• Dolar
  5,4619
 • Euro
  6,1927
 • Altın
  212,45
 • Bist
  92.839
 • Bitcoin
  $6.412

Çocuklar için Teknoloji Eğitimleri

Çocukların teknolojiye olan ilgisi giderek artıyor. Buna paralel olarak; Apple, Microsoft, Google ve Firefox gibi bilgisayar ve internet teknolojileri alanında hizmet veren kurumlar çocuklara yönelik çalışmalarını hızlandırıyor.

Çocuklar için Teknoloji Eğitimleri

 


Çocukların; bilgisayar ve tablet kullanımı konusunda bilgilenmelerini sağlayacak eğitimlerin yanı sıra, arama motoru kullanımlarını daha işlevsel hale getirebilmek için de birçok çalışma yapılıyor.

Çocuklarla iPad Deneyimi

Apple, çocukların bilgisayar ve tablet kullanımı konusundaki bilgilerini arttırmak ve elektronik cihazları daha işlevsel şekilde kullanmalarını sağlamak için Türkiye’de çeşitli girişimlerde bulunuyor. Bu alanda hizmet veren marka ya da kurumlar ile işbirliği yaparak çocuklara eğitimler veren Apple 21 Aralık 2014 Cumartesi günü, İstanbul Meydan AVM içerisinde bir eğitim programı düzenleyecek. Çocuklarla iPad Deneyimi adıyla düzenlenecek olan etkinlikte, sertifikalı Apple eğitmenleri, çocuklara iPad kullanımı konusunda bilgi verecek.

Minik Parmaklar Geleceği Kodluyor

Çocukların teknoloji ile daha yakından ilgilenmesini amaçlayan eğitim programları giderek artarken, çocukların yazılım konusunda bilgilenmeleri için de farklı eğitim programları düzenleniyor. Microsoft çatısı altında düzenlenen Hour of Code projesiyle, Türkiye’de 5 bini aşkın çocuğa yazılım uygulamaları ile ilgili eğitim verildi. Minik Parmaklar Geleceği Kodluyor adlı eğitim programı kapsamında, çocuklar 2015 yılında da yazılım konusunda bilgilendirilmeye ve teşvik edilmeye devam edecek.

Çocukların bilgi teknolojileri ile yakından ilgilenmesi ve bu alanda yetişmeye başlaması için yapılan çalışmalar giderek arttığı gibi, ebeveynlerin de bu alanda bilgilendirilmesi amaçlanıyor.

 

Bize Destek Olur Musunuz?

Ne Düşünüyorsunuz ?

Henüz yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak ister misiniz ?


İstediğiniz haberi, bir ya da birkaç kelime ile arama yaparak hızlıca bulabilirsiniz.anket

İdam Cezası için ne düşünüyorsunuz?