Canlı Yayın E-Dergi Destek Olun

'Erdoğan'ı Destekleyen Hollanda'yı Terketsin!'

Irkçı Özgürlük Partisi lideri Geert Wilders yine nefret püskürdü..

'Erdoğan'ı Destekleyen Hollanda'yı Terketsin!'

 

Türkiye ile yaşanan krizin ardından gözlerin çevrildiği Hollanda'da seçime 24 saat kaldı. Seçim öncesinde Liberal Sağ Parti lideri ve Başbakan Mark Rutte ile ırkçı Özgürlük Partisi lideri Geert Wilders canlı yayında kozlarını paylaştı.

Rotterdam'daki Erasmus Üniversitesi'nde yapılan tartışma programına, Ankara - Lahey hattında yaşanan gerilim damgasını vurdu.

WILDERS: LAHEY BÜYÜKELÇİSİ ARSLAN SINIRDIŞI EDİLSİN

Irkçı açıklamalarıyla tanınan Wilders, hükümetin Türk bakanlara yönelik tutumunu desteklediğini belirterek, bunun yeterli olmadığını, daha sert önlemler alınması gerektiğini savundu.

Türkiye'nin Lahey Büyükelçisi Sadık Arslan'ın sınırdışı edilmesi gerektiğini söyleyen Wilders, Hollanda'da yaşayan Türklerin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yorumlarını reddetmedikleri takdirde, Hollanda vatandaşlığından alınmasını ya da Türkiye'ye dönmelerini talep etti.

Wilders şunları söyledi:

‘ERDOĞAN’I DESTEKLEYEN TERK ETSİN’

"Onlar Hollanda’ya mı bağlı? O zaman Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yorumlarını reddetmeleri gerekiyor. Eğer önümüzdeki günlerde onların Erdoğan’ın bu çılgınca ve sert yorumlarını desteklediği ortaya çıkarsa, o zaman ben onları Hollanda’yı terk edip Türkiye’ye gitmeye ve hiçbir zaman Hollanda’ya dönmemeye davet ediyorum. Çünkü onlar Hollanda’ya değil Türkiye Cumhuriyeti’ne ait."

'SINIRLAR MÜLTECİLERE TAMAMEN KAPATILSIN'

Başbakan Rutte, Türkiye ile yapılan mültecileri geri kabul anlaşmasının olumlu sonuçlarını dile getirirken, Wilders, sınırların mültecilere tamamen kapatılması gerektiğini savundu.

'HOLLANDA, AVRUPA BİRLİĞİ'NDEN AYRILMALI'

Aşırı sağcı lider Hollanda’nın Avrupa Birliği (AB) üyeliğinden ayrılması (Nexit) görüşünü de yineledi. Wilders, “Ben Brüksel’e, Türklere ve Libya’daki dostlarınıza bağımlı kalmak istemiyorum” diye konuştu.

RUTTE: WILDERS İLE KOALİSYON YOK

Rutte ise, Wilders ile koalisyon hükümeti kurmayacağının da altını çizerek, “Kuran’ı yasaklamak, camileri kapatmak isteyen bir parti ile çalışmayacağım” diye konuştu.

WILDERS, ÇELİK YELEK GİYMİŞ

Öte yandan, Wilders’in, televizyon tartışmasına gelirken lacivert ceketin içine siyah bir çelik yelek giydiği ortaya çıktı.

HOLLANDALILARIN YÜZDE 86'SI, RUTTE'NİN TÜRKİYE İLE YAŞANAN KRİZİ İYİ YÖNETTİĞİNİ DÜŞÜNÜYOR

Maurice de Hond araştırma şirketi tarafından Pazar günü yapılan bir kamuoyu yoklamasında, Hollandalıların yüzde 86’sının Rutte’nin Türkiye ile yaşanan krizi iyi yönettiğini düşündüğünü ortaya koydu.

Televizyon tartışması sırasında açıklanan son kamuoyu yoklamasına göre, Rutte’nin 24-28, Wilders’in de 20-24 milletvekili çıkarması bekleniyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CIA-MOSSAD’s ISIS-Baghdadi Plot on Turkey Falling Through-SPECIAL NEWS-
CIA-MOSSAD’s ISIS-Baghdadi Plot on Turkey Falling Through-SPECIAL NEWS-
CIA-MOSSAD’ın Türkiye’ye kurduğu DAEŞ-Bağdadi Tuzağı Nasıl Bozuldu?-ÖZEL HABER-
CIA-MOSSAD’ın Türkiye’ye kurduğu DAEŞ-Bağdadi Tuzağı Nasıl Bozuldu?-ÖZEL HABER-