• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

'WİKİLEAKS İSRAİL'İN TA KENDİSİDİR!'

WİKİLEAKS İSRAİLİN TA KENDİSİDİR!
ABD'li ünlü yazar Gordon Duff, WikiLeaks'i İsrail'in maşası olmakla suçluyor.

 

 

 

 

 

 

WikiLeaks’in kuyruklu bir yalan olduğunu söyleyen Gordon Duff, “Lütfen herkes bu siteye gitsin ve her şeyi okusun. Ben hava durumlarında daha güvenilir bilgiler gördüm” diyerek WikiLeaks'i yerden yere vuruyor.

Sitenin gerçekte yazılması gereken önemli şeyleri yazamadığını iddia eden Duff, “Bütün gazeteciklere sızıntı haberler gelir, biz bunların çoğunu yazdırmayız bile. Bazılarına güvenemeyiz. Bazıları çok tehlikelidir. Bazıları açıkça gayrı meşrudur. Bazıları bas bas bağırarak İsrail’e hizmet ediyordur” diyor.

Wiki-Leaks İsrail’in ta kendisidir!

'Wiki-Leaks' şimdi sahte Bin Ladin hikâyeleri satmakla meşgul. Çoktan pili bitmiş olan Osama’yı, Afganistan’ın köylerinde dolaştırarak, CIA’i küçük düşürmeye çalışıyor. Dünya Kupası bitti, birçok insan tatilde ve önemli hikâyeler yok. Oliver Stone’un işaret ettiği gibi, İsraillilerin kontrolünde olan medya sadece böyle ölü sezonlarda, üç kuruş parayla yemleyerek, bir ayağı sakat dedikoduları sanki yüzyılın hikâyesiymiş gibi yedirebilir.

Baş hikâye bile, yani Assange’nin,CIA’in dünyayı kurtarmak için çalıştığı hissi, kuyruklu bir yalan... WikiLeaks’in kendisi kuyruklu bir yalan… Lütfen herkes bu siteye gitsin ve her şeyi okusun. Ben hava durumlarında daha güvenilir bilgiler gördüm! Assange neredeyse bir James Bond figürü. Kıyaslarsak, Woody Allen daha erkeksi.

Bütün gazeteciklere sızıntı haberler gelir, biz bunların çoğunu yazdırmayız bile. Bazılarına güvenemeyiz. Bazıları çok tehlikelidir. Bazıları açıkça gayrı meşrudur. Bazıları bas bas bağırarak İsrail’e hizmet ediyordur, ant-i Amerikanizm’le üzeri yaldızlanıp saklanarak. Bunlar “Wiki-Leaks” materyalleri. Önemli olan şey onların yazmadıklarıdır. Onlar şöyle düşünmektedirler ki; İsrail hakkında hikâyelerle ortaya çıkmak, sızıntılara karşı en çok zaafı olan,  her zaman hileye açık ülkeyle ilgili, ara sıra ortaya çıkan zararsız hikâyelerdir. En büyük sızıntı kaynakları olan kendi East Jerusalem’de olduğu gibi... Bu önce New York Times’ı vurdu. Mr. Assange’nin ortaya koydukları bu hiâyeleri okuduğun zaman, Mossad’ın bir oyunundan başka bir şey gör müş olmazsın. Onlar Fox News’e, CNN’e, Washington Post’a ya da London Times’a bazı hikâyeler gönderirler. Onların böyle seçimleri vardır. Kendi arkadaşlarının ve meslektaşlarının böyle yayın kuruluşlarına ve çok daha fazlasına sahip oldukları gibi. Bugünün oyunu WikiLeaks’i kullanmak. 15 dakikalığına, helikopter videolarıyla ABD’yi Irak’ta kıyasıya eleştirmelerinin sebebi, İsrail’e ve düşmanı Hindistan’a karşı durabilme yeteneğine sahip bir ülke olan Ortadoğu’nun tek nükleer gücü Pakistan hakkında hayal mahsulü hikâyeler yaymaktır.

Peki İsrail’in Hindistan üzerinde ne gibi planları var?

 İsrail Hindistan’la, onu tuzağa düşürmek için oynuyor. Yani Afganistan ve Irak’ta Amerika’ya yaptıkları gibi onları da kendi oyunlarının içine sürüklemek istiyorlar… Hindistan; kendi hükümetlerinin ayartılması, şantaja maruz kalması ile ve kendini boğazına kadar savaşa ve iç isyana batmış bulmasıyla uyanacaktır. Ve dünyanın dört bir yanında İsrail’in düşmanlarıyla savaşır bir haldeyken. Hindistan, İsrail tarafından tecavüz, yıkım ve istikrarsızlaştırmanın bir sonraki gerçek hedefidir ve bizim “WikiLeak”imiz de oyunun bir parçası. NB: Eğer hâlâ haberdar değilseniz: Hindistan, İsrail’in bu yarım küredeki ‘ihtiyaç akçesi’ olan en güçlü ortağıdır. Araştırmanızı yapın. bu iki ülke arasında cari olarak devam eden ortak imalat ve gelişme programlarının çokluğuyla şok olacaksınız. Ve evet, Mumbai bombalamalar: Kesinlikle bir Mossad-ISI-CIA’in işiydi ve başka bir operasyonla üzeri örtüldü.

Seçilmiş olan başka bir kurban ABD, İsrail’in en nefret edilen düşmanı. Ancak bu genel olarak kamuya açık değildir. Amerikan ekonomisini yağmalayan bu isimleri kontrol edin… Amerika’yı iflasa sürükleyen bu adamların yüzde sekseninin de İsrail pasaportu bulacaksınız.

Hiç kimse bu WikiLeak’in yayınladığı 90.000 sayfada neden Afganistan’daki devasa boyutlardaki uyuşturucu ticaretiyle ilgili hiçbir şeyin rapor edilmediğini sordu mu? Dünyanın dört bir yanında basında yer alan hikâyelerde yazılığı gibi başkan Karzai ve onun kardeşleri çok büyük uyuşturucu lordları iken, neden bu zikredilmedi. Bunun sebebi Karzai’nin, Hindistan-İsrail ortaklığının iyi bir arkadaşı olması ve WikiLeak’si de bu ortaklığın yönetmesi mi?

Ordunun gizli dokümanları CIA ve onun özel anlaşmalı oldukları raporlarla en üste kadar dolu. Karzai ile birlikte uyuşturucu işine bulaşmış durumda. Ve yine, bazıları kongre üyesi olan bazı önemli Amerikalı isimlerde bunların içinde biliniyor. Bunların isimlerini ‘sızdırmayacağım (leak), ama biliyorum ki isimleri bu dokümanlarda var. Eğer ‘WikiLeaks’ dediği şeylere sahipse, o zaman onun çoğu dokümanları yolsuzlukları, uyuşturucu ticaretini, onlarca hükümetin isimlerini zikretmesi gerekirdi.

Eğer gerçek ‘sızıntı’ (leaks) bunları kamuya açılmış olsaydı ve bizde bunların hakkında bir şey yapmış olsaydık ilk olarak ABD kongresi, Beyaz Saray’ı ve her federal ajansı dolduran gangsterleri ve casusları tutuklayarak, bütçemizin balansını ayarlayabilirdik belki. Ama Pazar sabahı şovlarında konuşmak için geriye kim kalırdı? Eğer gerçekten, bu ‘sızıntı’ dokümanlarında olanların isimlerlini bilmek istiyorsanız, TV listenizi kontrol edin. Bu bir tesadüf değil. Televizyonda yalan söylemek için seçilenler, aynı zamanda diğer görevler içinde para ile tutulmuşlardır.

İsrail, Taliban’ın uyuşturucu parasını aklamak için celp edilmiş olacaktı. Bu dokümanlarda yok. Bunları açıklamadılar. Bu yasal değil. Pakistan’ın BG Asif Raja’sı, eski Mısır Ateşesi ve saygıdeğer bir istihbarat analizcisi, ‘wiki’ yaylım ateşi hakkında şunları söylüyor:

“Pakistan’a karşı doğrulanmamış ve uydurma iddialar ve bunların baş enstitüleri çok absürt ve halsiz ve bunlar okuyuculara mide bulantısı veriyor. Sadece bayatlamış şakalardan hoşlananlar bunların üretimcisi ya da oyun oynayıcısıdır. ISI (Pakistan İstihbarat Servisi)-Taliban yakınlığı, şimdiye kadar işlenen en büyük günahmış gibi davul çalınarak söyleniyor. Her seferinde, daha fazla nefes kesici göstermek için farklı bir tatla sunuluyor. Bu fena uygulama sistematik bir biçimde son altı yıldır ardı arkası kesilmeden yürütülerek, dünya insanlarının zihinlerine yerleştirilmeye ve hakikatin yerine yalanı koymaya çalışılıyor. Bu hikâye rutin bir şekilde her iki haftada bir batı medyasında yayınlandı.

Son birkaç ayda bu konuda yazmak birden ivme kazandı. Bundan önce suçlamalar, gazeteler ve düşünce kuruluşu tarafından ortaya atılan iddialar şeklindeydi. Şimdi Amerikan askeri ve sivil yetkilileri ortaya atılarak, diplomatik nezaketi önemsemeden zorbaca taktikler kullanmaya başladılar. Yetkilileri ziyaret ederek sözlü ve uzaktan tecavüzlerle propaganda yapmak bir kural haline geldi. Onlar yabancılardan nefret eden (xenophobic) ve zorba bir hal aldılar. Bu, yakın zamanda İslamabad’ı ziyaret eden üç Amerikan ziyaretçinin haleti ruhiyesinden ölçülebilir.

Asabi ve huysuz bir şekilde Pakistan’ı ziyaret eden Hillary Clinton, Pakistan’a her inişinde OBama’nın ruhunu ortalıkta yavaşça dolaştığını görüyor. Lenslerinin içinden bakarak ISI’nın (Pakistan Gizli Servisi) Taliban’la ortaklaşa iş yaptığını görüyor. Ve tekrar, bizim yağmalanmış yöneticilerimize, Amerikan topraklarına, Pakistan bağlantılı olarak yapılacak herhangi bir saldırının, Pakistan-ABD ilişkileri üzerinde yıkıcı sonuçları olacağını hatırlattı. Kibirli bir şekilde birkaç havuç tutarak onları daha fazla şey yapmaya sevk etmek istedi. Zalim görünüşlü Holbrooke ve Adm. Mike Mullen benzer fikirler besliyor. Bu üçlü Pakistan ordusunun Taliban’la olan tüm bağlarını kesmesini, Hindistan’ı dost kabul etmesini, ABD’yi en çok korkutan Hakkani ve Lashkar-e-Taiba (LeT) ağlarına karşı Kuzey Veziristan’da operasyona girişmesini istiyor. LeT, Hindistan’ı memnun etmek için kara listeye alınmış durumda.

WikiLeaks, London Report’u takip ediyor ve bunu arkasındaki bazı amaçlar şu; Pakistan’ı baskı altında ve köşeye sıkışmış durumda tutmak. ISI’nın Afganistan’da çeşitli terörist saldırılara bulaştığına dair Hindistan iddialarının doğru çıkarmak. LeT’i şeytanileştirerek, ISI’yı kötülemek. Obama yönetimine paksı uygulayarak Pakistan’a karşı olan politikasının yumuşaklığını, Taliban’la işbirliği yapmasını ve koalisyon güçlerinin çekilmesini etkilemek.

Hindistan, Kuzey Ortakları ve savaş yanlısı yüksek düzey Amerikan yetkilileriyle birlikte, muhtemelen bu WikiLeaks skandalının arkasında yer alıyor. Bu rapor Pakistan için daha az zarar verici, ABD için daha fazla zarara yol açıcıdır. Pakistan’ın gizli servisler tarafından donatıldığını duyan kimsenin bunu ciddiye almayacağı için bu böyle. Bunu duyan yetkililer bunu güvenilir olmaktan yoksun ve güvenilmez buluyorlar. Daha da fazlası, böyle manipüle edilmiş sızıntılar, ABD ve Pakistan arasındaki güven uçurumunu daraltmak yerine daha da açacaktır.

Joe Biden ve General Petraeus ikisi birden İsrail’in, Afganistan’daki çok geniş olan operasyonlarıyla Amerikan askerlerini tehlikeye attıklarını söylediler. Eğer General Petraeus dokümanlara sahip değil idiyse, neden İsrail hakkında kongreye gitti? Bunları da sızdırmayı başaramadık. Onlar Washington’un her yerindeler, herkes onları bulabilir. Ama bulmayacaklar. Oliver Stone’a neden olduğunu sorun?

Aynı zamanda İsrail ve Hindistan’ın, Pakistan’ın Belücistan bölgesindeki ‘dedektiflerini’ rapor eden yüzlerce sayfayı ortadan kaybetmiş görünüyorlar. Terörizme bulaşmaları, sadece İran’a karşı değil, Pakistan’da direkt olarak Taliban’la çalışarak olanı da bu rapordaydı ama açıklananı bunu kapsamıyordu. Birçok şey bu açıklananların arasında yoktu.

İsrail şirketleri tarafından servis edilen uyuşturucu uçuşları açıklanmadı. Buda o evrakların içindeydi. Eğer gerçekten sızdırmak istiyorsak evraklar orada. Çok kanlı bir hâl alabilir.

WikiLeaks, Mr. Assange’den doğru Tel Aviv’e bir pis koku yolu bırakıyor. Eğer bunu göremeyen biri varsa, tüzel ya da İsrail basını, Siyonist ya da her ne basını ise sizi bunu bulmak için iz üstüne koyacaktır. Onlar, yanlış bilgilendirme ve felaket derecede olan bir yenilgi ile bu sızıntının İsrail’ hizmet etmek için nasıl değiştirildiğini not edemeyenlerdir.

Wikileaks, İsral’in taaaaa kendisidir. Assange onlar için çalışıyor. Umarım bilmeden değildir. İnsanların kandırılması durumundan nefret ederim. Onun parayla tutulmuş ya da şantaja maruz kalmış olmasını tercih ederim. Ben her zaman işe yaramaz olanların bu hayatta ödüllendirilmesini isterim. Çünkü onlar biliyorlar ki bu haytan sonra bir daha var ve orada ne umabileceklerini biliyorlar.

Şirin birisi olmayacağım. Bunu yazmak, problem eklemek istemedim. Olumsuz manada bir açıklık (publicity) bile bir açıklıktır. Her saldırıya uğrayışımda okur sayısı dramatik bir şekilde artar. Bu neredeyse boş yere tartışmacı olmak için cesaret verici.

Şimdi kısa keselim. Wikileaks açıkça, aşırı güçlü İsrail lobisi tarafından yapılan başka bir düzenbazlık. bu ucuz oyun ABD’yi aşağılamayı, Pakistan’ı yıkıp, kukla bir cumhuriyet kurmayı amaçlıyor. Başarısız olacağından şüphe ediyorum. Umarım bu çaba, bu uğraş için işe yarar.İlgili haberler:

TERÖRİST Mİ? KAHRAMAN MI? Foto Galeri .

Wikileaks Türkiye'nin Tüm Detayları! .

Wikileaks Türkiye'ye MOSSAD Tuzağı mı?.


İŞTE WİKİLEAKS'IN TÜRKİYE İDDİALARI!.

İşte WikiLeaks'ten Sızan İlk Belgeler!.

WİKİLEAKS'IN SİTESİ ÇÖKERTİLDİ!.

İŞTE WİKİLEAKS'İN YENİ HEDEFLERİ! .

Wikileaks'in İlk Köstebeği Yakalandı! .

'Davutoğlu, Müthiş Tehlikeli Ve Deli!' Video .

WİKİLEAKS'TA 3 BAKANIN ŞOK PORTRESİ! .

Wikileaks: İsrail, Türk Ordusu'ndan Darbe Bekliyor! .

Kardeş(!) Azerbaycan'ın Aliyev'inden Şok Sözler! .

ABD'nin CHP Tanımı: Bir Avuç... 

'Erdoğan'ın 'Gizli İslami Ajandası' Var!' .

'Türk Ordusu Çöplerde İçki Şisesi Arıyor!' .

'Davudoğlu Tehlikeli' Diyen AK Partili Bakanmış! -Video-.

Wikileaks Belgelerinde Türkiye Birinci!... .

Kral Abdullah'dan ABD'ye: İran'a saldırın! .

Müslüman Türkiye AB'ye Giremez! -Video- .

Gaby Levy'nin ABD'ye Erdoğan Karalaması! .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Y

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim