Canlı Yayın E-Dergi Destek Olun

Ankara'da Skandal Atama!

 Kamu Sen'e bağlı Türk Büro-Sen'de Eğitim ve Sosyal İşler'den sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı yapan Seçer, hiçbir den

Ankara'da Skandal Atama!

 

Kamu Sen'e bağlı Türk Büro-Sen'de Eğitim ve Sosyal İşler'den sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı yapan Seçer, hiçbir deneyimi olmamasına rağmen Türkiye ilaç sektöründe önemli bir konum olan SGK İlaç ve Eczacılık Daire Başkanlığı'na atandı.
 
AMİRİ AK PARTİ DÜŞMANI VE PARALEL DESTEKÇİSİ
 
Cafer Seçer'in yardımcılığını yaptığı Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, AK Parti düşmanlığı ve paralel yapıya verdiği destekle bilniyor.
 
BAŞBAKAN DAVUTOĞLU'NA YAKIŞIKSIZ SÖZLER
 
Yokuş, sendikanın web sayfasında imzasıyla yayınladığı yazıda  'Başbakan Davutoğlu Ankara’da bazı gazetelerin Ankara Temsilcileriyle yaptığı toplantıda, yeni oluşturacağı Bakanlar Kurulu’nda yani kabinede, “Bakacağım şey; ehliyet, liyakat ve uyum” demiştir. Bu sözler Sayın Başbakan’ın ağzına hiç yakışmıyor. 13 yıllık AKP iktidarı boyunca siz, “ehliyeti, liyakatı ve tecrübeyi” hem lügatınızdan sildiniz ve hem de kamuda bu sözcükleri ayaklar altına aldınız. Şimdi nasıl oluyor da bu kelimeleri telaffuz edebiliyorsunuz? Anladık kuldan korkmuyorsunuz da ya Allah’tan da mı korkmuyorsunuz?' diyerek Başbakan Davutoğlu'nu hedef almıştı.
 
Yokuş, 'Müslümanlığı” hiç ama hiç dilinizden düşürmediniz. İktidarınız boyunca aldattığınız, hak ve hukukunu çaldığınız bu vesile ile zulüm ettiğiniz yüzbinlerce kamu çalışanı adına..' diye devam eden yazısının her satırında hükümete ve Davutoğlu'na yakışıksız ifadelerle kin kustu.
 
KAMU-SEN GENEL BAŞKANI İSMAİL KONCUK'TAN SKANDAL SÖZLER
 
Türk Büro-Sen'in bağlı olduğu Kamu Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk da tıpki Yokuş gibi paralel dostu ve AK Parti düşmanı.
 
Koncuk, paralel örgütün insan kaynağını oluşturan okul denetimlerini baskın olarak nitelendirerek  'Okul basılması Türkiye'ye yakışmıyor. Kamuoyu nazarında bazı okulların itibarsız hale getirilmeye çalışılması ancak dikatatörlükle yönetilen ülkelerde olur. PKK'nın Kandil kampını mı basmaya gidiyorsunuz' paralel örgütü savunmuştu.
 
HÜKÜMETE KİN KUSMUŞTU
 
Koncuk, paralelin yayın organı Samanyolu Haber'de katıldığı bir programda da terör olayları ve askerlerimizin şehit olmasıyla ilgili olarak PKK'yı eleştirmek yerine hükümeti suçlayarak 'Bunların vebali kime aittir, milletimiz bunu iyi sorgulamlıdır' demişti.
 
KONCUK'TAN FARUK ÇELİK'E DE AĞIR SÖZLER
 
Koncuk, toplu sözleşmeler sonrası yaptığı açıklamada da Bakan Çelik'i hedef alarak 'Memur Sen güdümüne girmiş bir Çalışma Bakanı var karşımızda. Diğer konfederasyonları ötekileştiren Memur Sen'i öncelikli hale getirmeye çalışan bir bakan vardı masada.  Bakan bizim nazarımızda itibarını zedelemiştir' demişti.
 
ERSOY DEDE FARUK ÇELİK'E CANLI YAYINDA SORDU
 
Ersoy Dede'de 24 TV'de yayınlanan Günü Manşeti programında konuya değinerek bakan Faruk Çelik'e şöyle seslendi;

'Cafer Seçer İlaç Daire Başkanlığı'na atandı. SGK Başkan'ı Yadigar Gökalp İlhan'ın imzası ve Çalışma Bakan'ı Faruk Çelik'in onayıyla İlaç Daire Başkanlığı'na atandı. Ben bu Cafer Seçer'in ilaç konusundaki ehliyetini Faruk Çelik ve Yadigar Gökalp'e sormak istiyorum. Yadigar Gökalp'ın da ataması çıktı gidiyor. Giderayak bu son dakika operasyonunun altında nasıl bir amaca hizmet ettiğini merak ediyorum ve Türkiye kamuoyuna soruyorum. SGK Başkanı  Yadigar Gökalp İlhan'a ama başta Faruk Çelik'e soruyorum: 'Bu kadar hükümete devlete kin kusan, paralele yapının yanında pozisyon alan, böylesine inanılmaz bir nefret kusan bir federasyonun başkanının altında bu kadar öfke kusan Türkiye Büro Sen'in altında pozisyon almış bir ismi İlaç Eczacılık Daire Başkan'ı olarak atarken hangi kriterleri gözettiniz kardeşim?
 
SGK İLAÇ VE ECZACILIK DAİRE BAŞKANLIĞI'NA ATANAN CAFER SEÇER KİMDİR?
 
1968 yılında Ankara Keçiören'de doğdu. Aslen Çorum Alaca  Kütüğüne kayıtlıdır. İlk, Orta ve Lise öğrenimlerini Keçiören'de  tamamladı. Daha sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu  Yönetimi bölümünü bitirdi. Askerlik hizmetini Güneydoğu Anadolu  bölgesinde tamamladı.  1997 yılında İstanbul Sigorta Müdürlüğü'nde memuriyete  başladı.1999 yılında SSK Genel Müdürlüğü'ne tayin oldu ve 8 yıl  süreyle Türk Büro-Sen 1 Nolu Şube Sekreterliği görevini yürüttü. 2009 yılında Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilerek, Genel  Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Sekreterliği görevini aldı.
 
22-23 Ocak 2011 tarihinde yapılan Türk Büro-Sen 4.Olağan Genel  Kurulu'nda Genel Merkez Yöneticiliğine seçilerek, Genel Başkan  Yardımcısı / Basın ve Halkla İlişkiler görevine getirildi.
 
22-23 Şubat 2014 tarihinde yapılan Türk Büro-Sen 5. Olağan Genel Kurulu'nda tekrar Genel Merkez Yönetimine seçilerek, Genel Başkan Yardımcısı / Eğitim ve Sosyal İşler görevine getirildi.
 
Kaynak: Star (Link: http://haber.star.com.tr/guncel/ankarada-skandal-atama/haber-1052771)
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Her Şey Çok Güzel Olacak Ama Kimler İçin?
Her Şey Çok Güzel Olacak Ama Kimler İçin?
BELEDİYEDE ŞOV YAPAN EKREM İMAMOĞLU LÜKS BALIKÇIYA KAÇMIŞ!
BELEDİYEDE ŞOV YAPAN EKREM İMAMOĞLU LÜKS BALIKÇIYA KAÇMIŞ!