Canlı Yayın E-Dergi Destek Olun

Suriye’nin Eli Kanlı Diktatörü Esad Tehcir Oyununu İtiraf Etti!

Danimarka’nın TV2 kanalına konuşan Esad ‘Halepli muhalifler teslim olsun, siviller gitsin’ dedi. Eli kanlı rejim lideri, “aksi halde masumlar kurban olmaya devam eder” diyerek de tehdit etti.

Suriye’nin Eli Kanlı Diktatörü Esad Tehcir Oyununu İtiraf Etti!

Ateşkesi bozduğu 19 Eylül tarihinden beri destekçisi Rusya ile birlikte muhaliflerin denetimindeki Halep kentini durmadan vuran; binlerce masum sivili katleden ve hastaneler ile okulları bombalayan rejim lideri eli kanlı diktatör Esad, ‘tehcir niyetini’ Danimarka TV’sinde itiraf etti. 30 dakikalık söyleşide Danimarka’nın TV2 televizyon kanalının sorularını yanıtlayan Esad, Halep’teki silahlı muhalif güçlerin teslim olmalarını, sivillerin de kenti terk etmesini istedi. Halep’teki yaşamı tamamen durdurup insanları tehcire zorlamak için yardım konvoylarını ve hastaneler ile okulları bombalayan Esad, konu hakkındaki bir soru üzerine de “Böyle bir şeyi neden yapayım, bu, ayağımıza kurşun sıkmak” olur diyerek de açıkça yalan söyledi.

TÜRKİYE İFTİRASI

Halep kentinin denetimini muhaliflere silah bıraktırarak ve sivilleri tehcire zorlayarak ele geçirmek isteyen Esad,  bu sırada güvenliği sağlayacağı sözünü verdi. “Tahliye gerçekleşmediği sürece savaşın masum kurbanları olmaya devam edecek” ifadelerini kullanan diktatör, öldürdüğü binlerce çocuk için de “bunlardan Katar, Suudi Arabistan ve Türkiye’nin sorumlu olduğunu” söyleyerek iftiralarına devam etti.

Muhalifler De Mistura ile ilişkileri kesme kararı aldı

Suriyeli muhalifler ve Şam’ın Fethi Cephesi’ni Halep’ten çıkmaya çağıran BM Özel Suriye Temsilcisi Staffan de Mistura’nın görevden alınmasını istedi. Suriyeli muhaliflerin oluşturduğu Geçici Hükümet, De Mistura’nın  çağrısına tepki göstererek, bu sözlerin Rusya’nın elini güçlendirdiği için kendilerini şoke ettiğini ifade etti. Mistura ile tüm ilişkilerini ve iletişimini kestiklerini açıklayan muhalifler, Mistura’nın Halep’e insani yardımların ulaştırılması ve oradaki yaralıların tahliye edilmesini kentin ‘teslim olmasıyla ve halkının oradan çıkmasıyla’ ilişkilendirdiği öne sürerek, bunun BM’nin ahlakıyla bağdaşmadığını belirttiler.

NUSRA: ÇIKMIYORUZ

Şam’ın Fethi Cephesi adına açıklama yapan bir sözcü, güçlerinin “onursuzca” teslim olmayacağını söyleyerek, “Halep’te ölmeye hazırız” dedi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CIA-MOSSAD’s ISIS-Baghdadi Plot on Turkey Falling Through-SPECIAL NEWS-
CIA-MOSSAD’s ISIS-Baghdadi Plot on Turkey Falling Through-SPECIAL NEWS-
CIA-MOSSAD’ın Türkiye’ye kurduğu DAEŞ-Bağdadi Tuzağı Nasıl Bozuldu?-ÖZEL HABER-
CIA-MOSSAD’ın Türkiye’ye kurduğu DAEŞ-Bağdadi Tuzağı Nasıl Bozuldu?-ÖZEL HABER-