Canlı Yayın E-Dergi Destek Olun

Kamuda FETÖ Operasyonu: 158 Kişiye Gözaltı Kararı!

İstanbul'da FETÖ soruşturması kapsamında üç adliyede ve cezaevlerinde operasyon başlatıldı.158 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Kamuda FETÖ Operasyonu: 158 Kişiye Gözaltı Kararı!

 Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın  (FETÖ/PDY) cezaevi yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında, Silivri, Metris  ve Bakırköy cezaevleriyle Anadolu ve Bakırköy Denetimli Serbestlik Şube  Müdürlüklerinde çalışan 75 infaz koruma memuru ve bazı çalışanlar hakkında  gözaltı kararı alındı. 
 
 İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu  savcılarından Gökalp Kökçü tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde, Silivri,  Metris ve Bakırköy Kadın cezaevleriyle Anadolu ve Bakırköy Denetimli Serbestlik  Şube Müdürlüklerinde çalışan, infaz koruma memuru, sosyolog ve pedagoglardan  oluşan 75 kişi hakkında gözaltı kararı alındı.
 
 Başsavcılığın talimatı üzerine harekete geçen İstanbul Kaçakçılık Şube  Müdürlüğü ekiplerince bu kurumlara operasyon düzenlendi ve bazı şüpheliler  hakkında gözaltı işlemi uygulandı. Şüphelilerin evlerinde de arama yapılıyor.
 
FETÖ'nün cezaevlerine yönelik soruşturma kapsamında, İstanbul'daki  cezaevlerinde görev alan çok sayıda infaz koruma memuruna ilişkin gözaltı işlemi  uygulanmış ve bazı şüpheliler tutuklanmıştı
 
3 ADLİYE'YE OPERASYON

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın  (FETÖ/PDY) adliye örgütlenmesine ilişkin soruşturma kapsamında, Çağlayan'daki  İstanbul Adalet Sarayı ile Gaziosmanpaşa ve Büyükçekmece adliyelerinde çalışan 87  kişi hakkında alınan gözaltı kararı alındı. İstanbul Organize Şube Müdürlüğü  ekiplerince bu adliyelere ve çalışanların tayin oldukları belirtilen diğer 23  ildeki adliyelere operasyon düzenleniyor.

 
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Gökalp Kökçü tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı ile Gaziosmanpaşa ve Büyükçekmece adliyelerinde çalışan 87 personel hakkında, "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi oldukları gerekçesiyle gözaltı kararı alındı.
 
Başsavcılığın talimatı üzerine harekete geçen İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, başta İstanbul olmak üzere 24 ildeki adliyelere eş zamanlı operasyon düzenledi. Ekipler mesainin başlamasıyla birlikte İstanbul'da Çağlayan, Gaziosmanpaşa ve Büyükçekmece adliyelerine gelerek şüpheli çalışanlara yönelik gözaltı işlemi uyguladı. Bazı çalışanların İstanbul, Gaziosmanpaşa ve Büyükçekmece adliyelerinde çalıştıktan sonra başka illerdeki adliyelere tayinlerinin çıkması nedeniyle operasyonun diğer şehirlerde de yapıldığı kaydedildi.
 
 Bylock programını kullandıkları belirtiliyor
 
Edinilen bilgiye göre, şüpheli adliye çalışanları hakkında, "FETÖ/PDY'nin amaç ve faaliyetleri doğrultusunda hareket etme, Bylock isimli programı kullanma, kapatılan Bank Asya hesaplarına belirli miktarlarda para yatırma, örgüt finansmanında aktif rol alma ve memuriyete girişlerde usulsüzlükler yapma" gibi suçlamalar bulunuyor. Gözaltına alınan şüpheliler, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.İstanbul'da, FETÖ'nün adliyelerdeki yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, daha önce İstanbul, Bakırköy, Anadolu Adalet, Gaziosmanpaşa, Küçükçekmece, Büyükçekmece, Silivri adliyeleri ile İstanbul Bölge İdare Mahkemesinde görevli 293 adliye personeli gözaltına alınmış, 50'yi aşan sayıda tutuklama gerçekleşmişti.

AA

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CIA-MOSSAD’s ISIS-Baghdadi Plot on Turkey Falling Through-SPECIAL NEWS-
CIA-MOSSAD’s ISIS-Baghdadi Plot on Turkey Falling Through-SPECIAL NEWS-
CIA-MOSSAD’ın Türkiye’ye kurduğu DAEŞ-Bağdadi Tuzağı Nasıl Bozuldu?-ÖZEL HABER-
CIA-MOSSAD’ın Türkiye’ye kurduğu DAEŞ-Bağdadi Tuzağı Nasıl Bozuldu?-ÖZEL HABER-