• Dolar
  5,4619
 • Euro
  6,1927
 • Altın
  212,45
 • Bist
  92.839
 • Bitcoin
  $6.412

Washington'da Türk Bayrağı'nı Ermeniler'den Koruyan Azerbaycan Türkü'nün Adı: Navid Sultani -Video-

Amerika'da aracındaki Türk bayrağına saldıran Ermenilere tepki gösterdiği için polis tarafından Azeri vatandaşın gözaltına alındığı olayın görüntüleri ortaya çıktı.

Washingtonda Türk Bayrağını Ermenilerden Koruyan Azerbaycan Türkünün Adı: Navid Sultani -Video-AnalizMerkezi.com

ABD'de 145 Türk-Amerikan sivil toplum kuruluşunca oluşturulan  Yönlendirme Komitesi'nce Beyaz Saray'ın önünden başlatılan "Barış ve Dayanışma"  yürüyüşüne katılan yaklaşık 7 bin kişi, öğle saatlerinden itibaren Türkiye'nin  Washington Büyükelçilği'ne geldi. Türk ve Amerikan bayrağı taşıyan, "Bizi birleştir, ayırma", "Suçlama  değil uzlaşma", "Türkiye ile birlikteyiz" ve "Yurtta barış dünyada barış" yazılı  pankartlar açan binlerce kişi, daha sonra Ermeni protestocuların gösterilerini  büyükelçiliğin önündeki kaldırımda yapmasını istemeyen ve 14 Nisan'dan beri  elçilik binası önünde nöbet grupla birleşti.

Her yıl olduğu gibi Ermenilerin bu sene de Türk Büyükelçiliği önüne  gelerek eylem yapmaları beklendiğinden, yürüyüşe katılan binlerce kişi saatlerce  elçiliğin önünden ayrılmadı. Ermeniler Türk bayrağını yakmak istedi Ermeni protestocular ise öğleden sonra ellerinde Türkiye karşıtı  pankartlar açarak elçiliğin karşısındaki kaldırımda toplanmaya başladı.  Türkiye'yi, 1915 Ermeni olaylarına ilişkin iddiaları inkar etmekle suçlayan  eylemciler, Türkiye aleyhinde dövizler açtı.

Ellerinde Ermenistan bayrakları bulunan göstericiler, attıkları  sloganlarla ABD Başkanı Barack Obama'dan, başkanlık seçimi döneminde kendilerine  verdiği sözleri tutma çağrısında bulundu. Bulundukları kaldırımdan Türklere sözlü sataşmalarda bulunan  Ermeniler, iki kez de Türk bayrağını yerde ayak altına almak istedi.Bunu gören  Türk vatandaşlarının Ermenilere tepki vermesi üzerine taraflar arasında kısa  süreli bir gerginlik yaşandı. Elçilik önünde bekleyen güvenlik görevlileri,  gruplar içinde bir kaç kişi arasında yaşanan kısa süreli kavgayı ayırdı.

ekran-resmi-2015-04-27-23.23.53-001.png

Öte yandan Ermeni grubun önünden aracının içinde bulunan Türk  bayrağıyla geçen bir Azerbaycan vatandaşını Ermeniler durdurarak müdahale  bulundu. Aracın içindeki bayrağı alan Ermeni gruba, orada bekleyen Türkler de  müdahale etti.

ekran-resmi-2015-04-27-23.25.31.png

Aracından inerek Ermenilere karşılık vermek isteyen Azeri vatandaş  ise çıkan arbede sırasında polis tarafından gözaltına alındı. Gösteri, polisin güvenlik önlemleri altında akşam üzeri sona erdi.  Türk grup gün sonunda elçilik binası önünden İstiklal Marşı söyleyerek ayrıldı.

Türk Bayrağı'nı korumak adına Ermeniler'e direnen ve ABD Polisi tarafından adeta insanlık dışı bir lince maruz kalan kahraman bir Güney Azerbaycan Türkü ve adı da Navid Sultani.

İŞTE O ANLAR:

 

Bize Destek Olur Musunuz?

Ne Düşünüyorsunuz ?

Yorumlar (11)

Azer - halal olsun Azerbaycanli qardasim halal olsun

09 Mayıs 2015 Cumartesi 10:57

ferman - orospu cocuğu amerika

29 Nisan 2015 Çarşamba 09:38

mehmet - azeri değildir kendisi sakaryalı onur abimizdir.

27 Nisan 2015 Pazartesi 12:23

kadir - Azeri falan degil sakarya hendekli Onur Nal

27 Nisan 2015 Pazartesi 12:11

turgay gönültaş - ermenilere karşı bütün türkler el ele yaşasın büyük türk milleti

27 Nisan 2015 Pazartesi 10:41

dayi - serfsiz ermeniler avrupanin ayakcilari yakinda gorursunuz arniniza damgayi vuracaklar ermeni diye bir ulkevarmi yokmu kimse bilmeyecek yunanlilari hoplatilar hoplatilar sonrada kucaklarina oturtular simdi samar oglan na donderdiler sizkide kucagina yatir lar gafanizi oksarlar kucak kucak dolasirsiniz

27 Nisan 2015 Pazartesi 07:23

Adem - Videoyu yüklerken üstüne SHAME ON YOU/UTAN yazan kişiyi kınıyor, Türk bayrağı'na gereken saygıyı cesurca gösteren Azeri şahsı hürmetle selamlıyoruz.

27 Nisan 2015 Pazartesi 03:39

Samir - Kurban olum Azeri deyil Azerbaycan lutfen Azerbaycan vatandaşı.

27 Nisan 2015 Pazartesi 03:10

Akıncıbeyi - Azeri değil Azerbaycan Türkü. O mantıkla biz de Anadoluluyuz.

27 Nisan 2015 Pazartesi 02:29

Muhammed - Bir Türk, bir kez daha bedel olduğunu gösterdi. Helal olsun sana yürekli insan! ;)

27 Nisan 2015 Pazartesi 00:41

mehmet - bu kare fox tv,nin çok zoruna gitmiş,....

26 Nisan 2015 Pazar 22:21


İstediğiniz haberi, bir ya da birkaç kelime ile arama yaparak hızlıca bulabilirsiniz.anket

İdam Cezası için ne düşünüyorsunuz?