Canlı Yayın E-Dergi Destek Olun

Eski FETÖ Mensubu Acar İfade Verdi!

ANKARA

Eski FETÖ Mensubu Acar İfade Verdi!

ANKARA

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDYçatı davasının Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmasında, örgütün eski imamlarından Çetin Acar'ın tanık olarak ifadesi alındı.

Acar, Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Selfet Giray'ın sorularını yanıtladı. 

Örgütle ortaokul döneminde tanıştığını, üniversite yıllarında görev almaya başladığını belirten Acar, askeri okullara öğrenci yerleştirmekle görevlendirildiğini, 1986-1987'den itibaren terör örgütünün askeri sınavlarla ilgili soruları kendisine verdiği ve bunları öğrencilere ilettiğini söyledi.

"Darbeye adam yetiştiriyormuşuz"

O yıllarda Yükseliş Kolejinde okuyan 2 öğrenciye "abilik" yaptığını ifade eden Acar, çalınan soruları vererek bu çocukları askeri liselere soktuğunu anlattı. Askeri okullara 10 civarında öğrenci yerleştirdiğini bildiren Acar, "Bu çocukların kanına girdim, huzurunuzda onlardan özür diliyorum. Beni de aldatmışlar, 15 Temmuz'daki darbeye adam yetiştiriyormuşuz. Rabbim affetsin." dedi.

Gülen hakkında açılan dava sonuçlandığında 2005'te, beraat kararının müjdesini de kendisinin verdiğine işaret eden Acar, yapı içindeki bazı kişiler aleyhine yazdığı yazılar nedeniyle 2009'da örgütten atıldığını söyledi. 

"Görüntüyle kumpasa sokulanlar"

Örgütün, çeşitli isimleri tehditle kumpasa soktuğunu iddia eden Acar, "Örgüt, 3 bin kişilik fuhuş çetesi kurmuş. Eski Emniyet TEM Daire Başkanı Cihangir Çelik başında bu işin." dedi.

Acar, FETÖ evlerinde kalan bazı kız öğrencilerin bu tür kumpaslarda kullanıldığını iddia etti.

"GATA'ya örgüt mensubu doktorlar yerleştirildi"

Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) sokulacak örgüt mensuplarının sağlıklı olduklarına dair raporların alınması veya askeriyede istenmeyenlerin atılması için gerekli sağlık raporlarının verilmesi nedeniyle Gülhane Askeri Tıp Akademisinin (GATA) örgüt için çok önemli olduğunu vurgulayan Acar, bu nedenle GATA'ya örgüt mensubu doktorların yerleştirildiğini söyledi.

TBMM'de de terörle ilgili kanun maddeleri görüşülürken bunların kendi aleyhlerine çıkmaması için örgüt mensuplarının, bakanları ve milletvekillerini tesir altında tutmaya çalıştıklarına dikkati çeken Acar, bu konuda toplantılar yapıldığını kaydetti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CIA-MOSSAD’s ISIS-Baghdadi Plot on Turkey Falling Through-SPECIAL NEWS-
CIA-MOSSAD’s ISIS-Baghdadi Plot on Turkey Falling Through-SPECIAL NEWS-
CIA-MOSSAD’ın Türkiye’ye kurduğu DAEŞ-Bağdadi Tuzağı Nasıl Bozuldu?-ÖZEL HABER-
CIA-MOSSAD’ın Türkiye’ye kurduğu DAEŞ-Bağdadi Tuzağı Nasıl Bozuldu?-ÖZEL HABER-