Canlı Yayın E-Dergi Destek Olun

Darbeci Teröristler Sincan'da Yargılanacak!

Adalet Bakanlığı, 15 Temmuz darbecilerinin aynı yerde yargılanmasını sağlamak için kolları sıvadı. Bakanlık tarafından hazırlanan yasa taslağı, Başbakanlık'a gönderildi. Buna göre Ceza Muhakemesi Kanunu'nda değişiklik yapılacak; mahkemeler, fiili

Darbeci Teröristler Sincan'da Yargılanacak!

Adalet Bakanlığı, 15 Temmuz darbecilerinin aynı yerde yargılanmasını sağlamak için kolları sıvadı. Bakanlık tarafından hazırlanan yasa taslağı, Başbakanlık'a gönderildi. Buna göre Ceza Muhakemesi Kanunu'nda değişiklik yapılacak; mahkemeler, fiili nedenler veya güvenlik gerekçesiyle duruşmanın il sınırları içinde başka bir yerde yapılmasına karar verebilecek.
Gerekçeye göre sanık ve mağdur sayısının fazlalığı ve mekân yetersizliği durumlarında yargılamayı yapan heyet ve mahkeme aynı kalacak. Sadece, yargılamanın yapılacağı mekân değiştirilecek. Söz konusu düzenlemenin, 15 Temmuz yargılamalarını da kapsaması bekleniyor. Darbecilerin, Sincan Cezaevi'nde yapılacak mahkeme salonunda yargılanacağı ifade edildi. Mahkeme salonunun temelinin atıldığı öğrenildi. Habertürk'te yer alan habere göre soruşturmanın tamamlanmasının ardından darbeciler, Sincan'da yargılanacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
FETÖ'den PKK destekçisi Holmes’e Direkt Destek!
FETÖ'den PKK destekçisi Holmes’e Direkt Destek!
Her Şey Çok Güzel Olacak Ama Kimler İçin?
Her Şey Çok Güzel Olacak Ama Kimler İçin?