Canlı Yayın E-Dergi Destek Olun

Suriyeli Muhammed Vatanını İlk Kez Görecek!

 Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye gelen Cerabluslu aile, 1,5 yıldır görmedikleri ülkelerine 10 aylık bebekleriyle döndü. Türk Silahlı Kuvvetlerinin desteğiyle gerçekleştirilen Fırat Kalkanı Harekatı sonr

Suriyeli Muhammed Vatanını İlk Kez Görecek!

 Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye gelen Cerabluslu aile, 1,5 yıldır görmedikleri ülkelerine 10 aylık bebekleriyle döndü. Türk Silahlı Kuvvetlerinin desteğiyle gerçekleştirilen Fırat Kalkanı Harekatı sonrasında Cerablus'un terör örgütü DAEŞ'ten temizlenmesinin ardından bölge halkının Suriye'ye geçişi sürüyor.

Yaklaşık 1,5 yıl önce Karkamış'a sığınan Mahmud ailesi de terör örgütünün mağdur ettiği ailelerden. Yaklaşık 10 ay önce Türkiye'de dünyaya gelen Mahmud bebek, ailesiyle gittiği Cerablus'ta vatan toprağını ilk kez görecek. Anne Fatima Mahmud, AA muhabirine açıklamasında, eşinin ÖSO bünyesinde ülkesinin huzuru ve güvenliği için çalıştığını söyledi. Artık ülkesine dönmenin mutluluğunu yaşadığı anlatan Mahmud, 5 çocuğu olduğunu ve bunlardan Muhammed'in henüz evlerini görme fırsatı bulamadığını kaydetti. Topraklarını terör örgütünden temizleyen TSK'ya ve Türkiye'ye teşekkür eden Mahmud, "Bugüne kadar bizi her anlamda destekleyen Türkiye şimdi de vatanımızı kurtardı. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Türkiye'de çok güzel dostluklar edindik, artık Türk dostlarımızın Suriye'de de bir evleri var." diye konuştu.

Kaynak: AA

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
FETÖ'den PKK destekçisi Holmes’e Direkt Destek!
FETÖ'den PKK destekçisi Holmes’e Direkt Destek!
Her Şey Çok Güzel Olacak Ama Kimler İçin?
Her Şey Çok Güzel Olacak Ama Kimler İçin?