Canlı Yayın E-Dergi Destek Olun

CB Erdoğan: Hollanda Haydut Devlet! Bunlara Oy Vermeyin!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, uluslararası tüm anlaşmaları çiğneyip Türk bakanı sınır dışı eden ve gurbetçiye atlar, köpeklerle saldıran Hollanda’yı “haydut devlet” olarak niteledi. Erdoğan, ırkçılıkta yarışan Wilders ile Rutte’ye oy vermemelerini istedi.

CB Erdoğan: Hollanda Haydut Devlet! Bunlara Oy Vermeyin!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Sağlık Bakanlığınca düzenlenen “Tıp Bayramı" programında yaptığı konuşmada, Hollanda'ya tepkisini sürdürdü. Srebrenitsa katliamını hatırlatan Erdoğan, özetle şunları söyledi:

Savaşın bile bir ahlakı, kuralı vardır. Savaşta bile sağlık ekiplerine ateş açılmaz. Ha, Hollandalı gibi olursa açar, onu da söyleyeyim. Çünkü biz Hollanda'yı ve Hollandalıları Srebrenitsa katliamından tanırız. Onların cibilliyetinin, karakterinin ne kadar bozuk olduğunu 8 bin Boşnak'ı orada nasıl katlettiklerinden tanırız. Bunları iyi biliriz. Kimse bize medeniyet, medenilik dersi vermesin. Bu milletin alnı aktır ama onların alnı kapkaradır.

HEP DİRENİŞLE KARŞILAŞTIK

Bugüne kadar elde ettiğimiz hiçbir kazanım bize altın tepside sunulmadı. Türkiye olarak ne yaptıysak, neleri başardıysak sabotajlara, engelleme girişimlerine, tehditlere rağmen gerçekleştirdik. Attığımız her adımda paradan para kazanmaya alışmış, krizden, kaostan ve kandan beslenen asalakların direnişiyle karşılaştık.

TÜRKİYE GÜÇLENİYOR DAYANAMIYORLAR

Türkiye'nin büyümesi birileri için nasıl umut olmuşsa emin olun bazı çevrelerinde kabusu oldu, Hollanda gibi, Almanya gibi. Dayanamıyorlar Türkiye güçleniyor, dev şehir hastaneleri kuruyor. Olacak, olacak, daha neler olacak. Birinci köprüye, ikinci köprüye hayır dediler. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne, Osmangazi Köprüsü'ne, Marmaray'a hayır dediler. Şimdi 18 Mart Çanakkale Köprüsü yapılıyor, ona da hayır derler. Onlara rağmen biz evet dedik. Dünyanın bir numaralı köprüsü olacak.

FAŞİSTLERİN OYUNCAĞI OLDULAR

Eski Türkiye'ye alışanlar, bugünkü Türkiye'nin duruşunu kabullenemedikleri için aynen züccaciye dükkanına girmiş fil gibi kendi değerlerini, insan haklarını, uluslararası hukuku çiğnemeye, her şeyi kırıp dökmeye başladılar. Bazı Avrupa ülkeleri, ırkçı ve faşist partilerin oyuncağı haline dönüştü. Uzun zamandır Avrupa'da yükselen ırkçılığa, İslam ve yabancı düşmanlığına dikkat çektik ve her yerde muhataplarını bu konuda ikaz ettik.

 

HAKLILIĞIMIZI ORTAYA KOYDU

Mülteciler üzerinden yürütülen tartışmaların, sınır kapılarında bu insanlara yapılan muamelelerin orta ve uzun vadede en büyük zararı yine Avrupa ülkelerine vereceğini defalarca söyledik. Avrupa ülkelerine, meydanı faşistlere, yabancı düşmanlarına bırakmamaları gerektiğini, çok ciddi zararlar göreceklerini defaatle söyledik. Son bir haftadır yaşadıklarımız maalesef endişelerimizin haklılığını ortaya çıkarmıştır.

Bir özürle geçiştirilemez

Erdoğan, Bakanlar Kurulunun aldığı kararları açıkladığını anımsatarak, daha çalışacaklarını, yapmaları gereken başka şeyler de olduğunu bildirdi. Erdoğan, “Bu millet sıradan bir millet değil, tanıyacaklar. Yapılan yanlışların bedelini... Öyle özürle mözürle bu iş geçiştirilemez. Yapılacak daha çok şeyler var. Bundan sonra Hollanda başta olmak üzere Neonazi zihniyetine esir olan bir kaç oy için en temel insani değerleri yok sayan ülkelerin hiçbir inandırıcılığı olmayacaktır. Hollanda cumartesi gecesi sergilediği devlet terörüyle altını çizerek söylüyorum, en büyük zararı, Avrupa'ya ve Avrupa Birliğine vermiştir" dedi. Avrupa Birliği'nin artık kendisiyle işbirliği yapmak isteyenler için hukukun, insan haklarının, özgürlüklerin sembolü olmaktan çıktığını vurgulayan Erdoğan, “Elbette biz yapılanların hesabını hukuk, mütekabiliyet ve diploması çerçevesinde soracağız. Kuru bir özürle de yine söylüyorum, paçayı kurtaracaklarını sananlara nasıl bir yanlış içine düştüklerini muhakkak göstereceğiz" diye konuştu.

İtibarlarını yitirdiler

Erdoğan, “Avrupa'nın savunduğunu iddia ettiği demokrasi, ifade özgürlüğü, toplanma hürriyeti, kadına ve insana saygı gibi değerlerin milyarlarca insanın gözünde artık hükmü kalmamıştır. Hollanda'nın bu haydutluğuna sahip çıkan ülkeler de tüm itibarlarını yitirmişlerdir. Çıkmış Almanya'nın Şansölyesi, 'Ben Hollanda'nın yanındayım.' diyor. Senin ondan zaten farkının olmadığını biliyoruz. Başka bir şey beklemiyoruz zaten o da atlarıyla, itleriyle saldırıyor, sen de atlarınla itlerinle saldırıyorsun, farkınız yok, aynısınız" dedi.

En güzel cevap 16 Nisan'da

Türkiye'nin her türlü zorluğu, tüm kirli kumpasları bozacak güce ve imkana sahip olduğuna dikkati çeken Erdoğan, “Milletimize güvenerek, yolumuza devam edeceğiz. 16 Nisan'da yapılacak halk oylaması Türkiye düşmanlarına verilecek en güzel cevap olacaktır" dedi.

 

Sakın bu ikiliye oy vermeyin

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzonlu Hüseyin Kurt'un üzerine köpekle saldırıldığını ve aldığı yaradan dolayı 3 ay işe gidemeyeceğini, Kurt'la görüşerek “acil şifalar" dilediğini belirtti.

MANİDAR DESTEK

Buna benzer 7 kişinin ve toplam 32 kişinin darp edildiğini belirten Erdoğan, “Bütün bunlar ortadayken Avrupa'nın bazı ülkelerinin buna bu şekilde destek veriyor olması manidardır. Mesele ne? Yarın (bugün) orada seçim varmış, işte bir tane ırkçı başa güreşiyormuş, bir tane de şu andaki yönetimde bulunan parti, ikisi yarışıyormuş. Ben de buradan Hollanda'ya, Almanya'ya sesleniyorum. Türkiye'ye düşmanlık güdenlere, oralardaki tüm yabancılara, Müslüman kardeşlerime, Türklere diyorum ki 'Gelin oylarınızı verirken sakın ha bu ikiliye oy vermeyin.' (Hollanda Başbakanı Mark Rutte ve ırkçı lider Geert Wilders) Açık net söylüyorum" dedi.

TUZAĞA DÜŞMEYİN

Erdoğan, “Her ne kadar buradan hayır kampanyası için oralara gidenler varsa da o tuzağa da düşmeyin. Bu çok başka bir şey. Türkiye'ye, Türk milletine, Türkiye'nin bakanına orada bu şekilde hareket edenler, bizim konsolosluğumuz bizim toprağımızdır uluslararası hukukta. Oraya o ülke müdahale edemez. Sen mi öyle yapıyorsun? O zaman Türkiye'deki büyükelçiliklerine de konsolosluklarına da bizler mütekabiliyetle giriş çıkışı yasaklamış vaziyetteyiz" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CIA-MOSSAD’s ISIS-Baghdadi Plot on Turkey Falling Through-SPECIAL NEWS-
CIA-MOSSAD’s ISIS-Baghdadi Plot on Turkey Falling Through-SPECIAL NEWS-
CIA-MOSSAD’ın Türkiye’ye kurduğu DAEŞ-Bağdadi Tuzağı Nasıl Bozuldu?-ÖZEL HABER-
CIA-MOSSAD’ın Türkiye’ye kurduğu DAEŞ-Bağdadi Tuzağı Nasıl Bozuldu?-ÖZEL HABER-