lideri Fetullah Gülen'in bir şarkısı yayınlandı.

Sosyal medyada çok büyük tepki çeken skandala ilişkin olarak TRT'ye çok sayıda şikayet telefonunun ve mesajının geldiği öğrenildi.

15 Temmuz'da yüzlerce şehit ve binlerce gazi veren millet, kendi vergileriyle ayakta duran Devlet televizyonu TRT'de Fetullahçı terör örgütü lideri Fetullah Gülen'in hüzünlü gurbet isimli şarkısının Ahmet Özhan isimli şahıs tarafından söylenilmesine öfke kustu.
hüzünlü gurbet ahmet özhan ile ilgili görsel sonucu

Yayın yönetmenimiz Gazeteci-Yazar Fatih Tezcan bu skandaldan sadece 24 saat önce Twitter'da attığı sıralı tivitlerde TRT-FETÖ ilişkisine dikkat çekmiş, Bülent Arınç'ın TRT'deki FETÖ yapılanmasını bir kez daha deşifre etmiş ve kendisinin neden TRT'de çıkarılmadığını da böylelikle açıklamıştı.

Fatih Tezcan'ın bir kez daha ortaya koyduğu TRT-FETÖ ilişkisinden sadece bir gün sonra TRT'de FETÖ lideri Fetullah Gülen'in şarkısının söylenilmesi üstelik bunun 16 Nisan referandumu öncesi ikinci darbe söylentilerinin ayyuka çıktığı, Galatasaray yönetiminin terörist Hakan Şükür ve Arif Erdem'i ihraç etmediği ülkeler ve McDonald's markalarının Türkiye'yi alenen ikinci darbeyle tehtid ettiği FETÖ'ye bağlı bütün üstdüzey isimlerin SUİKAST ve darbe tehditleri yaptığı bir dönemde yaşanması "TRT hala FETÖ'nün yuvası mı?" sorularını kamuoyunun bir kez daha tartışmasına sebep oldu.

İŞTE O TWİTLER:

 

Bize Destek Olur Musunuz?

Ne Düşünüyorsunuz ?

Yorumlar (2)

Kadir Gürlesin - Okullarda yasaklanan yayınevlerinin yayınladığı klasikleri bile toplayıp kalorifere atmışken TRT bu kasetleri hala niye ayıklamaz ki. Ayıklasın efendim.

02 Nisan 2017 Pazar 14:47

Kuddusi Serin - Abi bunlar hala bişeylere güveniyorlar erhen çelik'in trt'ye alınması o kadar tepkiye rağmen geri alınmaması , kamupyunun gözü önünde fetöcülerin salıverilmesi, şehitlere ihanet , ülker 'in tehdit reklamına yer vermeyenler neler oluyor CB'mız .ERDOĞANIN Bunlardan haberi yokmu zamanınımı bekliyor Eski bakanlar a.gül ,arınç vs... neler oluyor

02 Nisan 2017 Pazar 05:01


İstediğiniz haberi, bir ya da birkaç kelime ile arama yaparak hızlıca bulabilirsiniz.anket

İdam Cezası için ne düşünüyorsunuz?