Canlı Yayın E-Dergi Destek Olun

Hollanda'da Konsolosluğa Gelen Türklere Yakalama Kararı!

Rotterdam belediye başkanı Aboutaleb, belediye meclis üyelerine gönderdiği bildiriyle, Cumartesi akşamı konsolosluk çevresinde çıkan olaylarda yer alan kişilerin tespit edilerek yakalanmaları yönünde emir verdi. OPERASYONLARA BA

Hollanda'da Konsolosluğa Gelen Türklere Yakalama Kararı!

Rotterdam belediye başkanı Aboutaleb, belediye meclis üyelerine gönderdiği bildiriyle, Cumartesi akşamı konsolosluk çevresinde çıkan olaylarda yer alan kişilerin tespit edilerek yakalanmaları yönünde emir verdi.

 

OPERASYONLARA BAŞLADILAR

 

Sonhaber.eu'nun  Hollanda'dan yayın yapan RTL Nieuws'ten aktardığı habere göre Aboutaleb'in yakalama emrinin ardından Rotterdam polisinin harekete geçtiği ve arama operasyonlarına başladığı bildirildi.

 

HOLLANDA POLİSİ TÜRKLERE KÖPEKLERLE SALDIRDI

 

Türkiye Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı  Fatma Betül Sayan Kaya'nın vatandaşlarla görüşmesine izin verilmemesi ve bulunduğu yerden zorla götürülüp sınır dışı edilmesinin ardından, konsolosluk çevresinde bulunan Türk vatandaşlarını dağıtmak isteyen polislerin köpek ve atlarla saldırması tepkilere yol açmıştı.

 

OHAL İLAN EDİLMİŞTİ

 

Ohal ilan edildiği gerekçesiyle polisin müdahelesinin yerinde olduğunu beyan eden Hollandalı yetkililer, sadece Bakanları ile görüşmek için konsolosluk çevresinde bulunan Türk vatandaşlarına taşkınlık yaptıkları nedeniyle polisin müdahele ettiğini açıklamıştı.

 

Şu ana kadar 18 Türk vatandaşının gözaltına alındığı, yapılacak operasyonlarda polisin kimi aradığı ve aranan kişilere nasıl belirlediğinin ise bilinmediği belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Her Şey Çok Güzel Olacak Ama Kimler İçin?
Her Şey Çok Güzel Olacak Ama Kimler İçin?
BELEDİYEDE ŞOV YAPAN EKREM İMAMOĞLU LÜKS BALIKÇIYA KAÇMIŞ!
BELEDİYEDE ŞOV YAPAN EKREM İMAMOĞLU LÜKS BALIKÇIYA KAÇMIŞ!