Canlı Yayın E-Dergi Destek Olun

“Emperyalist Şebekeye Haddini Bildireceğiz!”

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Türkiye’nin küresel teröre karşı tek çözüm üretecek ülke olduğunu belirtirken, FETÖ-PKK-DAEŞ’e saldırı talimatını veren üst akla şöyle meydan okudu: “Küresel güçlere haddini bildireceğiz.”

“Emperyalist Şebekeye Haddini Bildireceğiz!”

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, katıldığı 9’uncu Büyükelçiler Konferansı’nda Türkiye’ye saldırı emri veren emperyalist cunta, batının teröre desteği ve Suriye’nin geleceği konusunda çarpıcı analizler yaptı. Batılıların insanlığı kurtarmak, savaşı bitirmek yerine terör örgütleri ile planlarını hayata geçirme, çıkarlarını koruma yolunu tercih ettiği belirten Kurtulmuş, olası tehlikeyi şu sözlerle tanımladı:

Terörün sebebi batı

“Başından beri Suriye’nin bu noktaya gelmesinin temel nedenlerinden birisi, Batı dünyasının ve özellikle Obama yönetiminin elinde herhangi bir barış planının olmaması, Suriye’de Esad rejiminin nasıl dizginleneceği ve nasıl bertaraf edileceğine ilişkin programının bulunmamasıdır. Biz işin içerisinde değiliz, biz askerlerimizi kaybetmiyoruz, hiç olmazsa desteklediğimiz bu terör grupları üzerinden bölgesel çıkarlarımızı maksimize edecek bir takım politikalar uygulayalım diyenlerin başlarına ne büyük bir belayı sardıklarının farkına varmaları lazım.”

Hepsi birden saldırıyor

Kurtulmuş, Ortadoğu’nun tek kurtuluş umudu Türkiye’nin hem terör örgütlerinin hem de onları destekleyen ağababalarının hedefinde olduğunu vurgulayarak, “Küresel terörü çözebilecek en önemli ülkelerden bir tanesi olan Türkiye’ye, bir taraftan PKK üzerinden, bir taraftan DAEŞ üzerinden, bir taraftan FETÖ üzerinden terör elemanlarını başına bela ederek Türkiye’nin önünü kesmeye çalışıyorlar. Bunlara karşı uyanık olacağız. Terörün her türlüsüne karşı mücadele etmeye devam edeceğiz. Bunların hepsine diz çöktüreceğiz. Sadece terör örgütlerini değil, terör örgütleri üzerinden Ortadoğu’ya ayar çekmeye çalışan küresel güçlere haddini bildireceğiz” dedi.

Ortadoğu’da yeni dönem

Terörle ve terörün merkezleri ile mücadeleden başka bir yol olmadığını aktaran Kurtulmuş, terör konfederasyonuna dönmüş Suriye’nin de kurtarılması için üstün çaba gösterdiklerini anımsatarak, “ Orta Doğu’da yeni bir dönemin adımlarını atıyoruz. Suriye’de sorunun çözülmesi için önce Halep’te ateşkes sağlanması üzerinden yeni adımlar atıyor, başarılı bir Halep ateşkesinin üzerinden bölgede tam manasıyla halkın istediği bir barış düzeninin kurulması için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye gayret ediyoruz. Yeni bir perspektif ile sorunları çözerek Suriye’de empoze edilmiş bir barışı değil, Suriye halkının kabul edeceği bir barışın oluşması için Türkiye olarak bütün gücümüzü ortaya koyuyoruz” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CIA-MOSSAD’s ISIS-Baghdadi Plot on Turkey Falling Through-SPECIAL NEWS-
CIA-MOSSAD’s ISIS-Baghdadi Plot on Turkey Falling Through-SPECIAL NEWS-
CIA-MOSSAD’ın Türkiye’ye kurduğu DAEŞ-Bağdadi Tuzağı Nasıl Bozuldu?-ÖZEL HABER-
CIA-MOSSAD’ın Türkiye’ye kurduğu DAEŞ-Bağdadi Tuzağı Nasıl Bozuldu?-ÖZEL HABER-