Canlı Yayın E-Dergi Destek Olun

Doğu ve Güneydoğu'da 12 Noktada büyük temizlik!

Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da terör örgütü PKK’ya yönelik 12 bölgede başlatılan hava destekli operasyonlar kararlılıkla sürüyor.

Doğu ve Güneydoğu'da 12 Noktada büyük temizlik!

Şırnak merkezi ile Hakkari’nin Yüksekova, Muş’un Varto, Diyarbakır’ın Bismil, Sur ve Silvan, Mardin’in Nusaybin, Dargeçit ve Derik, Şırnak’ın İdil, Silopi ve Cizre ilçelerinde çukur kazıp, barikat kuran PKK’lı teröristlere yönelik başarılı operasyonlar gerçekleştiren güvenlik güçleri, şehir merkezlerinin teröristlerden temizlenmesinin ardından örgütün kırsaldaki uzantılarına yönelik çalışmalarını yoğunlaştırdı.

GECE GÜNDÜZ OPERASYON

Mehmetçik, teröristlerce kullanılan sığınak, barınak, depo alanları, uçaksavar mevzilerinin tahrip edilmesi amacıyla Kars, Bingöl, Tunceli, Diyarbakır, Şırnak, Hakkari ve Ağrı’daki 12 kritik noktaya yönelik hava destekli operasyon gerçekleştiriyor. Uydu görüntüleri, İHA ve istihbari bilgiler doğrultusunda, PKK’lı teröristlerin yoğunlaştığı Hakkari’nin Çukurca, Diyarbakır’ın Lice, Hani ve Kocaköy ilçeleri kırsalı, Ağrı’da Tendürek Dağı, Kars’ın Kağızman ilçesindeki Çemçe-Madur bölgesi, Tunceli’nin Çemişgezek ile Hozat ilçeleri arasındaki Aliboğazı mevkisi olmak üzere 12 noktaya yönelik operasyonlara geçici köy korucuları da destek veriyor.

BAYRAKTAR TAM İSABETLE VURDU

Genelkurmay’ın açıklamasında da Hakkari Yüksekova-Dağlıca kırsalında, hava harekatı düzenlendiği, bölgede tespit edilen 5 hedefin imha edildiği bildirildi. Açıklamada, Aktütün-İkiyaka dağları arasında kalan bölgede ise anlık alınan istihbaratın sonucu Silahlı Bayraktar İHA ile düzenlenen hava harekatında 5 teröristin öldürüldüğü aktarıldı. Önceki günde Çukurca kırsalında silahlı Bayraktar İHA ile düzenlenen hava harekatında da toplam 4 terörist etkisiz hale getirilmişti. Öte yandan Hakkari Çukurca kırsalındaki operasyonda da bugüne dek 193 terörist etkisiz hale getirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CIA-MOSSAD’s ISIS-Baghdadi Plot on Turkey Falling Through-SPECIAL NEWS-
CIA-MOSSAD’s ISIS-Baghdadi Plot on Turkey Falling Through-SPECIAL NEWS-
CIA-MOSSAD’ın Türkiye’ye kurduğu DAEŞ-Bağdadi Tuzağı Nasıl Bozuldu?-ÖZEL HABER-
CIA-MOSSAD’ın Türkiye’ye kurduğu DAEŞ-Bağdadi Tuzağı Nasıl Bozuldu?-ÖZEL HABER-