• Dolar
  5,6735
 • Euro
  6,5429
 • Altın
  224,02
 • Bist
  96.454
 • Bitcoin
  $6.460

Lütfi Elvan: 2 Haftada 200 Kablomuz Kesildi!

Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, yüksek hızlı trene yapılan sabotajlar nedeniyle açılışın ertelendiğini açıkladı.

Lütfi Elvan: 2 Haftada 200 Kablomuz Kesildi!

Lütfi Elvan, Eskişehir-İstanbul Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattında son 2 haftada toplam 200 sinyalizasyon ve haberleşme kablosunun kesildiğini belirterek sabotaj yapıldığını açıkladı.

"SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK"

Bakan Elvan, "Yine son 2 haftada 70 ray devresi bağlantı sistemi birileri tarafından kesildi. Tabii biz bununla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Gerekli çalışmalar yapılıyor"dedi.

"2 HAFTADA 200 SİNYALİZASYON KABLOMUZ KESİLDİ"

"Son 2 haftada toplam 200 sinyalizasyon ve haberleşme kablolarımız kesildi. Yine son 2 haftada 70 ray devresi bağlantı sistemi birileri tarafından kesildi. Tabii biz bununla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Gerekli çalışmalar yapılıyor. Özellikle bu güzergahta bulunan valiliklerimiz ve jandarma güvenlik önlemlerini artırdı. Sinyalizasyon kanallarımızın kapakları açılıp, bu sinyal kabloları kesilip o şekilde bırakılıyor. Bu tamamıyla bir sabotaj girişimi.

"HIZLI TRENİN AÇILMASINDAN RAHATSIZ OLANLAR VAR"

Sabotaj dışında bir şey olduğunu açıkçası düşünmüyoruz. Özellikle İstanbul-Ankara hızlı trenin açılmasından rahatsız olan kesimlerin olduğunu düşünüyorum. Buna başka bir anlam veremiyorum ama biz süratle bu bağlantıları yeniden kurmaya başladık.

"MUHTEMELEN HAZİRAN AYINA SARKACAK"

Tüm engellemelere rağmen biz Eskişehir-İstanbul YHT hattını kısa bir süre içerisinde açacağız. Mayıs ayının sonuna doğru yüksek hızlı tren hattını açacağımızı ifade etmiştim. Bu muhtemelen Haziran ayına sarkacak. Haziran ayının muhtemelen ikinci yarısından sonra bu hızlı trenimizi inşallah açmış olacağız. Trenin kendisinin test çalışmalarını tamamlamıştık, sadece sinyalizasyon bölümü kalmıştı.

"SABOTAJ GİRİŞİMLERİNDEN DOLAYI MAALESEF SÜREDE AKSAMA YAŞANACAK"

Sinyalizasyon bölümünde de maalesef bu tür bir sorunla karşı karşıya kaldık. Bu sorunları giderme yönünde arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyorlar. Haziran ayı içerisinde hem İstanbul'daki vatandaşlarımız hem de Ankara'daki vatandaşlarımız yüksek hızlı trenimizi kullanma imkanına kavuşacaklar. Bu sabotaj girişimlerinden dolayı maalesef sürede bir aksama söz konusu oldu."

Bize Destek Olur Musunuz?

Ne Düşünüyorsunuz ?

Yorumlar (3)

hasan hüseyin Balta - bunu şahıs yada şahıslar(kalleşler) daha basit sabotaj olan maden-petrolSOMA) faciasınıda gözkırpmadan yapapilirler.bunlarda ALLAH korkusu ve inancı olmadığını bütün toplum biliyor artık.

26 Mayıs 2014 Pazartesi 13:42

ulvi - artirin su cezalari artik. ekonomi bozulmasin diye hep cezalari dusuk tutuluyor

26 Mayıs 2014 Pazartesi 11:38

erol - nasıl tedbir alıyorsunuz yahu,umursamıyorsunuz,bu sabotaj,veya kablo çalma ilk defa olmuyorki,bunların olacağı malum neden tedbir almıyorsunuz pek inandırıcı değil,vermiş olduğunuz taahütü yerine getiremiyorsunuz bence.çok ehli keyf çalışıyorsunuz,avrupada verilen tarih bir gün geçmez tazminat davası açılır türkiyede insanlar enayi nasıl olsa,ne olursa olsun taahütünüzü ona göre yapın bizde size güven sağlıyalım.

25 Mayıs 2014 Pazar 23:18


İstediğiniz haberi, bir ya da birkaç kelime ile arama yaparak hızlıca bulabilirsiniz.anket

İdam Cezası için ne düşünüyorsunuz?