Canlı Yayın E-Dergi Destek Olun

Türk Ordusu İslâm Düşmanı DAEŞ'i Suriye'de Yine Vurdu!

 Genelkurmay Başkanlığı'ndan 16 gündür yürütülen Fırat Kalkanı Harakatı ile ilgili bilgilendirme açıklaması yapıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri, Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında DAEŞ karargahı olan 3 binanın imha edildiğini, 12 DAEŞ hede

Türk Ordusu İslâm Düşmanı DAEŞ'i Suriye'de Yine Vurdu!

 

Genelkurmay Başkanlığı'ndan 16 gündür yürütülen Fırat Kalkanı Harakatı ile ilgili bilgilendirme açıklaması yapıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri, Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında DAEŞ karargahı olan 3 binanın imha edildiğini, 12 DAEŞ hedefine ise fırtına obüsleriyle 51 atış yapıldığını açıkladı.

TSK'dan yapılan açıklama şöyle;

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, DAEŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğimizi artırmak ve Koalisyon Güçlerine destek vermek maksadıyla; 24 Ağustos 2016 tarihinde başlatılan “FIRAT Kalkanı Harekâtı” ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları ve BM Sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı ile BM’nin DAEŞ’la mücadeleye yönelik almış olduğu kararlar çerçevesinde sürdürülmektedir.

İKİ KOLDAN İLERLEYEREK 4 KÖY KONTROL ALTINA ALINDI

Suriye sınır hattında gerekli emniyet tedbirleri alınarak, saat 11.00’dan itibaren iki koldan ilerlenerek 4 meskun mahalde (Kantara, Eş Şehid, El Humran ve Taşlıhüyük) kontrol sağlanmıştır.

FIRAT KALKANI HAREKATI'NDA BUGÜNE KADAR TOPLAM 457 HEDEFE 2 BİN 32 ATIM YAPILDI

Harekâtın 16’nı gününde ateş destek vasıtaları tarafından, harekât sahasında bulunan 12 DAEŞ TÖ hedefine toplam 51 FIRTINA mermisi atılmıştır. (Harekatın başlangıcından bugüne kadar toplam: 457 hedefe 2.032 atım yapılmıştır.)

Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından, 11.11-11.15 saatleri arasında, Kantara güneyinde tespit edilen DAEŞ TÖ’ne ait 3 hava harekâtı icra edilmiş ve DAEŞ unsurlarının karargâh olarak kullandığı 3 bina imha edilmiştir.

Koalisyon güçlerine ait savaş uçakları tarafından, YAHMUL (Zeytinlik) bölgesinde tespit edilen DAEŞ unsurlarına yönelik bir hava harekâtı icra edilerek, DAEŞ terör örgütüne ait bir silahlı araç imha edilmiştir.

AFAD ve Kızılay’a ait unsurlar ile Özgür Suriye Ordusu ve sivillere yönelik lojistik faaliyetler kesintisiz olarak sürdürülmüştür.

Muhalifler ve destek sağlayan unsurlarımızda gün içerisinde harekâtı olumsuz etkileyecek bir kayıp ve zayiat meydana gelmemiştir.

Terör örgütleri tarafından kullanılan ve hudut bölgemizde güvenlik riski doğuran Suriye kuzeyinde, icra edilen koalisyon harekâtına destek veren Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbiri almakta ve bu konuda azami hassasiyet göstermektedir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CIA-MOSSAD’s ISIS-Baghdadi Plot on Turkey Falling Through-SPECIAL NEWS-
CIA-MOSSAD’s ISIS-Baghdadi Plot on Turkey Falling Through-SPECIAL NEWS-
CIA-MOSSAD’ın Türkiye’ye kurduğu DAEŞ-Bağdadi Tuzağı Nasıl Bozuldu?-ÖZEL HABER-
CIA-MOSSAD’ın Türkiye’ye kurduğu DAEŞ-Bağdadi Tuzağı Nasıl Bozuldu?-ÖZEL HABER-