• Dolar
  5,4619
 • Euro
  6,1927
 • Altın
  212,45
 • Bist
  92.839
 • Bitcoin
  $6.412

AK Parti'nin 19 Milyon Oyunu Hiçe Sayan Klozet Kemal Batı'nın CHP-MHP-HDP Siparişini İtiraf Etti: Halk Uzlaşın Diyor Ama Bu Tabloda AK Parti Yok!

Kılıçdaroğlu, 'AK Parti-CHP koalisyonu olur mu?" sorusuna "Halk uzlaşın diyor ama bu tablonun içinde AK Parti yok" yanıtı verdi.

AK Partinin 19 Milyon Oyunu Hiçe Sayan Klozet Kemal Batının CHP-MHP-HDP Siparişini İtiraf Etti: Halk Uzlaşın Diyor Ama Bu Tabloda AK Parti Yok!

Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti-CHP koalisyonu olur mu sorusu üzerine yaptığı açıklamada şu değerlendirmeyi yaptı:
 
"Seçimler yeni bitti, Türkiye süratle seçim atmosferinden kurtarılmalı. Liderler sağduyulu davranmalı, Türkiye hükümetsiz bırakılmamalı. Halkın mesajı çok açık. Oturun, uzlaşın. Türkiye'nin sorunlarını çözün diyor. Tek parti hükümeti çözmede yetersiz kaldı. Halk uzlaşın diyor ama bu tablonun içinde Ak Parti yok"
 
SANDALYE DAĞILIMI NASIL?
 
Kılıçdaroğlu’nun sözleri CHP’nin MHP ve HDP ile birlikte koalisyon kurması veya MHP - HDP’nin dışarıdan desteklediği bir azınlık hükümeti yorumunu gündeme getirdi. CHP'nin mevcut durumda 132 milletvekili var. Hükümet içinse 276 sandalye gerekiyor.
 
MHP lideri Bahçeli ise dün yaptığı açıklamada koalisyonda yer almayacaklarının mesajını vermişti.

Bize Destek Olur Musunuz?

Ne Düşünüyorsunuz ?

Yorumlar (3)

Osman Batur - O hangi halk bre Kemal. MHP ile HDP'ye mi uzlaşın diyor. Yoksa CHP ile MHP'ye mi uzlaşın diyor. Neresinden baklarsan bak sakat bir uzlaşı. İtiraf edin ki millet Ak Parti etrafında uzlaşın dedi. Ama bunu anlamak için beyin lazım.

20 Haziran 2015 Cumartesi 10:01

1453OSMANLI - ACABA BU KUROZET KEMALIN SEÇİMDEN ÖNCE SÖYLEDİGİ Nİ HATIRLAMIYORMU BU KUŞBEYINLİNİN KACİNCI TÜKÜRDÜGÜNÜ YALAMASI BENCE BUNDAN ADAM ALMAZ BİR İNSAN BUKADARMI SEVİYESİS OLUR EYER Kİ BU İNSANDA BİRAZCIK YANİ ZERRE KADAR ÜLKE SEVGİSİ OLSA GİDİPDE DİYER YABANCI ÜLKELERDE ÜLKESİNİ KARAMAZ..... BEN ŞUNU ANLAMIŞ DEYİLİM BÜTÜN DÜNYA SAYIN ERDOGANI ANLADI AMA BU BEYİNSİZ ANLAMADI

16 Haziran 2015 Salı 18:17

MustafaŞ - Akparti istese de istemese de hükümet kurulamaz. Seçim sonuçlarının mağlubiyet değil galibiyet olması için Akparti nin dik durup beklemesi lazım. Bunlar bir araya gelip hükümet kuramaz, kurmaya çalışırlarsa Mhp tabanı isyan eder. Yeter ki az dik durun görüşmeye bile gitmeyin bunların yanına. Erken seçimde tekrar iktidar olur Akparti. Allah akıl fikir versin

09 Haziran 2015 Salı 15:15


İstediğiniz haberi, bir ya da birkaç kelime ile arama yaparak hızlıca bulabilirsiniz.anket

İdam Cezası için ne düşünüyorsunuz?