Canlı Yayın E-Dergi Destek Olun

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan ABD'ye Diplomatik Şamar!

Bayram tatilini Antalya'da geçiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Manavgat AK Parti İlçe Teşkilatındaki bayramlaşma törenine katıldı. Çavuşoğlu, Türkiye içinde huzuru bozmak isteyenlere karşı mücadelelerini sürdürdüklerini vurgulayarak, teröri

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan ABD'ye Diplomatik Şamar!

Bayram tatilini Antalya'da geçiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Manavgat AK Parti İlçe Teşkilatındaki bayramlaşma törenine katıldı. Çavuşoğlu, Türkiye içinde huzuru bozmak isteyenlere karşı mücadelelerini sürdürdüklerini vurgulayarak, teröristleri sadece şehirlerde değil dağda da temizleyeceklerini, şimdi bunun yapıldığını söyledi. Çavuşoğlu, “Kale gibi gördükleri dağlarda, inlerine giriyoruz, tertemiz ediyoruz. Dün oralarda bayram namazını, kahraman askerlerimiz eda ettiler. Hiç merak etmeyin. İçeride ve dışarıda onları temizleyinceye kadar mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.

PKK'NIN HEDEFİ İNANÇLI KÜRTLER
Çavuşoğlu, “Amacımız, Türkiye'nin her yerinde huzuru tesis etmek. Zulüm altında olan Kürt kardeşlerimizin huzurunu da tesis etmek bizim görevimizdir. Van'daki saldırıyı gördünüz. Neden bayramda? Bunların öyle bir derdi yok ki. Bunların esas hedefi Müslüman, inançlı, muhafazakar Kürt kardeşlerimizin inancıdır. Onları da Marksist, ateist yapmaya çalışıyorlar. Yapamadıklarına da zulüm ediyorlar" diye konuştu.

BU YÖNTEM KABUL EDİLEMEZ
Terör destekçisi 28 belediyeye kayyum atanmasına yönelik ABD Büyükelçiliğinin açıklamasına tepki gösteren Çavuşoğlu, şunları söyledi: “Özellikle müttefikimiz olan ülkelerden gelen açıklamalar bizi hem üzüyor hem de sinirlendiriyor. Biz terörle mücadele ediyoruz. Eğer seçilmiş bir kişi, belediye başkanı, milletvekili olabilir, teröre destek veriyorsa 'Efendim o kişi seçilmiş, dokunulmaz', olmaz. Her şeyden önce bu tür müdahalelerin usulü ve yöntemi de kabul edilemez.

TÜRKİYE'NİN PATRONU DEĞİLSİNİZ

Biz de bir çok rahatsızlığımızı dile getiriyoruz. Mesela ABD'de artanırkçılık. Bu endişemizi doğrudan ABD'li muhataplarımıza kendimiz söylüyoruz. Bu işin nezaketi budur. Biz söyleyince içişlerine karışmak oluyor. Ama kendileri her türlü şeyi söyleme yetkisini kendilerinde buluyorlar. Kusura bakmayın hiçbiriniz Türkiye'nin patronu değilsiniz.

HERKES HADDİNİ ÇOK İYİ BİLSİN
Bugün, Türkiye ikinci sınıf bir ülke değildir. Türkiye ile ilişkilerinizi adam gibi yürütmek istiyorsanız, Türkiye'yi eşit bir ortak olarak görmek zorundasınız. O Türkiye geçti. Ayrıca, sizin büyükelçileriniz Türkiye'de bir vali değil, büyükelçiliğini adam gibi yapacak. Viyana Sözleşmesi çerçevesinde görevini yapacak. Türkiye'nin valisi gibi davrananların hiçbirisine müsaade etmeyiz. Bunlara da izin vermeyiz. Herkes haddinin, hukukunun ve görevinin çerçevesini çok iyi bilsin."

KERRY´Yİ DE UYARDI
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı Johnn Kerry ile telefonda görüştü. Görüşme talebi Kerry'den geldi. Çavuşoğlu, ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass'in bazı belediyelere kayyum atanmasına yönelik ifadelerinden duyulan rahatsızlığı da Bakan Kerry'e iletti. Görüşmede Suriye'deki ateşkesin bozulması da ele alındı.

TEŞEKKÜR ETTİ
Kerry, Türkiye'nin desteği için tekrar teşekkür ederek, mutabakatın ilk saatlerinde olumlu gözlemlerinin bulunduğunu ifade etti. Çavuşoğlu, Türkiye'nin mutabakata destek verdiğini yineledi, diğer taraftan rejim tarafından ihlaller yapıldığına işaret etti.

İHLALLERİ ANLATTI
Görüşme sonrasında açıklamalarda bulanan Çavuşoğlu şunları kaydetti: Suriye'de muhalefet ateşkese uydu ama rejim birkaç yerde ateşkesi bozdu. Varil bombası kullandığına dair bilgi ve rapor da geldi. Onu söyledik. Ruslar'la konuşacağını söyledi. Bunun kalıcı olması gerektiğini söyledik. Suriye'deki genel durumu da konuştuk. Bundan sonra özellikle Münbiç bölgesinde operasyonları değerlendirme fırsatı bulduk”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CIA-MOSSAD’s ISIS-Baghdadi Plot on Turkey Falling Through-SPECIAL NEWS-
CIA-MOSSAD’s ISIS-Baghdadi Plot on Turkey Falling Through-SPECIAL NEWS-
CIA-MOSSAD’ın Türkiye’ye kurduğu DAEŞ-Bağdadi Tuzağı Nasıl Bozuldu?-ÖZEL HABER-
CIA-MOSSAD’ın Türkiye’ye kurduğu DAEŞ-Bağdadi Tuzağı Nasıl Bozuldu?-ÖZEL HABER-