• Dolar
  5,6760
 • Euro
  6,5401
 • Altın
  224,05
 • Bist
  96.454
 • Bitcoin
  $6.472

IŞİD militanları bin 300 öğrenciyi serbest bıraktı

Irak'taki Enbar Üniversitesine saldıran IŞİD militanlarının rehin tuttukları bin 300 öğrenciyi serbest bıraktığı bildirildi

IŞİD militanları bin 300 öğrenciyi serbest bıraktı

ENBAR (AA) - Enbar İl Meclis Başkan Yardımcısı Falih el-İsavi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, IŞİD militanlarının, üniversite kampüsünde rehin tuttuğu bin 300 öğrenciyi serbest bıraktığını, öğrencilerin tamamının kampüsten çıktığını ve güvenli yerlere nakledildiğini belirtti.

IŞİD'in öğrencileri bıraktıktan sonra kampüsün iç binalarına çekildiğini söyleyen İsavi, "Silahlı saldırganlara, teslim olmaları için mühlet verilecek. Kendilerine tanınan sürede teslim olmazlarda kampüs basılacak ve operasyon yapılacak" dedi.

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütü militanlarının Enbar Üniversitesine saldırarak, güvenlik görevlilerini öldürmüş ve aralarında öğretim üyeleriyle öğrencilerin de bulunduğu çok sayıda kişiyi rehin almıştı.

Musul'da ölü sayısı 48'e yükseldi

Bu arada, Irak'ın Musul kentinde dün gece güvenlik güçleri ile Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütü militanları arasında çıkan çatışmada ölü sayısının 48'e yükseldiği bildirildi.

Irak Polis Müdürlüğü'nde Albay Galib et-Tai, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Musul'da 48 kişinin hayatını kaybettiğini belirterek, "Operasyonlarda ölen 48 kişinin cesedi Adli Tıp'a teslim edildi. Ölenler arasında asker, kadın ve çocuklar bulunuyor. Bulundukları yere havan topu düşmesi nedeniyle bedenlerinde kurşun ve şarapnel parçaları var" dedi.

Tai, Musul'da 17 Temmuz, Et-Teneke ve Muşeyrife mahallelerinde IŞİD militanlarıyla güvenlik birimleri arasında meydana gelen çatışmalar nedeniyle yüzlerce ailenin evlerini terk ettiğini belirtti.

Dün gece Musul'un 17 Temmuz, Et-Teneke ve El-Arabi mahallelerinde çıkan çatışmada 26 kişinin öldüğü bildirilmişti.

Bize Destek Olur Musunuz?

Ne Düşünüyorsunuz ?

Henüz yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak ister misiniz ?