Canlı Yayın E-Dergi Destek Olun

Çocuklar için Teknoloji Eğitimleri

 Çocukların; bilgisayar ve tablet kullanımı konusunda bilgilenmelerini sağlayacak eğitimlerin yanı sıra, arama motoru kullanımlarını daha işlevsel hale getirebilmek için de birçok çalışma yapılıyor.Çocuklarla iPad

Çocuklar için Teknoloji Eğitimleri

 


Çocukların; bilgisayar ve tablet kullanımı konusunda bilgilenmelerini sağlayacak eğitimlerin yanı sıra, arama motoru kullanımlarını daha işlevsel hale getirebilmek için de birçok çalışma yapılıyor.

Çocuklarla iPad Deneyimi

Apple, çocukların bilgisayar ve tablet kullanımı konusundaki bilgilerini arttırmak ve elektronik cihazları daha işlevsel şekilde kullanmalarını sağlamak için Türkiye’de çeşitli girişimlerde bulunuyor. Bu alanda hizmet veren marka ya da kurumlar ile işbirliği yaparak çocuklara eğitimler veren Apple 21 Aralık 2014 Cumartesi günü, İstanbul Meydan AVM içerisinde bir eğitim programı düzenleyecek. Çocuklarla iPad Deneyimi adıyla düzenlenecek olan etkinlikte, sertifikalı Apple eğitmenleri, çocuklara iPad kullanımı konusunda bilgi verecek.

Minik Parmaklar Geleceği Kodluyor

Çocukların teknoloji ile daha yakından ilgilenmesini amaçlayan eğitim programları giderek artarken, çocukların yazılım konusunda bilgilenmeleri için de farklı eğitim programları düzenleniyor. Microsoft çatısı altında düzenlenen Hour of Code projesiyle, Türkiye’de 5 bini aşkın çocuğa yazılım uygulamaları ile ilgili eğitim verildi. Minik Parmaklar Geleceği Kodluyor adlı eğitim programı kapsamında, çocuklar 2015 yılında da yazılım konusunda bilgilendirilmeye ve teşvik edilmeye devam edecek.

Çocukların bilgi teknolojileri ile yakından ilgilenmesi ve bu alanda yetişmeye başlaması için yapılan çalışmalar giderek arttığı gibi, ebeveynlerin de bu alanda bilgilendirilmesi amaçlanıyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Her Şey Çok Güzel Olacak Ama Kimler İçin?
Her Şey Çok Güzel Olacak Ama Kimler İçin?
BELEDİYEDE ŞOV YAPAN EKREM İMAMOĞLU LÜKS BALIKÇIYA KAÇMIŞ!
BELEDİYEDE ŞOV YAPAN EKREM İMAMOĞLU LÜKS BALIKÇIYA KAÇMIŞ!