Canlı Yayın E-Dergi Destek Olun

Türk Savaş Gemisi Korkuttu! Yunanlar Ayağa Kalktı…

Keşif ve karakol gemimiz TCG Kuşadası’nın Türk karasularındaki Bulamaç Adası’nın yakınlarında gerçek mermilerle atış yapması Yunanistan basınını ayağa kaldırdı.

Türk Savaş Gemisi Korkuttu! Yunanlar Ayağa Kalktı…

Genelkumay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu ve diğer kuvvet komutanlarıyla birlikte 30 Ocak’ta Kardak kayalıkları yakınlarına gitmesinin yankısı sürüyor. Ziyaretin ardından sürekli Türk karasularını gemileriyle ve hava sahasını uçaklarıyla taciz eden Yunanistan’daki basın, Türkiye’den gelecek her adımı izliyor.

Tamamen Türk mühendisler tarafından yapılan Tuzla sınıfı karakol ve keşif gemisi TCG Kuşadası, geçtiğimiz gün İzmir’deki üssünden ayrılarak Bulamaç Adası yakınlarına gitti. Sabah saatlerinde 12.7 mm’lik topuyla atış yaparak tatbikat yapan TCG Kuşadası, hedefi tam isabetle vururken, devriye görevine geri döndü. Yunan Silahlı Kuvvetleri Ulusal Operasyon Merkezi tarafından adım adım takip edilen TCG Kuşadası’nın tatbikatı ise Yunanistan’da yankı yarattı.

 

TÜRKİYE'YE ŞOK SUÇLAMA

 

Yunan basını Farmakosi adını verdikleri ada yakınına gelen gemiyi, karasularını ihlal etmekle suçladı. İnternet siteleri, “Türk Deniz Kuvvetleri’nden bir gemi, Yunanistan’ın kara sularını ihlal etti ve doğu Ege Denizi’ndeki Farmakonisi adasına yakın canlı mühimmat ile ateş etti. Yunan Savunma Bakanlığı, Türk gemisinin Farmakonisi adası çevresindeki bölgede erken saatlerde ateş açtığını söyledi. HS Nikiforos bölgeye gönderildi” diye yazdı.

 

SANAL BOMBARDIMAN İDDİASI

 

Yunan basını ayrıca, “Türkiye, Yunanistan’ın 8 Türk askerini iadesini reddettikten sonra, Yunan adaları ve adalarının egemenliğine karşı provokasyonlarını artırdı. Temmuz ayında Farmakonisi sıklıkla Türkiye tarafından hedefleniyor ve bu nedenle Yunan Silahlı Kuvvetleri tedbirleri artırdı. Son zamanlarda, Türk savaş uçakları yeni bir taktik benimsemiş ve Yunan topraklarında ‘sanal bombardıman’ yapıyor” iddiasında bulundu. Öte yandan Yunan basını 15 Şubat’ta da Yunanistan hava sahasının 2 F-16 savaş uçağı tarafından ihlal edildiğini öne sürdü.  

 

TÜRKİYE DEVRİYE SAYISINI ARTIRDI

 

Türk Deniz Kuvvetleri ise Yunan savaş gemilerinin tacizlerini engellemek için devriye sayısını ikiye katladı. Ege’de sahil güvenlik botlarına, Deniz Kuvvetleri’nin karakol ve keşif gemileri, hücumbotlar ve denizaltılar 24 saat devriye geziyor. Havadan da deniz karakol uçakları ve helikopterler düzenli uçuşlar yapıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CIA-MOSSAD’s ISIS-Baghdadi Plot on Turkey Falling Through-SPECIAL NEWS-
CIA-MOSSAD’s ISIS-Baghdadi Plot on Turkey Falling Through-SPECIAL NEWS-
CIA-MOSSAD’ın Türkiye’ye kurduğu DAEŞ-Bağdadi Tuzağı Nasıl Bozuldu?-ÖZEL HABER-
CIA-MOSSAD’ın Türkiye’ye kurduğu DAEŞ-Bağdadi Tuzağı Nasıl Bozuldu?-ÖZEL HABER-