Canlı Yayın E-Dergi Destek Olun

Bitlis'te Kayyum Farkı! Klimalı Otobüs Durakları!

İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Bitlis'in Güroymak Belediyesi, vatandaşların soğuk havadan etkilenmemesi için kentin en işlek caddelerinde yaptırdığı 6 klimalı durağı hizmete sundu.

Bitlis'te Kayyum Farkı! Klimalı Otobüs Durakları!

İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Güroymak Belediyesince, kentin en işlek caddelerinde klimalı 6 otobüs durağı hizmete sunuldu.

İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu, yaptığı açıklamada, vatandaşların soğuk havadan etkilenmemesi için klimalı kapalı duraklar yaptıklarını belirtti.

İlçede çetin geçen kış aylarında otobüs duraklarında bekleyen vatandaşların sıkıntı yaşadığını ifade eden Alibeyoğlu, şunları kaydetti:

"Burası ciddi manada kar alan ve hava şartları çok ağır olan bir ilçe. Vatandaşımızın daha rahat seyahat edebilmesi için ilçemizin ana güzergahlarına aldığımız 6 klimalı durağı yerleştirdik. Hava sıcaklığının sıfırın altında 20 derecede olduğu ilçemizde, vatandaşımızın, özellikle öğrencilerimizin, yaşlılarımızın ve kadınlarımızın konforlu seyahatlerine katkı sağlayacağını düşündüğümüz bu durakların hayırlı olmasını temenni ediyorum."

Önümüzdeki süreçte belediye olarak daha güzel hizmetlerin altına imza atacaklarını belirten Alibeyoğlu, durakta görevlilerinin olacağını, sürekli durakları ve önündeki karları temizleyeceğini anlattı.

Esnaf Sait Çelik, yapılan hizmetten memnuniyet duyduklarını dile getirerek, "İlçemiz için gerekli olan bir hizmetti. Yapandan Allah razı olsun. Milletimiz de hizmetten memnun. Bunun devamını istiyoruz. Son sistem ve donanımlı bir hizmet. Batıda olmayanı burada görüyoruz." dedi.

Çetin Yağız da özellikle hasta, yaşlı ve çocukların, soğuk ve fırtınalı havalarda otobüs duraklarında büyük zorluklarla karşılaştığını vurgulayarak, "Toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların üşümemesi ve sıcak ortamda beklemelerini sağlamak için bu, takdir edilecek bir hizmettir." diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CIA-MOSSAD’s ISIS-Baghdadi Plot on Turkey Falling Through-SPECIAL NEWS-
CIA-MOSSAD’s ISIS-Baghdadi Plot on Turkey Falling Through-SPECIAL NEWS-
CIA-MOSSAD’ın Türkiye’ye kurduğu DAEŞ-Bağdadi Tuzağı Nasıl Bozuldu?-ÖZEL HABER-
CIA-MOSSAD’ın Türkiye’ye kurduğu DAEŞ-Bağdadi Tuzağı Nasıl Bozuldu?-ÖZEL HABER-