Canlı Yayın E-Dergi Destek Olun

Kâğıt Üzerindeki Planlar Çöküyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütleri üzerinden vekalet savaşları yürÜtüp, İslam topraklarını parçalamak isteyenlerin planlarının bir bir bozulduğunu ifade ederken, Türkiye’nin daima güçlü olması gerektiğine vurgu yaptı.

Kâğıt Üzerindeki Planlar Çöküyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kaymakamları kabul etti. Burada konuşan Erdoğan, Ortadoğu’ya ilişkin kirli planlar, batının iki yüzlülüğü ve Türkiye’nin atması gereken adımlara değinirken, kaymakamları da uyardı. ABD öncülüğünde 63 ülkenin sözde DAEŞ ile mücadele için Suriye ve Irak’ta bulunduğunu anımsatan Cumhurbaşkanı, terörle mücadele edilmediğini aksine terörün güçlendirildiğini aktararak, şu saptamaları yaptı:

En iyisi için çabalıyoruz

“Düne kadar DAEŞ’la mücadeleyi ilk sıraya koyan ülkelerin bugün neredeyse DAEŞ’ı himayeleri altına alacak hale geldiklerini ibretle takip ediyoruz. Bölgenin tarihi, dini, etnik, kültürel yapısını dikkate almadan, tamamen kağıt üzerindeki planlamalarla yürütülen projeler, birer birer çöküyor. Türkiye, işte tüm bu kaos içerisinde hem kendisi hem de kardeşleri için en iyisini yapmanın çabasını veriyor.”

Huzurumuzu bozmak istiyorlar

Türkiye’nin terörle tek başına mücadele etmek durumunda olduğunu, müttefikliğin laftan öteye geçmediğini vurgulayan Erdoğan, operasyonlara karşı çıkan, “Orada ne işimiz var” diyenlerin gerçeklerden uzak tutum sergilediğini dile getirerek, “Eğer, biz kendi topraklarımızın içinde huzuru, güveni, refahı temin edemezsek, dışarıda ne sözümüzün bir kıymeti kalır ne de tek bir adım atacak zemin bulabiliriz. Terör örgütlerini, adeta vardiya usulü ülkemizde eylem yapmaya teşvik edenler, işte bunu istiyor” dedi ve şöyle devam etti:

Güçlü olmak zorundayız

“Türkiye, terörle mücadelesini ve bunun için bölgesinde tüm operasyonları tek başına, kendi imkanlarıyla ve kendi evlatlarıyla yürütmek mecburiyetindedir. Bu durumu anlamayan veya buna karşı çıkan, hakikatlere gözünü kapatıyor demektir. Dostluk, müttefiklik, iyi ilişkiler, dayanışma, işbirliği gibi hususlar ancak siz güçlüyseniz bir karşılık buluyor, yoksa inanın sözden ibaret kalıyor. Bunun için Türkiye olarak güçlü olmak zorundayız, ülke olarak güçlü olmalıyız, hükümet olarak güçlü olmalıyız.”

Teröristler ortak çalışıyor

FETÖ-PKK-DAEŞ’in ortak çalıştığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, devletin pisliklerden arındırılmaması durumunda saldırıları engellemenin mümkün olmadığının altını çizerek, “Gerek FETÖ gerekse bölücü örgütlerin devlete sızmış elemanları sebebiyle yaşanın sıkıntılara karşı da dikkatli olmalıyız. Terör örgütleriyle iltisaklı kişilerin devletten temizlenmesi en az silah kullanan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi kadar önemlidir. Çünkü, birinin desteği olmadan ötekinin hareket alanı elde edebilmesi mümkün değildir” değerlendirmesinde bulundu. 
Erdoğan, mülki amirleri terörle mücadele konusunda uyardı. Milli seferberlik ilanını hatırlatan Cumhurbaşkanı, bu görevin sahadaki uygulayıcılarının kaymakamlar olduğunu söyleyerek, “Eğer görev yaptığınız yörelerde terör örgütleri taban buluyorsa, öyle veya böyle oradan bir teröristin çıkıp silahını size ve bu ülkedeki herhangi bir masuma doğrultması, unutmayın, kaçınılmazdır. Hani ‘milli seferberlik’ diyorum ya, işte bu çağrımın en başta gelen muhatapları sizlersiniz. Sizler, bu milli seferberliğin en önemli planlayıcısı ve uygulayıcısı olarak arazidesiniz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CIA-MOSSAD’s ISIS-Baghdadi Plot on Turkey Falling Through-SPECIAL NEWS-
CIA-MOSSAD’s ISIS-Baghdadi Plot on Turkey Falling Through-SPECIAL NEWS-
CIA-MOSSAD’ın Türkiye’ye kurduğu DAEŞ-Bağdadi Tuzağı Nasıl Bozuldu?-ÖZEL HABER-
CIA-MOSSAD’ın Türkiye’ye kurduğu DAEŞ-Bağdadi Tuzağı Nasıl Bozuldu?-ÖZEL HABER-