• Dolar
  5,4619
 • Euro
  6,1927
 • Altın
  212,45
 • Bist
  92.839
 • Bitcoin
  $6.412

Coca-Cola'dan Rüşvet Skandalı!

Alman endüstrisinin domino taşlarından Volkswagen'in çevre skandalından sonra bir bomba da Amerika ekonomisini temsil eden markalardan Coca-Cola'dan geldi.

Coca-Coladan Rüşvet Skandalı!

 

 

The Times Coca-Cola'nın İngiltere'deki bilim adamlarının şekerli içecekler ile obezite arasında bir bağlantı olmadığını açıklamaları için milyonlarca sterlin akıttığı haberini manşetten verdi.
 

Haberde Coca-Cola'nın içeceklerin obeziteye zemin hazırlaması yönündeki iddialara karşı koyması için İngiliz bilim araştırması ve sağlık beslenme inisiyatiflerine milyonlarca sterlin rüşvet ödediği öne sürüldü. Haberde ayrıca Coca Cola'nın 12'den fazla bilim adamının yanı sıra devletin sağlık danışmanlarıyla da bağlantısı olduğu iddia edildi.
 

Gazeteye konuşan Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Simon Capewell, "Coca-Cola sadece kamuoyunu değil siyasi kararları da maniple etmeye çalışıyor" dedi. Coca Cola, Avrupa Hidrasyon Enstitüsü'nün kurulması için 2010-2015 arasında 4.86 milyon sterlin harcamıştı. Bu vakıf spor içecekleri ve meşrubatların tüketimini öneren çalışmaları ve altına imza atan ünlü profesörüyle tanınıyor.

 

Bize Destek Olur Musunuz?

Ne Düşünüyorsunuz ?

Henüz yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak ister misiniz ?


İstediğiniz haberi, bir ya da birkaç kelime ile arama yaparak hızlıca bulabilirsiniz.anket

İdam Cezası için ne düşünüyorsunuz?