Canlı Yayın E-Dergi Destek Olun

Coca-Cola'dan Rüşvet Skandalı!

  The Times Coca-Cola'nın İngiltere'deki bilim adamlarının şekerli içecekler ile obezite arasında bir bağlantı olmadığını açıklamaları için milyonlarca sterlin akıt

Coca-Cola'dan Rüşvet Skandalı!

 

 

The Times Coca-Cola'nın İngiltere'deki bilim adamlarının şekerli içecekler ile obezite arasında bir bağlantı olmadığını açıklamaları için milyonlarca sterlin akıttığı haberini manşetten verdi.
 

Haberde Coca-Cola'nın içeceklerin obeziteye zemin hazırlaması yönündeki iddialara karşı koyması için İngiliz bilim araştırması ve sağlık beslenme inisiyatiflerine milyonlarca sterlin rüşvet ödediği öne sürüldü. Haberde ayrıca Coca Cola'nın 12'den fazla bilim adamının yanı sıra devletin sağlık danışmanlarıyla da bağlantısı olduğu iddia edildi.
 

Gazeteye konuşan Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Simon Capewell, "Coca-Cola sadece kamuoyunu değil siyasi kararları da maniple etmeye çalışıyor" dedi. Coca Cola, Avrupa Hidrasyon Enstitüsü'nün kurulması için 2010-2015 arasında 4.86 milyon sterlin harcamıştı. Bu vakıf spor içecekleri ve meşrubatların tüketimini öneren çalışmaları ve altına imza atan ünlü profesörüyle tanınıyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Her Şey Çok Güzel Olacak Ama Kimler İçin?
Her Şey Çok Güzel Olacak Ama Kimler İçin?
BELEDİYEDE ŞOV YAPAN EKREM İMAMOĞLU LÜKS BALIKÇIYA KAÇMIŞ!
BELEDİYEDE ŞOV YAPAN EKREM İMAMOĞLU LÜKS BALIKÇIYA KAÇMIŞ!