Canlı Yayın E-Dergi Destek Olun

"Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!

 İsviçre'nin başkenti Bern'de PKK yandaşlarınca düzenlenen "Hayır" mitinginde terör örgütleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef gösterdi. Mitingde "Kill Erdogan (Erdo

 

İsviçre'nin başkenti Bern'de PKK yandaşlarınca düzenlenen "Hayır" mitinginde terör örgütleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef gösterdi. Mitingde "Kill Erdogan (Erdoğan'ı öldürün)" pankartı açıldı. Siyah fon üzerine hazırlanmış pankartta, başına silah doğrultulmuş Erdoğan'ın fotoğrafı ve "Erdoğan'ı öldürün" yazısı yer aldı.

Bern merkezinde bulunan Federal Parlamento binasının önündeki Parlamento Meydanı'nda yapılan mitinge başını PKK, DHKP-C, YPG'nin çektiği terör örgütlerinin yandaşları katıldı.
Yaklaşık 250 kişinin katıldığı mitinge İsviçre Yeşiller Partisi'nin de destek verdiği görüldü.
Konuşmacılar Türkiye'de 16 Nisan'da yapılacak referandumda "Hayır" oyu verilmesi çağrısında bulundu. Kürsüde ise değişik dillerde "Hayır" yazan pankartlar asıldı.

"Polis müdahale etmedi"
Terör örgütü PKK yandaşlarının Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'ı hedef gösteren pankartına İsviçre polisi müdahale etmedi. Siyah fon üzerine hazırlanmış pankartta, başına silah doğrultulmuş Erdoğan'ın fotoğrafı ve "Kill Erdogan" (Erdoğan'ı öldürün) yazısı yer aldı.

Geniş güvenlik önlemlerininin alındığı mitingde, ilk yardım ekipleri de hazır bulundu.

Terör örgütü yandaşlarından "Terörist Erdoğan" sloganı
Terör örgütü yandaşları, Türkiye ve Erdoğan aleyhinde sloganlar da attılar.

PKK'yi simgeleyen bez parçası ile örgüt elebaşının posterlerini taşıyan terör örgütü yandaşlarının da aralarında bulunduğu göstericiler, sık sık "Terörist Erdoğan" ve "diktatör Erdoğan" şeklinde slogan attı.
 

PKK, İsviçre'de terör örgütleri listesinde bulunmuyor
ABD ve AB'nin aksine PKK, İsviçre'de terör örgütleri listesinde bulunmuyor. Buna rağmen, İsviçre Federal Savunma, Sivil Savunma ve Spor Bakanlığı tarafından yayınlanan "İsviçre'nin Güvenliği 2015" başlıklı yıllık güvenlik raporunda da PKK "şiddet potansiyeli azalmayan ve şiddete başvurabilen aşırıcı terörist grup" olarak nitelendirilmişti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 3 Kasım 2016'da İsviçre'ye gerçekleştirdiği resmi ziyaretinde PKK ve terör listesinde olan DHKP-C'ye yönelik tedbir alınmasını veya o teröristlerin iade edilmesini uluslararası hukuk çerçevesinde istediklerini belirtmişti.

Çavuşoğlu, mevkidaşı Didier Burkhalter ile düzenlediği ortak basın toplantısında, "Kendi hukukunuza uygun bir şekilde de bu evrensel hukuktur, İsviçre bu konuda örnektir, tedbirler alınmasını istiyoruz. Yoksa bu teröristleri şuradan ırmağa ya da göle atmanızı istemiyoruz biz. Ya bize iade edin ya da gerekli cezayı çeksinler diyoruz." ifadesini kullanmıştı.
 


ANALİZ MERKEZİ - ÖZEL


 


İsviçre'nin başkenti Bern'de terör örgütü PKK ve DHKPC mensupları ve İsviçre'deki destekçileri tarafından düzenlenen gösteride Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatına kast edilmesiyle ilgili alçak pankart Türkiye’den büyük tepki gördü.


Analiz Merkezi GYY Gazeteci-Yazar Fatih Tezcan resmi twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla dikkatleri esas noktanın üzerine çekemeye çalıştı. "Yer: İsviçre! PKK DHKPC Eylemi! Türkiye Cumhurbaşkanı'nın kafasına silah dayanmış! "ERDOĞAN'I ÖLDÜRÜN!" pankartı açılıyor! Müdahale Yok!" şeklindeki twitinin ardından pankartın arkasındaki esas diyaznı deşifre eden Tezcan, "Erdoğan'a muhtemel CIA-FETÖ Suikasti öncesi 'Şüpheli Enflasyonu' amaçlayan özel bir çalışma bu." diyerek uyarıda bulundu.

İŞTE O TWEETLER:

 

 

pankart.jpg

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CIA-MOSSAD’s ISIS-Baghdadi Plot on Turkey Falling Through-SPECIAL NEWS-
CIA-MOSSAD’s ISIS-Baghdadi Plot on Turkey Falling Through-SPECIAL NEWS-
CIA-MOSSAD’ın Türkiye’ye kurduğu DAEŞ-Bağdadi Tuzağı Nasıl Bozuldu?-ÖZEL HABER-
CIA-MOSSAD’ın Türkiye’ye kurduğu DAEŞ-Bağdadi Tuzağı Nasıl Bozuldu?-ÖZEL HABER-