• BIST 95.876
 • Altın 186,684
 • Dolar 4,4674
 • Euro 5,2589
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 25 °C
 • İzmir 30 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

VATAN YAZARI, BATUM'U REZİL ETTİ!

VATAN YAZARI, BATUMU REZİL ETTİ!
TSK, CHP'den daha Demokrat ! Görünen o ki, 12 Haziran seçimlerinde, AK Parti'nin fazla çalışmasına lüzum yok; zira CHP, AK Parti'ye çalışıyor.

 TSK, CHP’den daha Demokrat

CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, Zonguldak Atatürkçü Düşünce Derneği’nde aynen şunları söylemiş: ‘Koca bir askeri yıktılar, meğer kâğıttan kaplanmış, biz bunu asker zannedermişiz, meğer ABD içini oymuş. O koca ağacı hop diye yıktılar. Ancak CHP’yi yıkamadılar.’

Süheyl Batum, bu sözleriyle 27 Mayıs Darbesi’nden beri devam eden yarım asırlık CHP zihniyetini açıkça ortaya koydu. Bana yazılarımdan dolayı sitem eden değerli kardeşim Tekirdağ Milletvekili Enis Tütün cü, CHP’nin değiştiğini, benim eleştirilerimin eski CHP için geçerli olduğunu söylüyordu. Sevgili Enis, bu mudur değişen CHP? Genel Başkan Yardımcısı Batum’un sözleri, CHP’nin hâlâ 1960’larda kaldığını göstermiyor mu?..

Bir CHP’li jakobenin bu sözlerini geliniz birlikte analiz edelim:

* Batum, ‘Askeri yıktılar’ derken AK Parti döneminde askerì vesayetin kalkmış olduğunu kastediyor.

* Batum, bu arada ‘ABD içini oymuş’ derken, TSK’nın ABD’nin kontrolünde olduğunu ima ediyor.

* Batum, asker için ‘Meğer kâğıttan kaplanmış, biz bunu asker zannedermişiz’ derken, müdahale etmeyen askere olan kızgınlığını dile getirip hakaret ediyor.

* Batum, ‘Ancak CHP’yi yıkamadılar’ derken, CHP’yi militer bir kurumla aynı paralelde değerlendirdiğinin farkına varmıyor.

Batum’un askere karşı hiddetinin sebebi, eskiden olduğu gibi askerin siyasete müdahale etmemesi.

Batum bu sözleriyle askeri tahrik ediyor ve darbe çağrısında bulunuyor.

***

CHP Genel Başkan Yardımcısı’nın bu sözleri üzerine, Genelkurmay Başkanlığı bir açıklama yaparak, her vesileyle Türk Silahlı Kuvvetleri’nin siyaset dışında kalması gerektiğini savunan siyasilerin, TSK’yı günlük siyasi tartışmaların içerisine çekme gayretlerinin üzüntüyle izlendiğini bildirdi.

Genelkurmay açıklamasında, ‘Çevremizde sonu belli olmayan istikrarsızlıkların yoğunlaştığı bir dönemde, sadece güvenlik alanındaki görevlerini en iyi şekilde yerine getirme gayreti içinde olan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin siyasi tartışmalara konu edilmesi, ne ülkemize ne de herhangi bir siyasi görüşe fayda sağlayacaktır. Kendi görüşleri doğrultusunda kamuoyu oluşturmak isteyen siyasilerin, Türk Silahlı Kuvvetleri’yle ilgili söylemlerinde daha özenli olmaları ve asker üzerinden siyaset yapmamaları beklenmektedir’ denmektedir.

Şimdi söyler misiniz, asker CHP ’den daha demokrat değil mi?..

Bakınız klâsik CHP zihniyetinin mümtaz temsilcisi Batum, askere ne cevap veriyor: ‘Benim istediğim şu; hukuksuzluklara karşı en azından bunların hukuksuzluk olduğunu söylemesi lâzım böyle büyük bir kurumun.’

Ziya Paşa ne güzel söylemiş:

‘Şecâ’at arz ederken merd-i kıpti sirkatin söyler.’

Teşbihte hatâ olmaz. Batum, Genelkurmay’a cevap yetiştirirken, askerin siyasi konularda beyanat vermesini istediğini de ortaya koymuştur.

***

Hep tekrarlıyorum, değerli okuyucular kusura bakmasınlar ama biz bu filmi elli senedir seyrediyoruz...

Sandıktan ümidini kesen CHP’lilerin ordudaki darbecileri kışkırtması, öğrencileri ve işçileri sokağa dökmesi; sonunda darbecilerle işbirliği hâlinde darbeyi yaptırmaları... Buyurun size ‘CHP + Ordu = İktidar’ for mülü.

Şu CHP ’nin son yaptıklarına bir bakınız:

- Süheyl Batum’un, 50 bin kişiyle Ergenekon Mahkemesi’ne baskı yapma çağrısı; Ergenekon sanıklarının milletvekili yapılması talebi.

- İsa Gök’ün halkı sokak sokak isyana dâveti; 10 milletvekiliyle ‘direnme’ bildirisi; Kılıçdaroğlu’nun direnme çağrısını benimsemesi.

- Batum hakkında öğrencileri finanse edip yasa dışı gösteriye gönderdiği iddiası; son yasa dışı işçi eylemlerinde CHP milletvekillerinin tahriki.

- Batum’un askeri provoke eden sözleri.

Son olarak şu tespitimi aktarayım: Görünen o ki, 12 Haziran seçimlerinde, AK Parti’nin fazla çalışmasına lüzum yok; zira CHP, AK Parti’ye çalışıyor.

HASAN CELAL GÜZEL / VATAN

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim