Canlı Yayın E-Dergi Destek Olun

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’dan Sürpriz Ziyaret!

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Milli İstihbarat Teşkilatı müsteşarı Hakan Fidan ile geçtiğimiz günlerde, Lozan Anlaşması'nı eleştiren yazar ve fikir adamı Nuri Pakdil’i Ankara’daki evinde ziyaret etti. Ziyarette Yazar Rasim Özdenören de yer al

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’dan Sürpriz Ziyaret!

Bu ziyareti; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği özel bir yemekte, aynı masada oturan Pakdil ve Akar’ın samimi sohbetleri sonrasında kararlaştırdıkları alınan bilgiler arasında.

Nuri Pakdil her misafirine sorduğu klişe soruları soruyor. Hangi takımı tutuyorsunuz, Maraş’a gittiniz mi gibi. Pakdil Fenerbahçeli, Hulusi Paşa’da Fenerbahçeliymiş. Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu’nun paylaştığına göre Hulusi Paşa, 2008 yılında 15724 numarayla Fenerbahçe’ye üye olmuş. Allah’tan ki olmuş, yoksa Nuri Pakdil, Fenerbahçeli olmayanı kınıyor. O kadar sıkı bir Fenerbahçeli. Paşa, Maraş’a iki kez gitmiş. Birinde albay rütbesiyle, diğerinde general olarak. Pakdil, Kudüs şairi olarak bilinir, ilginçki sohbette Kudüs gündeme gelmemiş. Ama 27 Mayıs sorusunu ıskalamamış. 27 Mayıs’ta neredeydiniz sorusuna Hulusi Paşa, o tarihte yaşının çok küçük olduğu karşılığını vermiş. 1952 doğumlu olan Hulusi Akar o zaman 8 yaşında. Nuri Pakdil ile Rasim Özdenören ise İstanbul’da İbn’ül Emin Mahmut Kemal Erkek Talebe yurdunda kalıyor. Hulusi Paşa, Rasim Özdenören’in denemelerini okuduğunu anlatıyor, “Kafa Karıştıran Kelimeler, okuduğum ilk kitabınızdı” diyor.

Akar, Pakdil’in edebiyat dergisindeki yazılarını takip ettiğini söylüyor. Sanat ve edebiyat adamlarına yapılacak en zarif jestler bunlar. MİT Müsteşarı Hakan Fidan yine istihbaratçılığını konuşturuyor. Hiç evlenmemiş olan Nuri Pakdil’in kimseye anlatmadığı çok özel bir aşk hikâyesi var. Nuri Pakdil, konuklarını kırmıyor. İstanbul-Ankara treninde görüp âşık olduğu kızı anlatıyor. Aylarca peşinden koşup nişanlandığı ama büyük aşk acıları çekerek ayrıldığı kızdan söz ediyor. İnsani değerlerimiz çok aşındığı için hemen bu tür ziyaretlere değişik anlamlar yüklüyoruz ama iki önemli düşünce adamıyla bir araya gelince ne konuşulursa, onlar konuşuluyor. Ne rejim konusu ne de referandum gündeme geliyor. Geceye, Nuri Pakdil’in bir daha hiçbir kadına âşık olamadığı aşk acısı damgasını vuruyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CIA-MOSSAD’s ISIS-Baghdadi Plot on Turkey Falling Through-SPECIAL NEWS-
CIA-MOSSAD’s ISIS-Baghdadi Plot on Turkey Falling Through-SPECIAL NEWS-
CIA-MOSSAD’ın Türkiye’ye kurduğu DAEŞ-Bağdadi Tuzağı Nasıl Bozuldu?-ÖZEL HABER-
CIA-MOSSAD’ın Türkiye’ye kurduğu DAEŞ-Bağdadi Tuzağı Nasıl Bozuldu?-ÖZEL HABER-