• Dolar
  5,4619
 • Euro
  6,1927
 • Altın
  212,45
 • Bist
  92.839
 • Bitcoin
  $6.412

İşte Ankara Merkezli Darbe Dedikodusu'nun Sebebi

Sosyal medyayı kasıp kavuran 'darbe söylentisi'nin kaynağını AnalizMerkezi.com açıklıyor.

İşte Ankara Merkezli Darbe Dedikodusunun Sebebi

AnalizMerkezi.com ÖZEL

Sosyal Medya, dün gece 23:00-24:00 saatlerinde Ankara merkezli bir darbe söylentisiyle çalkalandı.

Kaynağı belirsiz dedikoduya göre, Ankara'da bazı noktalarda 'normal dışı hareketlilik' vardı. FETÖ'ye bağlı kripto unsurların da özellikle WhatsApp gruplarında kabarttığı konu, dakikalar içinde 2.darbeye karşı tedbirli bekleyen halkta heyecan uyandırdı.

Yine kripto unsurların Melih Gökçek'in görevden alınacağına dair asparagas haberleri de Twitter ve Facebook'ta yayılınca, konu arap saçına döndü.

FETÖ'nün Türkiye dışında yaşayan firari imamlarının aylardır sosyal medya yoluyla yapacaklarını duyurdukları 'Bahar Terörü'nün başlangıcı zan edilen hareketliliğin sebebine AnalizMerkezi.com ulaştı.

AnalizMerkezi.com Yayın Yönetmeni Fatih Tezcan'a konuşan üst düzey bir yetkili, Ankara'da iddia edildiği gibi bir sıkıntının kesinlikle  olmadığını, sadece 'Husan' isimli bir silah şirketinden av tüfeği siparişi verildiğini, bu siparişle alakalı bilgi notunun Melih Gökçek'in önce şoförüne sonra kendisine iletildiğini ve bundan sonrasında Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde bir paniğin oluştuğunu, ancak bunun lokal ve yersiz bir durum olduğunu iletti.

İşte sosyal medyada ve WhatsApp gruplarında dönen darbe söylentisinin aslı buydu.

15 Temmuz Darbe Girişimi'ni ilk kez haber veren ve halkı sokağa ilk kez davet eden Fatih Tezcan, bu olayda da Twitter hesabından halkı ilk bilgilendiren isim oldu.

Fatih Tezcan'la birlikte AK parti Milletvekili Metin Külünk de 'herşeyin kontrol altına alındığını' ifade eden bir twit attı.

Konuyla ilgili gelişmeleri size aktarıyor olacağız.

İşte o twitler:
 

AnalizMerkezi.com ÖZEL  

Bize Destek Olur Musunuz?

Ne Düşünüyorsunuz ?

Yorumlar (1)

emre - bir sessizlik var havada. Kimseden ses çıkmıyor. Bu da bir vatandaş olarak beni korkutuyor. Sanki kılıçlar çekildi bekleniyor. Birinin hücum demesi bekleniyor gibi.

22 Mart 2017 Çarşamba 13:42