Canlı Yayın E-Dergi Destek Olun

Cuntanın Kandil muhbirleri!

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Macaristan-Romanya ziyaretlerinin ardından Yeni Şafak'a gündemle ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. PKK-FETÖ ilişkisinin apaçık bir şekilde ortaya çıktığını anlatan Kaynak, bu duruma ilişkin önemli bir bilg

Cuntanın Kandil muhbirleri!

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Macaristan-Romanya ziyaretlerinin ardından Yeni Şafak'a gündemle ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. PKK-FETÖ ilişkisinin apaçık bir şekilde ortaya çıktığını anlatan Kaynak, bu duruma ilişkin önemli bir bilgi paylaştı. Fırat Kalkanı Harekatı ile IŞİD'ten temizlenen bölgelerde yapılacak olan çalışmalar hakkında da bilgi veren Kaynak, bayram öncesinde Cerablus'a su ve elektrik verileceğini söyledi.

3 ASKER PKK'YA BİLGİ VERMİŞ

Kahramanmaraş'ta Suriyeli mülteciler için kurulan ilk kampın geçici olarak Organize Sanayi Bölgesi'nin arazisine yapıldığı hatırlatan Kaynak, “Geçici kampın bulunduğu alana sanayicilerin inşaat başlatma isteği nedeniyle kalıcı kam yeri için arayışlar başladı. Kamp konusunda daha yer konusunda bir karar alınmadan Kandil konuşulan yer ile ilgili protesto eylemleri başlattı. Yer konusundaki alternatifler güvenlik toplantısında konuşulmuştu. O toplantıya katılan 3 asker şu anda darbeden tutuklu” dedi.

KALICI KAMPLAR YAPILACAK

Fırat Kalkan Operasyonu'nu ve Cerablus'a yapılacak yardımlar ve çalışmalar hakkında da bilgi veren Kaynak, “TSK'nın Cerablus'a ulaştığı günden itibaren sınırımızın hemen güneyinde Suriye topraklarında bin konteynerlik kamp yapıldı. Bunun yanında aynı bölgede iki küçük kamp daha var. Bu yeni kamplarda 7-8 bin kişi yaşıyor” diye konuştu.

12 BİN KİŞİLİK ÇADIR KENT

“Buralarda kalıcı konteyner kamp yapacağız” diyen Kaynak, “Gaziantep Belediyesi ile birlikte bir sahra fırını çalıştırıyoruz. Bu hafta içme suyu, haftaya da elektrik sorununu çözeceğiz. Koordinasyon bizde ama Kızılay da devrede. Kızılay'ın da Suriye topraklarında 12 bin kişilik bir çadır kampı var” şeklinde konuştu. Antep ve Kilis'ten dönüşlerin olduğunu hatırlatan Kaynak, “Bizim Suriyelilerin dönmesini teşvik edecek adımlar atmamız, Türkiye'de demografik yapıyı bozmak istemediğimizin göstergesi. Diğer taraftan Antep'te Suriyelilere ait 796 işletme var. Büyük işletmeler. 20'den fazla şehirde Türk-Suriye işadamları derneği kurulmuş” ifadelerini kullandı.Fırat Harekatı memnuniyetiAvrupa'da Fırat Harekatı konusunda genel bir memnuniyetin olduğunun altını çizen Kaynak, “ABD'nin, AB'nin ve Rusya'nın söylemlerinden memnun olduklarını çıkarıyoruz. Ancak kaygılılar. 'Türk ordusu ne kadar gidecek' sorusunu soruyorlar. Diğer kaygı da TSK döndükten sonra terör örgütlerinin dönmesinin nasıl engelleneceği” diye konuştu.

HALEP'İN DÜZELMESİ ŞART

Kaynak, Halep'te şartların düzelmeden insanların çoğunun memleketlerine dönmesinin zor olduğunu belirterek, “Bu insanların tamamı Suriye'ye gitmek isterse Halep düzelmeden bunun gerçekleşmesi mümkün değil. Cumhurbaşkanı Halep Konusunu bu yüzden görüşüyor” dedi.Macaristan'a FETÖ uyarısıBaşbakan Yardımcısı Kaynak, Macaristan'da karşılaştığı iki temel soruyu da şu şekilde özetledi: Avrupa'da başta FETÖ olmak üzere çeşitli odakların, kara propagandası var. Büyükelçilerimizin, bizlerin aleyhine propaganda yapıyorlar. Romanya'da okulları var. Romanya Zaman Gazetesi yayınını sürdürüyor. Hem Romanya'da hem Bulgaristan'da etkileyebilecekleri Müslüman bir nüfus var. Macaristan'da güçleri yok. Arnavutluk'ta hükümeti etkileyecek bir güçleri var. Öyle ki altyapı yatırımlarında FETÖ'cü şirketler rol alıyor. O nedenle bu ülkeleri uyarıyoruz. Okullar konusunda 'biz yandık siz yanmayın' uyarısı yapıyoruz. Ancak onlar, 'bu okullar bizim ülkemizde bizim yasalarımıza göre işletiliyor' diyor. Bizim kaygılarımızı ciddiye alıyorlar ancak çözümü kendi hukukları içinde bulmaya çalışıyorlar.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CIA-MOSSAD’s ISIS-Baghdadi Plot on Turkey Falling Through-SPECIAL NEWS-
CIA-MOSSAD’s ISIS-Baghdadi Plot on Turkey Falling Through-SPECIAL NEWS-
CIA-MOSSAD’ın Türkiye’ye kurduğu DAEŞ-Bağdadi Tuzağı Nasıl Bozuldu?-ÖZEL HABER-
CIA-MOSSAD’ın Türkiye’ye kurduğu DAEŞ-Bağdadi Tuzağı Nasıl Bozuldu?-ÖZEL HABER-