Canlı Yayın E-Dergi Destek Olun

TMSF ve YSK'ya FETÖ OPERASYONU NE ZAMAN?

"Şimdiye kadar orduda, poliste, yargıda, idari yapıda ve eğitim alanında çok ciddi adımlar atıldı. Ancak hala dokunulmayan ya da çok az dokunulan üst kurumlar var.Önümüzdeki g

TMSF ve YSK'ya FETÖ OPERASYONU NE ZAMAN?

"Şimdiye kadar orduda, poliste, yargıda, idari yapıda ve eğitim alanında çok ciddi adımlar atıldı. Ancak hala dokunulmayan ya da çok az dokunulan üst kurumlar var.

Önümüzdeki günlerde önemli şirketleri yönetmeye başlayacak TMSF'de bir değişim olup olmayacağı merak ediliyor.

TMSF gibi henüz gündeme gelmeyen ve dokunulmayan bir kurum da Yüksek Seçim Kurulu...
Her seçim öncesi uygulamaları en çok eleştirilen, "Paralel Yapı"yla ilişkili diye zamanzaman suçlanan YSK'da hiç hareketin olmaması düşündürücü."

Yazının tamamı şöyle:

Başta devlet kurumları olmak üzere siyasetten iş dünyasına her alanda FETÖ temizliğinin derin sarsıntısı yaşanıyor.

Sarsıntıyı atlatmak mümkün ama aslolan bu süreci "haksızlıklara" yol açmadan atlatabilmek.
Toplum bu hassasiyet ışığında, siyasetten dini veya ideolojik hiçbir kesimin devleti ele geçirmesine olanak vermeyecek yeni bir yapılanmaya gidilmesini bekliyor.
Şimdiye kadar orduda, poliste, yargıda, idari yapıda ve eğitim alanında çok ciddi adımlar atıldı. Ancak hala dokunulmayan ya da çok az dokunulan üst kurumlar var.
Özellikle ekonomi üzerinde ciddi etkisi olan TMSF, BBDK ve SPK gibi kurumlarla ilgili kaygılar giderek artıyor.
Örneğin TMSF... Son 20 yıldır banka operasyonlarında ciddi rolü olan var. Şimdi aktif olarak şirketleri yönetecek bir döneme giriyor.
FETÖ eksenli el konulan çok sayıda şirket TMSF'ye devrediliyor. 90'lı yılların sonunda el konulan bankalar operasyonunda da etkin rol oynayan TMSF'ye o günden bu yana FETÖ unsurlarının sızmaması mümkün değil.
Ne yaptıkları, nasıl bir rol üstlendikleri de bilinmiyor. Etkili bazı isimlerin 20 yılı aşkın süre TMSF'de olmaları dikkat çekici. 17-25 Aralık veya 15 Temmuz Darbesi sonrası da TMSF'de çok az değişimden söz ediliyor.
Önümüzdeki günlerde önemli şirketleri yönetmeye başlayacak TMSF'de bir değişim olup olmayacağı merak ediliyor.

Yüksek Seçim Kurulu 
15 Temmuz sonrası ilgiyle izlenen bir kurum da Yüksek Seçim Kurulu(YSK). Bu süreçte birçok kurum FETÖ operasyonlarından nasibini alırken, TMSF gibi henüz gündeme gelmeyen ve dokunulmayan bir kurum da Yüksek Seçim Kurulu...
Her seçim öncesi uygulamaları en çok eleştirilen, "Paralel Yapı"yla ilişkili diye zaman zaman suçlanan YSK'da hiç hareketin olmaması düşündürücü.
Çünkü geçmişte bu kurumu, başbakanlar, bakanlar ve parti yetkilileri de sert eleştirdi.
Herkesin kafasında da ister istemez şu soru vardı; KPSS'de ÖSYM'de her şeyi yapan FETÖ'cü zihniyetin seçimler nedeniyle ülkenin kaderini elinde tutan YSK gibi önemli bir kurumu boş bırakması mümkün mü?
Her seçim döneminde tartışılan hatta bazen seçim süreçlerine müdahale ettiği bile ileri sürülen YSK gibi önemli bir kurumda son durum ne?
FETÖ'cü bir yapılanma var mı varsa onlara yönelik ne yapılıyor?

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CIA-MOSSAD’s ISIS-Baghdadi Plot on Turkey Falling Through-SPECIAL NEWS-
CIA-MOSSAD’s ISIS-Baghdadi Plot on Turkey Falling Through-SPECIAL NEWS-
CIA-MOSSAD’ın Türkiye’ye kurduğu DAEŞ-Bağdadi Tuzağı Nasıl Bozuldu?-ÖZEL HABER-
CIA-MOSSAD’ın Türkiye’ye kurduğu DAEŞ-Bağdadi Tuzağı Nasıl Bozuldu?-ÖZEL HABER-