Canlı Yayın E-Dergi Destek Olun

#SONDAKİKA OHAL 3 AY DAHA UZATILDI!

CB Erdoğan'ın başkanlığında toplanan bakanlar kurulu toplantısı sonrasında Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş: "OHAL 3 Ay uzatıldı."

#SONDAKİKA OHAL 3 AY DAHA UZATILDI!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında toplanan bakanlar kurulu toplantısı sonrasında Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş: "OHAL 3 Ay uzatıldı" dedi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un Bakanlar Kurulu sonrasında yaptığı işte o konuşması:

"Yenikapı ruhunun yeni bir ruh olarak demokrasi yanlısı, milli birlik yanlısı, memleketin sorunlarını diyalogla çözme yanlısı yeni bir siyaset dili ve uslubunu ortaya koymasını temenni ediyoruz. Ayrıca bu dönemde TBMM'nin önemli meselelerle karşı karşıya olduğunu ifade etmek isterim. Türkiye bir taraftan terör örgütlerinin bütününe karşı mücadelesini sürdürecek, diğer taraftan 2023 hedeflerine erişim için yeni bir atılım ruhu ile hareket edecek. Bu atılım ruhunun ortaya çıkacağı yer TBMM'dir. İktidar partisi ile , muhalefeti ile milletin temsilcisi olan 550 milletvekili arkadaşımızın tamamının büyük bir atılım ruhu ile hareket edeceğini temenni ediyoruz. Türkiye terör örgütleriyle mücadele ederken, hem demokratik standartları yükseltme için kararlılığını sürdürecek, hem Türkiye'nin ekonomik bakımdan daha ileriye gitmesi için , hem terörü yok etmek için katkı sunmak çalışmak olacaktır. Bugünkü Bakanlar Kurulu Toplantısında bakanlıklarımız  ( İçişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı) sunumlarını gerçekleştirdi. Bu dört bakanlığımızı ilgilendiren, Türkiye'nin gündemini de ağırlıklı olarak işgal eden konular üzerinde çok detaylı görüşmeler, konuşmalar yapıldı. Bu çerçevede İçişleri Bakanlığı'mız FETÖ, PKK ve DAEŞ başta olmak üzere terör örgütleriyle mücadelede gelinen noktayı tüm teferruhatlarıyla bakanlar kurulumuza takdim etmiş oldu. Bundan sonraki süreçte personel, teknoloji ve istihbarat bakımından gerekli düzenlemelerin neler olacağı konusundaki görüşlerini paylaştı.  Adalet Bakanlığı'mız çeşitli konularla ilgili gelişmeleri bakanlar kuruluna taşımıştır. Bunlardan birisi cezaevlerindeki son durumun gözden geçirilmesi. Darbecilerin mahkeme süreçleri ile ilgili gelişmelerin paylaşılması, ve özellikle FETÖ liderinin FETO'nun Türkiye'ye iade edilmesi ile ilgili olarak bakanlığımızın yapmış olduğu çalışmalar. Biliyorsunuz 15 Temmuz öncesi 4 dosya ABD'ye (FETÖ'nün iadesi ile ilgili) sunulmuştu. 15 Temmuz'dan sonrada tutuklama talebiyle ilgili olarak hazırlanan dosya Amerikan makamlarına 10 Eylül 2016 tarihinde takdim edildi. Amerikan makamları da bu belgeleri aldıklarını 23 Eylül 2016 tarihinde Türkiye'ye bildirdi. Bizim FETÖ konusundaki tavrımız açıktır bunu bir kez daha tekrar etmek istiyorum. Türkiye 15 Temmuz'da büyük bir darbe girişimiyle karşı karşıya kalmıştır .Bu toprakların gördüğü en büyük ihanetle karşı karşıya kalmıştır. Bu darbe girişiminin başındaki kişi 15 Yıldır ABD'de bulunan FETO'dur. Bu kişinin Türkiye'ye iade edilmesiyle ilgili olarak amerikan makamlarının üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi için gerekli görüşmeler yapılıyor.''

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CIA-MOSSAD’s ISIS-Baghdadi Plot on Turkey Falling Through-SPECIAL NEWS-
CIA-MOSSAD’s ISIS-Baghdadi Plot on Turkey Falling Through-SPECIAL NEWS-
CIA-MOSSAD’ın Türkiye’ye kurduğu DAEŞ-Bağdadi Tuzağı Nasıl Bozuldu?-ÖZEL HABER-
CIA-MOSSAD’ın Türkiye’ye kurduğu DAEŞ-Bağdadi Tuzağı Nasıl Bozuldu?-ÖZEL HABER-