Canlı Yayın E-Dergi Destek Olun

Çakal Carlos TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a Cevap Verdi!

Çakal Carlos'ın avukatı TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın sözleri üzerine yazılı açıklama yaptı.

Çakal Carlos TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a Cevap Verdi!

Yakın tarihin tanınmış militanlarından “Çakal Carlos” olarak bilinen Ilich Ramirez Sanchez, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın kendisini hedef alan sözlerine yanıt verdi.

 

“Çakal Carlos” olarak bilinen Ilich Ramirez Sanchez, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın kendisini hedef alan sözlerine yanıt verdi. Ilich Ramirez Sanchez’in avukatı Güven Yılmaz yaptığı açıklamada “İsmail Kahraman’ı tedavisi tamamlanmadan taburcu etmişler” ifadeleri yer aldı.

 

İSMAİL KAHRAMAN'IN SÖZLERİ

 

TBMM Genel Kurulu’nda dün Başkan İsmail Kahraman, “Amerika Pensilvanya'daki Çakal Carlos…” ifadesini kullandı. HDP Milletvekili Müslüm Doğan’ın “Çakal Carlos'a da ayıp oldu yani. Çakal Carlos iyi bir adamdır, sosyalist bir adamdır” itirazına karşılık ise İsmail Kahraman bu kez şunları söyledi:

 

“Çakal Carlos, maalesef kendi vatanına, kendi Meclisine karşı çıkan ve nasıl efsunladıysa efsunlayan bir adam. Şimdi kalkıp da ‘Ben hata ettim, kullanıldım, af için söylemiyorum, affedilir durumum yok ama başkalarına emsal olsun diye söylüyorum’ demesi lazımken demeyen bir adam.”

 

İsmail Kahraman’ın bu sözlerinin ardından “Çakal Carlos” olarak bilinen Ilich Ramirez Sanchez’in avukatı Güven Yılmaz’dan açıklama geldi.

 

AVUKATTAN YAZILI AÇIKLAMA

 

Yapılan yazılı açıklamada, “Avukat Güven Yılmaz, İsmail Kahraman’a “Bu vesile ile başta Sayın Kahraman olmak üzere, özellikle kahvehane sakinlerini bile aratacak bilgi ve birikime sahip olup da bir makam işgal eden zevata, bilinen adı ile Çakal Carlos’un kim olduğunu kendi cümleleriyle bir hatırlatmak zarureti hasıl olmuştur” ifadelerini kullandı.

 

“ABD’DEKİ BU KİŞİLER, APAÇIK BİRER AMERİKAN AJANI”

 

Avukat Yılmaz, Hükümet yetkililerinin, milletvekillerinin ve belediye başkanlarının Fethullah Gülen’e methiyeler düzdüğü bir dönemde müvekkili Carlos’un, Paris’teki Poissy Cezaevi’nden 25 Mayıs 2013 tarihli Türkiye ile ilgili analizinde “Anladığım o ki, Başbakan Erdoğan ve Massachusetts’teki lider Fethullah Gülen arasında bu konuda bazı görüş aykırılıkları var. ABD’deki bu kişiler, apaçık birer Amerikan ajanı. Bu bakımdan, AKP ile aralarındaki bağların bir şekilde bozulmasını ümid ederim. Çünkü böyle bir ayrılık, bölgedeki durumun daha iyi yönde gelişmesine yardımcı olacaktır” dediğini söyledi.

 

“HAKARETE UĞRAMIŞ OLMASI KABUL EDİLEMEZ BİR DURUMDUR”

 

Açıklamada Carlos’un 21 Aralık 2013 tarihli konuşmasında Fethullah Gülen Hareketi’ni “Gülen Çetesi” olarak ifade ettiği, 21 Aralık 2013, 18 Şubat 2017 ve 25 Şubat 2017 tarihli açıklamalarında da bu örgütün karşısında yer alıp iç yüzünü deşifre ettiği iddia edildi.

 

Açıklama şöyle sonlandırıldı:

 

“Uydurma bir takım suçlamalarla hakkında açılan yeni bir dava nedeniyle 13-31 Mart 2017 tarihleri arasında Paris’de yargılaması yapılacak olan müvekkil Carlos’a, Türk Halkı ve Türk Hükümeti destek olması gerekirken aksine Türk Milletinin temsil edildiği Meclis çatısı altında ve üstelik Meclis Başkanı tarafından hakarete uğramış olması kabul edilemez bir durumdur

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CIA-MOSSAD’s ISIS-Baghdadi Plot on Turkey Falling Through-SPECIAL NEWS-
CIA-MOSSAD’s ISIS-Baghdadi Plot on Turkey Falling Through-SPECIAL NEWS-
CIA-MOSSAD’ın Türkiye’ye kurduğu DAEŞ-Bağdadi Tuzağı Nasıl Bozuldu?-ÖZEL HABER-
CIA-MOSSAD’ın Türkiye’ye kurduğu DAEŞ-Bağdadi Tuzağı Nasıl Bozuldu?-ÖZEL HABER-